#java #spring

Ktoś poleci jakis poradnik/kurs na temat pisania testow jednostkowych i integracyjnych. Również Junit5 i Mockito czy może bardziej Spock i jego implementacja mockow itd?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć! Dzisiaj mamy dla Was nowości w kategoriach: Backend, Fullstack i Frontend.

`


`
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, proszę o pomoc bo nie wiem jak się za to zabrać, jak to napisać.

Aplikacja obslugujaca salon fryzjerski z jednym fryzjerem. Dla ulatwienia nalezy przyjac ze salon pracuje w godzinach 10-18 a kazda wizyta trwa rowno godzine. Klienci zglaszaja (i wycofuja) terminy wizyt ktore chcieliby odbyc. Klienci widza aktualny stan zajetosci fryzjera (na ekranie klienta wyswietla sie zmiana widoku po kazdej aktualizacji terminarza fryzjera). Serwer rozsyla komunikaty o zarezerwowanych i wycofanych
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@makzy: Ktoś dał Ci zadanie do zrobienia a Ty zamiast jego zapytać o co chodzi, pytasz ludzi w Internecie o co mu chodziło?
My co najwyżej możemy Ci powiedzieć,JAK od strony programistycznej można to zrobić, ale to Ty powinieneś wiedzieć CO trzeba zrobić.
  • Odpowiedz
W drugim rozdziale autor tworzy klasę DesignTacoController. Są w niej elementy, których nie ma we wcześniejszych etapach książki, np. jest tworzony obiekt new Taco(), a takiej klasy nigdzie wcześniej nie było, jest też odwołanie metody, której nigdzie nie ma podanej. Chwilę później autor każe już wszystko kompilować - i według niego wszystko powinno ładnie pokazać się na localhost:8080/design, a to naturalnie nie działa.
Dlatego nie wiem o co z tym chodzi -
  • Odpowiedz
Hej,
Jestem zielonym programistą z bootcampowym startem. Na kursie poznałem Jave EE, SE, Springa, Hibernate, JSP, SQL, szeroko rozumiane podstawy frontu z HTML5, CSS3 i podstawami JS. zainteresowanych zapraszam na konto na bitbucket https://bitbucket.org/TomaszJedrzejczyk/ . Pisze na Mirko ponieważ potrzebuje podszkolić swoje umiejętności i nauczyć się czegoś nowego. Jeżeli są tutaj osoby które potrzebują pomocy w jakimś projekcie lub zaczynacie coś od początku i potrzebujecie pomocy lub poprostu chce dać zielonce szanse
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomuho: Moim zdaniem jak na początek drogi to nieźle. Tylko teraz musisz zacząć naukę programowania na serio bo to co miałem na kursie to nawet nie są podstawy. Tak popatrzyłem to nic u ciebie nie nadaje się na portfolio, same hello worldy. Musisz napisać 3-4 porządne aplikacje, które coś robią. Nie żadne to-do list, chaty, kalkulatory, biblioteki czy wypożyczalnie aut.

Co możesz zrobić? Na start możesz przeczytać książkę o algorytmach i
  • Odpowiedz
Mireczki z #java i #naukaprogramowania , do tej pory byłem bierną pomarańczą, ale trzeba to zmienić. Mam przeszukiwanie binarne i chciałbym zamienić je na postać rekurencyjną i stąd moje pytanie: jakieś porady jak można osiągnąć taki efekt. Nie chcę gotowców, bo ich w internetach pełno. Jakies porady/schemat postepowania przy przeksztalcaniu zwyklych metod na rekurencyjne? Ponoc duzo petli mozna zapisac w sposob rekurencyjny, chcialbym ogarnac ten temat
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Często korzystając z serwisów internetowych spotykamy się przekierowaniami.
Jeżeli część zasobów witryny dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników - po przejściu na taką podstronę jako niezalogowana osoba jesteśmy, przekierowywani do formularza logowania.
W adresie URL możemy dostrzec parametry nazwane redirect czy też next, wskazujące na podstronę, która ma się wyświetlić po zalogowaniu.

Dzisiaj w #od0dopentestera, krótki przykład w #java symulujący tą
KacperSzurek - Często korzystając z serwisów internetowych spotykamy się przekierowan...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KacperSzurek:

Wykorzystanie Open Redirecta to phishingu jest tak absurdalnie naciąganym i nierealistycznym przypadkiem, że wielu ekspertów od bezpieczeństwa nie uważa tego za bład. Na przykład Google na stronach Bug Bounty wprost stwierdza, że dla nich nie jest to błąd i nie przyjmują zgłoszeń z Open Redirectami.

Open Redirect może być jedynie przydatny przy połączeniu z innymi blędami jak np. zostało opisane to tutaj.
  • Odpowiedz
Mireczki, nie bijcie

Poszukuje kogoś kto napisze prostą aplikację na Androida która będzie zapisywać i pobierać dane z bazy. Oczywiście płace, umowę kurła nawet spisać mogę. Termin słaby bo do końca tego miesiąca...
Yup, to praca na zaliczenie... tak bardzo pochłonęła mnie praca, że niestety olałem odrobine szkole. Ale profil pieniężny za to jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
#zlecenia #zleceniaprzezwykop #pracait #javapomoc #java
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Bruno_: zacznij od ustalenia czy piszesz testy jednostkowe czy integracyjne.

Jak jednostkowe, to nie powinny one dotykać springa, bo stawianie kontekstu kosztuje sporo. Wtedy korzystasz tylko z biblioteki do mocków i wstrzykujesz sobie do testowanej klasy mocki zależności zewnętrznych.

To o czym mówisz, czyli MockMvc i inne springowe rzeczy stosuje się w testach integracyjnych gdzie stawiasz cały kontekst (najczęściej z jakąś bazą/brokerem in memory/wiremockiem) i wtedy już testujesz całość na
  • Odpowiedz
@Bruno_: Rób sobie integracyjne testy kontrolerów razem z @SpringBootTest i @RunWith(SpringRunner.class), możesz wtedy stestować praktycznie cały endpoint. Nie musisz wtedy mockować, rzucasz na autowired co chcesz + możesz sobie stworzyć interceptor testowy. (np. jakąś fabrykę z @PostConstruct która ci będzie bazę danych wypełniać przed testem. Mocki są dobre do jednostkowych jak chcesz sprawdzić pojedyńczą logikę (czy np ci prawidłowo stream coś zwróci w przypadkach granicznych. Generalnie
  • Odpowiedz
Wytłumaczy mi ktoś różnicę między DTO a DAO, tworzę aplikację restową i widzę pełno przykładów z użytą warstwą DTO, moja aplikacja korzysta z DAO przy połączeniu z bazą danych, po co w takim razie stosuje się DTO? Powinienem tego używać?
#programowanie #java #spring
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rav33: @rilly: DTO to Data Transfer Object, tworzysz go pod specyficzny case gdzie chcesz przekazać konkretne dane z jednego miejsca do drugiego - on tylko je grupuje. Praktycznie taki struct z C. Jak masz bazodanowe encje to zapewne posiadają o wiele więcej informacji niż chcesz przekazać do użytkownika API, więc tworzysz DTO które przekazuje tylko te informacje które chcesz przekazać.

DAO to Data Access Object i jest to
  • Odpowiedz
Mam problem z metaspace w mojej aplikacji. Wraz ze wzrostem użytego miejsca w metaspace wzrasta czas odpowiedzi mojego API. Spotkał się ktoś z czymś takim?
Dokładniejsze informacje zawarłem tutaj:
https://stackoverflow.com/questions/52967724/applications-is-slowing-with-metaspace-growth
Przy okazji proszę o "zaplusowanie" mojego tematu na stackoverflow.

#java #metaspace #groovy #grails #programowanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

class Person {
private String name;

public Person(String name) {
this.name = name;
}
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bo jak w metodzie show(Person xyz) zmienna xyz jest kopią.

Czyli jak w niej masz już obiekt to masz do niego tylko referencję w xyz. Zmieniając imię zmieniasz tylko pole zmiennej. Natomiast przypisując do xyz nowy obiekt, to w xyz masz nową referencję, która jest tylko w xyz i zostanie zniszczona przez GC po wywołaniu metody. CHYBA~
  • Odpowiedz
@dzony_: jest jak pisze @kenshin985

Bo jak w metodzie show(Person xyz) zmienna xyz jest kopią.


Dodam tylko, że zmienna xyz trzyma kopię referencji do obiektu i wszelkie operacje na obiekcie wpływają na zmianę jego stanu.

Jednak gdy przypiszesz obiekt do xyz, to przypiszesz to tylko referencję do innego obiektu, i teraz to na nim wykonujesz "akcje". Proste i logiczne.
  • Odpowiedz
  • 1
Wie ktoś coś więcej o Java - Spring Boot, Struts 2? Stosował? Nadaje to się na aplikację w chmurze, czy lepiej sobie darować? Można gdzieś o tym więcej poczytać?

#programowanie #java
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach