Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 3
@qjy48613: Dokumentacja mockito, dokumentacja springa i springboota, dokumentacja każdego springowego projektu gdzie masz rozdział o testach. Serio, to najlepsze co jest.
- 2
robie sobie takie zadanie:
https://pl.spoj.com/problems/JHTMLLET/
moj kod:
https://paste.ofcode.org/38C8jJf4kLQHHwbTk2shET5
czemu
https://pl.spoj.com/problems/JHTMLLET/
moj kod:
https://paste.ofcode.org/38C8jJf4kLQHHwbTk2shET5
czemu
- 1
@quwer: na pewno można to krócej robić, ale tak na szybko:
https://paste.ofcode.org/PmMEWgCrFPwU5DxK6Db7th
https://paste.ofcode.org/PmMEWgCrFPwU5DxK6Db7th
Cześć! Dzisiaj mamy dla Was nowości w kategoriach: Backend, Fullstack i Frontend.
`
`
`- 5
Mireczki, proszę o pomoc bo nie wiem jak się za to zabrać, jak to napisać.
Aplikacja obslugujaca salon fryzjerski z jednym fryzjerem. Dla ulatwienia nalezy przyjac ze salon pracuje w godzinach 10-18 a kazda wizyta trwa rowno godzine. Klienci zglaszaja (i wycofuja) terminy wizyt ktore chcieliby odbyc. Klienci widza aktualny stan zajetosci fryzjera (na ekranie klienta wyswietla sie zmiana widoku po kazdej aktualizacji terminarza fryzjera). Serwer rozsyla komunikaty o zarezerwowanych i wycofanych
@makzy: Ktoś dał Ci zadanie do zrobienia a Ty zamiast jego zapytać o co chodzi, pytasz ludzi w Internecie o co mu chodziło?
My co najwyżej możemy Ci powiedzieć,JAK od strony programistycznej można to zrobić, ale to Ty powinieneś wiedzieć CO trzeba zrobić.
My co najwyżej możemy Ci powiedzieć,JAK od strony programistycznej można to zrobić, ale to Ty powinieneś wiedzieć CO trzeba zrobić.
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
- 10
In what ways is Java superior to C#? #java #cshart #hollywar
https://www.reddit.com/r/java/comments/9otg1z/in_what_ways_is_java_superior_to_c/
#interfacesmieci
https://www.reddit.com/r/java/comments/9otg1z/in_what_ways_is_java_superior_to_c/
#interfacesmieci
@interface: boli mnie, że stack Stackoverflow zawiera C# zamiast legendarnej Javu
źródło: comment_FuEGDQNsKMQ5QDQymFy0lLXNUbsnEi3Y.jpg
PobierzMacie jakiś pomysł jak odpalić applet Java na chrome? Obecnie używamy IE, ale już mam dosyć jej. Mamy lokalną aplikację web i akurat applet jest potrzebny, żeby poprawnie działała. Próbowałem np. java applet z store chrome, ale nie działa.
#java #applet #html #programowanie
#java #applet #html #programowanie
źródło: comment_W40Afzii4fzNP7pO09brN7kSd8QCTwL5.jpg
Pobierz@123meries123:no tak z 8 lat w tył musisz szukać xD
@123meries123: polecam Waterfox, Firefox ESR 32, albo PaleMoon do appletów
- 2
Czytał ktoś tutaj piątą edycję Spring in Action i śledził projekt 'Taco Cloud' zawarty w książce?
#programowanie #java #spring
#programowanie #java #spring
- 1
W drugim rozdziale autor tworzy klasę DesignTacoController. Są w niej elementy, których nie ma we wcześniejszych etapach książki, np. jest tworzony obiekt new Taco(), a takiej klasy nigdzie wcześniej nie było, jest też odwołanie metody, której nigdzie nie ma podanej. Chwilę później autor każe już wszystko kompilować - i według niego wszystko powinno ładnie pokazać się na localhost:8080/design, a to naturalnie nie działa.
Dlatego nie wiem o co z tym chodzi -
Dlatego nie wiem o co z tym chodzi -
@kriemann: Wraz z ksiązką masz cały kod źródłowy. Autor nie pokazuje w książce całego kodu
- 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@bestils: No to może składaj tam gdzie szukają juniora albo na staż a nie na siłę się wciskaj gdzie nikogo nie potrzebują i pewnie nie mają czasu na naukę i opiekę nad kimś.
- 119
Komentarz usunięty przez moderatora
- 1
Hej,
Jestem zielonym programistą z bootcampowym startem. Na kursie poznałem Jave EE, SE, Springa, Hibernate, JSP, SQL, szeroko rozumiane podstawy frontu z HTML5, CSS3 i podstawami JS. zainteresowanych zapraszam na konto na bitbucket https://bitbucket.org/TomaszJedrzejczyk/ . Pisze na Mirko ponieważ potrzebuje podszkolić swoje umiejętności i nauczyć się czegoś nowego. Jeżeli są tutaj osoby które potrzebują pomocy w jakimś projekcie lub zaczynacie coś od początku i potrzebujecie pomocy lub poprostu chce dać zielonce szanse
Jestem zielonym programistą z bootcampowym startem. Na kursie poznałem Jave EE, SE, Springa, Hibernate, JSP, SQL, szeroko rozumiane podstawy frontu z HTML5, CSS3 i podstawami JS. zainteresowanych zapraszam na konto na bitbucket https://bitbucket.org/TomaszJedrzejczyk/ . Pisze na Mirko ponieważ potrzebuje podszkolić swoje umiejętności i nauczyć się czegoś nowego. Jeżeli są tutaj osoby które potrzebują pomocy w jakimś projekcie lub zaczynacie coś od początku i potrzebujecie pomocy lub poprostu chce dać zielonce szanse
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@tomuho: Moim zdaniem jak na początek drogi to nieźle. Tylko teraz musisz zacząć naukę programowania na serio bo to co miałem na kursie to nawet nie są podstawy. Tak popatrzyłem to nic u ciebie nie nadaje się na portfolio, same hello worldy. Musisz napisać 3-4 porządne aplikacje, które coś robią. Nie żadne to-do list, chaty, kalkulatory, biblioteki czy wypożyczalnie aut.
Co możesz zrobić? Na start możesz przeczytać książkę o algorytmach i
Co możesz zrobić? Na start możesz przeczytać książkę o algorytmach i
- 1
Mireczki z #java i #naukaprogramowania , do tej pory byłem bierną pomarańczą, ale trzeba to zmienić. Mam przeszukiwanie binarne i chciałbym zamienić je na postać rekurencyjną i stąd moje pytanie: jakieś porady jak można osiągnąć taki efekt. Nie chcę gotowców, bo ich w internetach pełno. Jakies porady/schemat postepowania przy przeksztalcaniu zwyklych metod na rekurencyjne? Ponoc duzo petli mozna zapisac w sposob rekurencyjny, chcialbym ogarnac ten temat
konto usunięte via Android
- 1
@exover
fun przeszukaj(tab, i, j, x) = tab[i+j/2] > x ? przeszukaj(tab,i+j/2,j,x) : przeszukaj(tab,i,i+j/2,x)
fun przeszukaj(tab, i, j, x) = tab[i+j/2] > x ? przeszukaj(tab,i+j/2,j,x) : przeszukaj(tab,i,i+j/2,x)
- 151
Często korzystając z serwisów internetowych spotykamy się przekierowaniami.
Jeżeli część zasobów witryny dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników - po przejściu na taką podstronę jako niezalogowana osoba jesteśmy, przekierowywani do formularza logowania.
W adresie URL możemy dostrzec parametry nazwane
Dzisiaj w #od0dopentestera, krótki przykład w #java symulujący tą
Jeżeli część zasobów witryny dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników - po przejściu na taką podstronę jako niezalogowana osoba jesteśmy, przekierowywani do formularza logowania.
W adresie URL możemy dostrzec parametry nazwane
redirect czy też next, wskazujące na podstronę, która ma się wyświetlić po zalogowaniu.Dzisiaj w #od0dopentestera, krótki przykład w #java symulujący tą

- 4
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (186)
Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów
Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen
Sponsor: Grupa Facebookowa z promocjami z chińskich sklepów
Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen
@KacperSzurek:
Wykorzystanie Open Redirecta to phishingu jest tak absurdalnie naciąganym i nierealistycznym przypadkiem, że wielu ekspertów od bezpieczeństwa nie uważa tego za bład. Na przykład Google na stronach Bug Bounty wprost stwierdza, że dla nich nie jest to błąd i nie przyjmują zgłoszeń z Open Redirectami.
Open Redirect może być jedynie przydatny przy połączeniu z innymi blędami jak np. zostało opisane to tutaj.
Wykorzystanie Open Redirecta to phishingu jest tak absurdalnie naciąganym i nierealistycznym przypadkiem, że wielu ekspertów od bezpieczeństwa nie uważa tego za bład. Na przykład Google na stronach Bug Bounty wprost stwierdza, że dla nich nie jest to błąd i nie przyjmują zgłoszeń z Open Redirectami.
Open Redirect może być jedynie przydatny przy połączeniu z innymi blędami jak np. zostało opisane to tutaj.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 12
@gazowany_smalec: wygląda jak typowa dyskusja cipeuszy ze studiów informatycznych. Jeden przed drugim coś chce pokazać, nabijanie się na boku... Eh dzieci, którym się wydaje, że już są dorośli
- 10
@gazowany_smalec: dla mnie te wasze rozmowy wyglądają jak kłótnia dzieciaków w piaskownicy o to czyja łopatka jest lepsza, więc bacz na siebie i swoje ego też ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mireczki, nie bijcie
Poszukuje kogoś kto napisze prostą aplikację na Androida która będzie zapisywać i pobierać dane z bazy. Oczywiście płace, umowę kurła nawet spisać mogę. Termin słaby bo do końca tego miesiąca...
Yup, to praca na zaliczenie... tak bardzo pochłonęła mnie praca, że niestety olałem odrobine szkole. Ale profil pieniężny za to jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
#zlecenia #zleceniaprzezwykop #pracait #javapomoc #java
Poszukuje kogoś kto napisze prostą aplikację na Androida która będzie zapisywać i pobierać dane z bazy. Oczywiście płace, umowę kurła nawet spisać mogę. Termin słaby bo do końca tego miesiąca...
Yup, to praca na zaliczenie... tak bardzo pochłonęła mnie praca, że niestety olałem odrobine szkole. Ale profil pieniężny za to jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
#zlecenia #zleceniaprzezwykop #pracait #javapomoc #java
- 0
@Illidan-Stormrage opisz na priv
- 2
#java #spring
pomoże ktoś? Nie za bardzo wiem jak powinny te testy wyglądać i jak zrobić żeby działało no i ogólnie czy tak można zrobić
Tutaj obrazki (schemat i jak wyglada zwracany obiekt user): https://imgur.com/a/G4I1FMm
No a tutaj aktualny kod testu: https://paste.ofcode.org/cnip8SKDZpdngyyVTMpCBs
pomoże ktoś? Nie za bardzo wiem jak powinny te testy wyglądać i jak zrobić żeby działało no i ogólnie czy tak można zrobić
Tutaj obrazki (schemat i jak wyglada zwracany obiekt user): https://imgur.com/a/G4I1FMm
No a tutaj aktualny kod testu: https://paste.ofcode.org/cnip8SKDZpdngyyVTMpCBs
@Bruno_: zacznij od ustalenia czy piszesz testy jednostkowe czy integracyjne.
Jak jednostkowe, to nie powinny one dotykać springa, bo stawianie kontekstu kosztuje sporo. Wtedy korzystasz tylko z biblioteki do mocków i wstrzykujesz sobie do testowanej klasy mocki zależności zewnętrznych.
To o czym mówisz, czyli MockMvc i inne springowe rzeczy stosuje się w testach integracyjnych gdzie stawiasz cały kontekst (najczęściej z jakąś bazą/brokerem in memory/wiremockiem) i wtedy już testujesz całość na
Jak jednostkowe, to nie powinny one dotykać springa, bo stawianie kontekstu kosztuje sporo. Wtedy korzystasz tylko z biblioteki do mocków i wstrzykujesz sobie do testowanej klasy mocki zależności zewnętrznych.
To o czym mówisz, czyli MockMvc i inne springowe rzeczy stosuje się w testach integracyjnych gdzie stawiasz cały kontekst (najczęściej z jakąś bazą/brokerem in memory/wiremockiem) i wtedy już testujesz całość na
@Bruno_: Rób sobie integracyjne testy kontrolerów razem z @SpringBootTest i @RunWith(SpringRunner.class), możesz wtedy stestować praktycznie cały endpoint. Nie musisz wtedy mockować, rzucasz na autowired co chcesz + możesz sobie stworzyć interceptor testowy. (np. jakąś fabrykę z @PostConstruct która ci będzie bazę danych wypełniać przed testem. Mocki są dobre do jednostkowych jak chcesz sprawdzić pojedyńczą logikę (czy np ci prawidłowo stream coś zwróci w przypadkach granicznych. Generalnie
Wytłumaczy mi ktoś różnicę między DTO a DAO, tworzę aplikację restową i widzę pełno przykładów z użytą warstwą DTO, moja aplikacja korzysta z DAO przy połączeniu z bazą danych, po co w takim razie stosuje się DTO? Powinienem tego używać?
#programowanie #java #spring
#programowanie #java #spring
- 3
@rav33: jeśli to spring: repository zwraca entity, service przekształca entity w dto, controller wyświetla dto
- 3
@rav33: @rilly: DTO to Data Transfer Object, tworzysz go pod specyficzny case gdzie chcesz przekazać konkretne dane z jednego miejsca do drugiego - on tylko je grupuje. Praktycznie taki struct z C. Jak masz bazodanowe encje to zapewne posiadają o wiele więcej informacji niż chcesz przekazać do użytkownika API, więc tworzysz DTO które przekazuje tylko te informacje które chcesz przekazać.
DAO to Data Access Object i jest to
DAO to Data Access Object i jest to
- 1
Mam problem z metaspace w mojej aplikacji. Wraz ze wzrostem użytego miejsca w metaspace wzrasta czas odpowiedzi mojego API. Spotkał się ktoś z czymś takim?
Dokładniejsze informacje zawarłem tutaj:
https://stackoverflow.com/questions/52967724/applications-is-slowing-with-metaspace-growth
Przy okazji proszę o "zaplusowanie" mojego tematu na stackoverflow.
#java #metaspace #groovy #grails #programowanie
Dokładniejsze informacje zawarłem tutaj:
https://stackoverflow.com/questions/52967724/applications-is-slowing-with-metaspace-growth
Przy okazji proszę o "zaplusowanie" mojego tematu na stackoverflow.
#java #metaspace #groovy #grails #programowanie
- 1
class Person {
private String name;
public Person(String name) {
this.name = name;
}
private String name;
public Person(String name) {
this.name = name;
}
Bo jak w metodzie show(Person xyz) zmienna xyz jest kopią.
Czyli jak w niej masz już obiekt to masz do niego tylko referencję w xyz. Zmieniając imię zmieniasz tylko pole zmiennej. Natomiast przypisując do xyz nowy obiekt, to w xyz masz nową referencję, która jest tylko w xyz i zostanie zniszczona przez GC po wywołaniu metody. CHYBA~
Czyli jak w niej masz już obiekt to masz do niego tylko referencję w xyz. Zmieniając imię zmieniasz tylko pole zmiennej. Natomiast przypisując do xyz nowy obiekt, to w xyz masz nową referencję, która jest tylko w xyz i zostanie zniszczona przez GC po wywołaniu metody. CHYBA~
@dzony_: jest jak pisze @kenshin985
Dodam tylko, że zmienna xyz trzyma kopię referencji do obiektu i wszelkie operacje na obiekcie wpływają na zmianę jego stanu.
Jednak gdy przypiszesz obiekt do xyz, to przypiszesz to tylko referencję do innego obiektu, i teraz to na nim wykonujesz "akcje". Proste i logiczne.
Bo jak w metodzie show(Person xyz) zmienna xyz jest kopią.
Dodam tylko, że zmienna xyz trzyma kopię referencji do obiektu i wszelkie operacje na obiekcie wpływają na zmianę jego stanu.
Jednak gdy przypiszesz obiekt do xyz, to przypiszesz to tylko referencję do innego obiektu, i teraz to na nim wykonujesz "akcje". Proste i logiczne.
Wie ktoś coś więcej o Java - Spring Boot, Struts 2? Stosował? Nadaje to się na aplikację w chmurze, czy lepiej sobie darować? Można gdzieś o tym więcej poczytać?
#programowanie #java
#programowanie #java


















#pogopsuszy #heheszki #suchar #humorinformatykow #java
źródło: comment_ZZVxOzSZry8csFwVUX7l01icyAMnxzti.jpg
Pobierz