@Manah: Ja nie wnikam czy CIA czy MI5 wiedziało jakie są skutki czy nie, kto go rozpuścił i w jakim celu. Niech ocenią historycy, dla mnie to już nie ma znaczenia.

Mówię o reakcji rynku na reakcję władz - lockdowny wjechały na pełnej k----e z drzwiami i cały świat z nielicznymi wyjątkami był na progu zamykania biznesów. Już zapomniałeś co się działo na rynku i jakie były nastroje? Spójrz na
  • Odpowiedz
@monyprintergobrrrr: O czym ty gadasz, lockdowny to była tylko i wyłącznie reakcja rządów, tak samo jak dodruk. Nie mówię, że nie powinno być żadnej reakcji na wirusa. Mówię, że rządy miały właściwą wiedzę by zareagować i informować w sposób, który nie jest przesadzony, głupi i chaotyczny. Uderzano restrykcjami w losowe branże i wprowadzono bezprecedensowe rozwiązanie w postaci lockdownu wbrew posiadanej już wówczas wiedzy naukowej.
  • Odpowiedz
Czy naprawdę te dzbany fryzjerzy, manicurzystki, makijażystki, psi fryzjerzy i inni myślą, że jak podniosą ceny o kolejne 20 - 30 zł to będą w stanie utrzymać ilość klientów na tym samym poziomie? xD
Czy oni myślą, że ludzie będą tłumnie korzystali z ich usług gdy dobra podstawówe drożeją w niespotykanym tempie?
Zaiste czarujące zaprzeczanie prawa popytu i podaży.

#inflacja #uroda #pieniadze #gospodarka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@adrwas: dokładnie tak się dzieje. Szum w koło inflacji powoduje że wszyscy podnoszą ceny niewspółmierne do sytuacji wykorzystując fakt że ludzie wiedzą że wszystko drożeje. Tak jest z towarami i usługami.
  • Odpowiedz
@LittleOpa chodziłem co miesiąc do fryzjera za 70 zł podnieśli ceny o 10 zł i zaczlaemm chodzić do takiego dziadka który obetnie za 30 zł. Różnicy dużej nie ma a 50 zł zostaje w kieszeni
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Silklash szczerze to nawet na tych smieciowkach dalo sie wiazac koniec z koncem, bo pieniadz i sytuacja gospodarcza byla stabilna (nawet w trakcie resonansu pokryzysowego 2008-2012). Obecnie to jest taka katastrofa, ze jako kierownik na produkcji z zagranicznym kapitalem mialem wrazenie, ze zyje jak ostatni robak i ostatecznie w lipcu wyjechalem.
  • Odpowiedz
  • 0
@massbombing_return Łona to jest gość który ma tak uniwersalne teksty, że albo jego teksy będą historycznie interpretowane na języku polskim w szkołach do zrozumienia zmian w przyszłości albo będą ponadczasowe dla zrozumienia historii, literatury polskiej dla tych, którzy umieją ją interpretować i będą chcieli zmian.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macie swoją dobrą zmianę forsowaną przez waszych bożków z pisu i radia maryja.


@Viado: Przecież ci emeryci są święcie pewni że jest drogo przez Tuska. A PiS wspaniały bo przecież dają 15 emeryturę.
  • Odpowiedz
5% tracimy na początku, a później 20% od tych 95zł. Co powiesz na to że ja ci daje 100zł a ty mi dajesz 120zł wtedy ja na inflacji wychodzę na zero a ty na jeszcze większe
  • Odpowiedz
@WishMe: ale jaką masz pewność, że inflacja będzie 20% a nie wzrośnie do 50%? A tutaj masz pewność. Przeanalizuj to jeszcze raz i nie bądź pazerny, bo pazerność nie popłaca.
  • Odpowiedz