jak chcesz coś kupować z UE a wysłałeś już zgłoszenie to możesz śmiało.
Mam przypadki, gdzie ludzie najpierw coś kupią ( to się nazywa WNT ) a potem po miesiącu wychodzi, że powinni być zgłoszeni.

@UFC_Jest_W_Dupie: szukaj tego księgowego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Poleci ktoś jakąś agencje celną która zajmie się opłatami za paczkę z Pakistanu?
I odrazu drugie pytanie: Czy jak zlecę to firmie DHL to dopilnuja mi wszystkich opłat tak, że będę mógł ten towar potem sprzedawać w Polsce?

Bo zastanawiam się, czy jest sens zlecić to agencji czy DHL.

#import #clo #biznes #pytaniedoeksperta #dhl #kurier
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czachaaa: Jak nie ma wiekszej wartosci towaru (nie chcesz korzystac z art 44), nie ma sanepidu, i ogolnie towar jest prosty to raczej najlepiej i najtaniej DHL Ci to zrobi. No i najszybciej
  • Odpowiedz
CZy ma ktoś może i może się podzielić formularzem JDA SAD?
Wszędzie gdzie znajduję to trzeba za niego zapłacić - co wg mnie jest debilizmem, żeby dokument, którego wymagają w Celnym magazynie pocztowym - był płatny :/

#clo #import
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy chce ściągnąć sobie z #usa skuter wodny, ale naczytałem się, że taki skuter żeby go wpuscili na teren UE musi mieć certyfikat CE. Jak patrze po stronach typu copart to jest jedynie zdjęcie vinu skutera, ale podobno CE ma być gdzieś na tabliczce znamionowej. Jest coś takiego na skuterach?
#zakupy
#pytanie
#import
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Hej, chciałem zapytać czy znacie kogoś kto w najbliższym czasie przylatuje z USA do Polski. Bardzo potrzebuje maść na rany. Maść nazywa się CUREFINI i dostępna jest tylko w Stanach. Nie jest możliwa wysyłka do Polski ale można ją legalnie przywieźć. Jest to masc dla chorych na pęcherzowe oddzielnie się naskórka.

#usa #leki #emigracja #import
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No na firmę żeby sprzedawać w sklepie.


@taki_tomek: rejestrujesz EORI, pozniej w BDO, gdy paczka przychodzi dajesz agencji celnej upowaznienie oraz fakture i wymagane certyfikaty a oni to zglaszaja do urzedu celnego. Koszt agencji to zalezy ile pozycji jest na fakturze, od ~70zl w DHL do 200zł + ~20zl za pozycje.
  • Odpowiedz
#import #firma
Potrzebuje pomocy w sprawie z urzedem celnym. Moze mi ktos powiedziec jak to wyglada?
Bo bede importowal towar z HK, przesylka bedzie wyslana jakas tam ichniejsza firma. I teraz jak to wyglada z odprawa celna? Bo dzwonilem przed chwila do DHL zeby zajeli sie tym, to oni zajmuja sie tylko jak przesylka idzie ich kurierem. Ja moge to zlecic jakiejs zewnetrznej firmie? Jakby byl tu ktos
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rexikon: no tak, ja to rozumiem. Ale zalozmy ze nie mam zadnej firmy posredniczacej to jak to wyglada? Przychodzi przesylka i dostaje telefon bezposrednio z urzedu celnego ze mam sie stawic tak? Jakie dokumenty wtedy potrzebuje?
  • Odpowiedz
Jak to jest z autami ściąganymi z USA z tytułem salvage po kolizji? Załóżmy że sobie upatrzyłem, jak wygląda import opłaty i potem rejestracja takiego pojazdu po naprawie? Jak wygląda kwestia ubezpieczenia potem takiego auta i wysokości składek? Mógłby ktoś z doświadczenia powiedzieć? wołam też @BLKaut - ta cena 3,6k kup teraz jest poważnie taka niska bez opłat dodatkowych? Jakie uszkodzenie ma to auto tak w rzeczywistości?
#samochody #
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@caribbean: Salvage jest tylko określeniem na samochód powypadkowy. Jest w 100% dobry do rejestracji.

Nie spotkałem się z problemami z ubezpieczeniem i wysokością składek

To akurat dość drogo według mnie za ten rocznik :) opłaty zjedzą opłacalność a naprawy sporo - zawieszenie, bok, przód. Wyglada lepiej niż jest w rzeczywistości do zrobienia
  • Odpowiedz
  • 1
@niezawodny I właśnie o tym mówiłem autorowi - żeby dobrze naprawę udokumentował i robił zgodnie z technologią, a nie najtaniej, bo inaczej będzie problem z odszkodowaniem. Przeczytaj sobie uważnie pierwszy mój post...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, czekam na przesyłkę kurierską z USA dostarczana przez UPS. Wiem że będę musiał zapłacić należne opłaty celne, jednak nie wiem co mam robić z tym statusem. W piątek był telefon od agencji celnej z pytaniem co jest w środku, tylko status dzisiaj się nie zmienił. Powinienem się sam do nich dobijac czy czekać?
#import #kurier #aliexpress (ktoś może miał podobną sytuację)
pazdzioch564 - Mirki, czekam na przesyłkę kurierską z USA dostarczana przez UPS. Wiem...

źródło: comment_H8xYSRTqC2mRKg6x8Xa6ORpH1CuyanXz.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach