jest możliwe że ucieli mi tylko 3g w play bez limitu na kartę? bo lte śmiga, ale zasięg słaby i czasem przełącza na 3g a wtedy przestaje działać, nie mogę na sztywno ustawić
#gsm #play #internet
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do Mirków, którzy orientują się w ofertach polskich sieci GSM.
Mam umowę w Plusie. Zostało mi 10 doładowań do końca więc mam zamiar zrobić sobie kilka doładowań na raz, żeby móc już przedłużyć umowę.
Jaki telefon dostępny w ofercie możecie mi polecić?
Interesuje mnie coś czego cena rynkowa będzie oscylowała w okolicach 800 - 900 zł. Droższego nie potrzebuję bo w porównaniu do mojego obecnego każdy będzie lepszy.
Bez problemu mogę
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CloseToMe: w dzisiejszych czasach jak się dobrze rozejrzysz to za 20 zł/m-c masz ofertę z nielimitowanymi rozmowami i sms oraz sporym pakietem danych. W miksie w Plusie za dopłatą 119 zł przy doładowaniu 40 zł to dostaniesz Huaweia Y5, który w sklepie kosztuje trochę ponad 400 zł. Na Allegro pewnie jeszcze taniej. Sam policz co się bardziej opłaca.
  • Odpowiedz
  • 3
,Drogie Mirki...znalazłem swój stary telefon. Chciałem go uruchomić, żeby poczytać stare smsy albo pooglądać zdjęcia, ale nie daje on oznak życia. Ładowałem baterię i nic...Co mogę zrobić by go uzdrowić? Dla wszystkich śmieszków, tak, wkładałem baterię..wyjąłem ją tylko do zdjęcia :P ( ͡° ͜ʖ ͡°) ((oo)) #kielce #sony #telefony #gsm #bateria
Anyway - ,Drogie Mirki...znalazłem swój stary telefon. Chciałem go uruchomić, żeby po...

źródło: comment_fSF1oafURzrQCq7oQRgFFLfVXuV4tbIv.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki mam problem i pytanie do was. Mojej dziewczynie wpadł telefon do wody Huawei P9 lite. Oddała go do serwisu w Krakowie a konkretnie do Spec-GSM w Krakowie na Dietla, osuszyli telefon za 10zl i wycenili naprawę na 500zl, wyświetlacz i cos tam jeszcze do wymiany. Gość stwierdził że telefon do niczego się nie nadaje i że się nie włączy i nie opłaca się naprawa ale telefon się włączył. Co prawda ekran
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki. Szukam reapetera GSM. Mieszkam w miejscu gdzie zasięg każdej sieci jest praktycznie zerowy. Jaki model polecicie żeby mieć zasięg w całym domu 2 piętrowym, a jednak nie dostać raka i nie wydać tysięcy dolarów. Moze być z Ali, banggood itp. Aha. Wystarczy 2g bez internetu itp

#repeater #gsm #telefony #aliexpress #banggood #kiciochpyta
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Próby reanimacji 1.5 rocznego "dziada" doprowadzają mnie do szewskiej pasji, więc chcę nowy telefon.

Proszę o Waszą opinię, mam dostępny tanio Huawei P9 Lite 2017 - jest sens dopłacać do jakichś flagowców Samsunga lub podobnych? Co polecacie?

Telefon potrzebuję do pracy, więc dobra bateria, nawigacja z danymi o ruchu, dobry aparat, poczta e-mail...

#telefony #gsm #pytanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blueray jesli stac Cie to proponuje przesiadke na jakiegos iPhone. sama teraz mam androida, honor 4c, srednio jestem zadowolona. mam jakas wade fabryczna w telefonie, jak do kogos dzwonie to nikt nie slyszy co mowie przez mikrofon.. no chyba ze zaloze sluchawki i rozmawiam przez mikrofon w sluchawkach. siostra ma jakiegos huaweia, podobna sytuacja. dlatego jestem zrazona do telefonow honor/huawei, chociaz przez pewien czas bylam zadowolona. no i ogolnie iOS >
  • Odpowiedz
@blueray: Teraz masz promocje na S6 z niemieckiego media markt za 1500 lub amazonu za 1680. Oprócz tego jest A5 2017 za 1200 w niemieckim amazonie lub Honor 8 za 1400
  • Odpowiedz
Czołem, Mirki. :)
Mam 3 abonamenty w #plus na bezterminówce. Mam zamiar przenieść numery do innej sieci. Czy muszę przenieść je z miesięcznym okresem wypowiedzenia, czy może to być wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym (i czy wtedy podnosiłbym jakieś kary)?
#gsm #siecikomorkowe
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hey Mirki. Ojciec ma problem z telefonem. Zaniósł Samsunga A3 do serwisu gsm by ściągnąć simlocka. Ten serwis nie może sobie jednak z tym poradzić. Po pewnym czasie i nieudolnym ściągnięciu simlocka wymienił płytkę w telefonie (tak mi ojciec powiedział, pewnie chodziło pł.główną/drukowana co jest w środku) Mniejsza o to, i tak nie pomogło bo telefon jest dalej zablokowany i rozbebeszony na części.

Co on ma zrobić w tym momencie? Zna ktoś
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalmisiek: próbuj, bo musi się dać wejść do recovery. Albo szukaj aktualizacji, czy tam swojego aktualnego romu i zainstaluj programem od producenta z poziomu pc. Powinno to przywrócić ustawienia fabryczne.
  • Odpowiedz
@michalmisiek: aha symbol odblokowania. Jak kilka razy źle wprowadzisz wzór to możesz odblokować hasłem do gmaila tzn. konta google, przynajmniej w którejś wersji androida tak było.
  • Odpowiedz
Mireczki, wie ktoś w jakiej wysokości kary są naliczane w Play za rozwiązanie umowy? Nie mam dostępu do umowy, więc sobie nie sprawdzę, a chcę oszacować jaki to będzie koszt, bo rozważam przeniesienie numeru mimo kary.

Jestem w połowie obowiązywania umowy dwuletnie, więc wiem, że to nie będą grosze i zażądają zwrotu udzielonej ulgi, ale ile to jest to dla mnie zagadka kompletna.

¯\_(ツ)_/¯

#play #gsm #telekomunikacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ShpxLbh: @PepeXD: @Najkon: Zadzwoniłem, j-----e chcą 470zł xD No nic, muszę się jeszcze rok przemęczyć, albo czatować na możliwość rozwiązania umowy z ich winy.

Ostatnio w UPC rozwiązywałem, to za analogiczny okres i nawet wyższe abo mi naliczyli 200zł.
  • Odpowiedz
Przez jakiś czas nie będę miał dostępu do internetu po kablu, więc sobie zrobiłem mobilny modem ze starego Samsunga Galaxy A3 2015 LTE. W teorii ma on w specyfikacji LTE DL do 150mbit, jednak max jaki osiągnąłem na speedteście to 40mbit, średnio to 20mbitów, a pobieranie plików typu torrent albo via http oscyluje wokół 10mbitów. iPhone 5S na tej samej karcie udostępnia w okolicach 70mbitów zarówno na speedteście jak i podczas pobierania
PeknietyJez - Przez jakiś czas nie będę miał dostępu do internetu po kablu, więc sobi...

źródło: comment_2bgJwAwXNs3JQVigETL20Z4kRurklcFz.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PeknietyJez: 800 MHz ma najlepsze pokrycie względem innych pasm, jednak jego prędkość jest niska (w Play tylko 5 MHz pasma).
Tu masz rozpiskę dla Play (częstotliwość - szerokość pasma - najwyższa możliwa prędkość):
800 MHz - 5MHz - 37Mb/s
1800 MHz - 10MHz - 74Mb/s
2100 MHz - 5MHz - 37Mb/s
2600 Mhz - 20MHz
  • Odpowiedz
@PeknietyJez: Aplikację możesz śmiało wyłączyć, tryb działania modemu będzie zablokowany na 2600 MHz aż ponownie nie zaznaczysz reszty pasm. To wina WiFi w tym modelu, to na pewno jednotorowa N-ka, czyli teoretyczne 72 Mb/s (kanał 20 MHz) - a w praktyce osiągalna połowa tego, czyli tak jak Ci wyszło - 40 Mb/s.
Aplikacja wymusza wybrane częstotliwości modemu, po prostu telefon teraz nie widzi i nie skanuje innych pasm, a więc
  • Odpowiedz
Mam problem z moim Xiaomi Mi3 :( Mianowicie dziś chciałem go podłączyć do ładowania i prawdopodobnie nastąpiło jakieś zwarcie bo głośniczek zabuczał a na ekranie pojawiło się coś jakby bluescreen... teraz po próbie włączenia telefonu pojawia się tylko logo Mi a po 4 sekundach na połowie matrycy przez ułamek sekundy widać niebieski ekran i telefon się wyłącza :( Nie da sie też wejść w recovery, a po podłączeniu do ładowania albo do
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Potfur: Mirku złoty! Wczoraj w końcu mi się udało, co prawda rozprułem sobie gniazdo na SIM, ale i tak nie działało więc mała strata ( ͡º ͜ʖ͡º) Ważne że MiFlashem udało się wgrać system, a później z recovery zresetowałem ustawienia do zera i śmiga! Jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie tematem ;)
  • Odpowiedz
Mam Sony Xperia Z3 compact. Oddałem ją już 3 razy na gwarancję. Za pierwszym razem padłą uszczelka pod zatyczką i slot karty SD. Za drugim razem GPS. Za trzecim razem także oddałem go z niedziałającym GPS-em(gubi sygnał), ponieważ wcześniej go nie naprawili. Za drugim razem napisali mi także, że wyświetlacz się odklejał i coś tam zrobili. Koniec końców za trzecim razem napisali mi ze powymieniali układy i przenieśli wszystko do nowej obudowy.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JoannitaPL: W jaki sposób oddajesz na gwarancję? Przez W-support czy przez sklep? Serwis jest naprawdę spoko i w większości takich przypadków wymieniają na nowe (chyba jak 3 raz trafia do serwisu).
Może spróbuj bezpośrednio?
  • Odpowiedz