• 1
@SkrajnieZdegustowany:
Poczekaj aż minie 30 dni (tu uwaga, 24 maja i 4 czerwca się nie wliczają) i kolejnego dnia zgłoś reklamację przez stronę podaną w komentarzu wyżej.
Zwrotki mają bardzo niski priorytet, są praktycznie na samym końcu.
  • Odpowiedz
Jest tu ktoś, kto robił zakupy ubrań w #ecommerce na terenie #usa z wysyłką do Europy i korzystał z firmy "Shipito", lub podobnych i zechciałby się podzielić swoimi doświadczeniami? Ewentualnie jakie inne rozwiązania moglibyście polecić w tym temacie.
Dzięki za potencjalną pomoc.

#zakupy #internet #inpost #paczkomaty #pytaniedoeksperta
ZionOfel - Jest tu ktoś, kto robił zakupy ubrań w #ecommerce na terenie #usa z wysyłk...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-13 061800

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ma ktoś z was dwa konta i na jednym nie ma smarta? Mógłby sprawdzić z czystej ciekawości jak wygląda obecnie poniższy scenariusz? Allegro leciało w c---a, zgłaszałem to wielokrotnie aż zapomniałem. No i może jak ktoś się sądzi w jakiejś sprawie ograniczania konkurencji to może mu się to przyda.

Sytuacja jest taka: jak nie masz smarta i dobierasz go przy transakcji to za paczkomaty musisz płacić, a za allegro delivery nie.
Allegro
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@raseri:
Inpost ma dwie usługi doręczenia do Paczkomatów. Inpost Paczkomaty i. Allegro Paczkomaty Inpost. Tylko ta druga jest w. Smarcie.
Obie na liście form dostawy w Allegro wyglądają tak samo. Ale dla Inpostu są to dwie różne usługi, z osobnym cennikiem i regulaminem.
  • Odpowiedz
Czekam na paczkę z #inpost. O godzinie 11 została odebrana przez kuriera, jest już prawie 22:30 a jej status to nadal "Odebrana przez kuriera". Czyli nie ma szans, że jutro dojdzie? Bo tak naprawdę to paczka z miejscowości oddalonej o jakieś 80km ode mnie...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co do wojny #allegro z #inpost powiem wam taką ciekawostkę, że od jakiegoś ~miesiąca ilość paczek z Allegro wysyłanych #pocztapolska konkretnie wzrosła xD Zawsze w większości to szły jakieś Temu, Aliexpress no i od czasu do czasu Amazon (Vinteda nie liczę bo to tak naprawdę polecone) a teraz, ciągle AllegroSmart i AllegroSmart. W tym tygodniu nawet miałem taką sytuację, że miałem więcej paczek niż poleconych. Myślałem,
Chlebek_Pyszny - Co do wojny #allegro z #inpost powiem wam taką ciekawostkę, że od ja...

źródło: images

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Chlebek_Pyszny: u mnie procentowo to wyglada tak:
5% allegro one
5% dhl (tez obsluguja allegro one)
15% dpd (tak samo jak dhl, tez obsluguja ao)
10% poczta
5%
  • Odpowiedz
  • 0
@miklo:
To akurat polityka Allegro. Etykiety nadawcze drukowana przez Allegro mają wymuszone nadanie w placówce (i to zarówno dla sprzedawcy jak i kupującego).
A co do samej etykiety to wystarczy napisać na przesyłce sam nr przesyłki. Etykiety nie trzeba drukować.
  • Odpowiedz
powiem wam Inpost jest z-----y XDDD
kurier wrzuca paczkę do paczkomatu w sobotę to musisz w poniedziałek odebrać
orlen wrzuca paczkę do paczkomatu w sobotę to sobie mogę do środy odebrać
a cena na Orlen prawie zawsze jest niższa
#inpost #orlen
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam 2500 incoinow, i co ja mam z nimi zrobić? W tym ich sklepie te zniżki w zamian za incoiny są śmieszne, 5 zł zniżki, 10, 50 zł - śmiech na sali
#inpost
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@domp12: jak zagłębisz się w cały kontekst wypowiedzi Brzoski to chodzi mu o to, że Polska jest trudna do prowadzenia biznesu a Francja wita go z otwartymi ramionami. Ciekawe czy we Francji będzie mógł zatrudniać kurierów na b2b.
  • Odpowiedz
  • 2
@thomcios: że brzoska narzeka to wiadomo od wielu lat, nie ważne jaki jest rząd w Polsce on narzeka jaki to on jest uciemiężony. Co poradzisz, jaki kraj taki bezos żerujacy na pracownikach najniższego szczebla. We Francji paczkomaty mogą sie tak dobrze nie przyjąć że względu na dużą ilość inżynierów którzy sami będą otwierać skrytki, nie mówiąc już o braku przepisu dotyczącego srania do paczkomatu.
  • Odpowiedz
@kontointernetowemoje: "Zwroty do Chin na AliExpress realizuje się najczęściej za pośrednictwem Poczty Polskiej (Pocztex) lub prywatnych kurierów (DHL, UPS, FedEx). Ze względu na wysokie koszty przesyłek międzynarodowych, zawsze upewnij się w centrum sporów (Dispute), czy sprzedawca oferuje darmowy zwrot lokalny (np. do magazynu w Polsce)"
  • Odpowiedz
#inpost #paczkomaty #uk

Wie ktoś coś czy InPost pracuje nad umożliwieniem wysylki z UK do PL/EU i vice versa?
Wiem że Brexit z----ł, ale ciekawy jestem czy jest planowana taka możliwość
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Varin: Kiedyś to już oferowali więc teoretycznie mogą, ale w praktyce ponieważ obsługa celna kosztuje nie widzę szans, byliby drożsi od ianuszobusow i trwałoby to sporo dłużej (paczka UK-Polska potrafi 5 tygodni na cle leżeć).
  • Odpowiedz