Wpis z mikrobloga

Life Struggle.
Wymienilem wlasnie wszystkie pady i paste w EVGA 1080ti.
Obok mnie leży ASUS Strix 1080ti która w benchmarkach potrafila utrzymac stabilniej zegary w okolicach 2100Mhz gdzie EVGA
pozwolila mi na maksymalnie utrzymanie okolo 2070Mhz. Brzmi jak nic ale pamietajmy ze za gwarantowane 2100Mhz+ karty Kingpin HOF itd. kosztują 30% więcej niż standardowa karta.
Ale nie o tym, #!$%@? mnie fakt ze producenci staraja sie robic wszystko by nie pozwolic uzytkownikowi by ten mogl przeczyscic porzadmie karty i wymienic w niej chocby padow ktore w kartach sa naprawde niskiej jakosci nie wspominając o pastach. Dobrej jakosci pady sa znacznie drozsze niz pasta.
Puscilem obie karty wczoraj i Asus na OC na znacznie wiekszym chlodzeniu (2.75 slota) byl okolo 10 cieplejszy od Evga latajac na 3650RPM gdy EVGA leciala na 3150 na 100% RPM mimo tego gwarantujac o wiele nizsze temperatury na rdzeniu.
Asus nawet na idle jest 8oC cieplejszy niz EVGA.
Skontaktowalem sie z ASUSEM i ci poinformowali mnie ze jesli wymienie paste na GPU to utrace gwarancje.
Konsultant z EVGA wrecz zachecal mnie bym zapoznal sie z ich oficjalnym artykulem pozwalajacym na latwiejsze zapoznanie sie z budowa karty bym wiedzial jak dopasowywac pady i paste.

Wymiana thermalsów na kartach EVGA nie powoduje utraty gwarancji. Ponadto gwarancja jest przypisana do numeru seryjnego a nie do paragonu ktory mozesz zgubic albo moze zawierac dane ktorymi nie chcesz sie dzielic z nowym kupujacym odsprzedajac sprzet.
To by bylo na tyle w kwestii dlaczego EVGA jest uznawana za najlepsza firme produkujaca GPU na swiecie.

Tymczasem patrze na Asusa lezacego onbok i tylko sie #!$%@? bo w kwestii pure performance jest jednak lepsza od EVGA.

#pcmasterrace #kartygraficzne #evga #nvidia #gwarancja
Shewie - Life Struggle.
Wymienilem wlasnie wszystkie pady i paste w EVGA 1080ti.
Ob...

źródło: comment_mgTUbjP5Ci3nhfRLLB53bYFKFSbrPLLr.jpg

Pobierz