Wpis z mikrobloga

@Manah: Wiesz no niby racja i łatwo się teraz gada - ale przy pierwszej fali covidowej gdy jeszcze nie było wiadomo czym ten wirus jest i siedzieliśmy w domach ostatnie czego potrzebowaliśmy to pełnoskalowy ogólnoświatowy kryzys gospodarczy i masowe zwolnienia wynikający z lockdownów.

Banki centralne kupiły rządom za pomocą dodruku dwa lata. Szczerze? To nie był błąd, po prostu w końcu nadszedł czas spłaty.
@monyprintergobrrrr: Nie wierzę, że rządy, przede wszystkim rząd USA, nie wiedziały czym jest ten wirus. Problem w Chinach zaczął się już w październiku-listopadzie 2019, wywiad USA musiał wiedzieć o co chodzi i jakie jest zagrożenie zanim epidemia stała się globalna, tym bardziej że wirus najpewniej wydostał się z laboratorium, które współpracowało z USA. W takim przypadku tym bardziej wszystkie dane mieli podane na tacy.
@Manah: Ja nie wnikam czy CIA czy MI5 wiedziało jakie są skutki czy nie, kto go rozpuścił i w jakim celu. Niech ocenią historycy, dla mnie to już nie ma znaczenia.

Mówię o reakcji rynku na reakcję władz - lockdowny wjechały na pełnej #!$%@? z drzwiami i cały świat z nielicznymi wyjątkami był na progu zamykania biznesów. Już zapomniałeś co się działo na rynku i jakie były nastroje? Spójrz na wykres
@monyprintergobrrrr: O czym ty gadasz, lockdowny to była tylko i wyłącznie reakcja rządów, tak samo jak dodruk. Nie mówię, że nie powinno być żadnej reakcji na wirusa. Mówię, że rządy miały właściwą wiedzę by zareagować i informować w sposób, który nie jest przesadzony, głupi i chaotyczny. Uderzano restrykcjami w losowe branże i wprowadzono bezprecedensowe rozwiązanie w postaci lockdownu wbrew posiadanej już wówczas wiedzy naukowej.
@Manah: No z grubsza zgoda, tylko że ja piszę o rzeczach jeden poziom niżej. Reakcja polityków była jaka była ale meme jest o gospodarce i bankach centralnych. Politycy to nie bankierzy wbrew pozorom.

Dodruk był reakcją banków na reakcje rynku (spadki) na reakcje polityków (lockdowny) a nie na covid bezpośrednio. Pojawił się dopiero po wprowadzeniu lockdownów i spadkach na giełdzie które trwały tygodniami, ba, na początku giełdy rosły w najlepsze już
@monyprintergobrrrr po 6 mc wiedziałem ze ten wirus jest o dupę rozbić. Ale politycy mający dostęp do top informacji nie wiedzieli xD ja wiem że politycy kreują się przed ple sem na niekompetentnych debili bo tak jest prościej ale to tylko kreowanie się. Jak chodzi o defraudację szmalu czy nepotyzm to nagle stają się geniuszami kombinatoryki zaawansowanej ( ͡º ͜ʖ͡º)
@puto: Tylko że po tych 6 miesiącach drukarki #!$%@?ły już pełną parą i nie bardzo było jak je zatrzymać bo biznes wcale nie skończył z retoryką "jak je zatrzymacie to się świat zawali" i drukowano by trwało nawet jakby politycy zdjęli lockdowny. I to nie dlatego że ja sobie tak wymyśliłem, panowie w FED i EBC jednak znają się trochę lepiej na ekonomii od jakiegoś randoma z Wykopu jak ja. Ja