Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@coolcooly22: @crejzus: Ja pracuje zdalnie jako grafik 3d :) Są plusy i minusy. Spokój można się skupić na zadaniach, ale też jednak trochę nuda, czasami brakuje takiego "biurowego życia".
- 253
- 105
@sirgorn: Haha, Twoja wersja wygląda lepiej :D
- 246
- 341
@bolimienoga: wygląda bardzo niezależnie
Jest tu ktos czajacy klimaty handpaint/cartoon enviro/postaci do gier?
Znajoma firma w wwa poszukuje grafoli, od enviro, od postaci, animator. Tylko jak napisalem, styl handpaint i cartoon.
Zapraszam na prv jakby co :)
#grafika3d #grafika #grafikakomputerowa #gamedev
Znajoma firma w wwa poszukuje grafoli, od enviro, od postaci, animator. Tylko jak napisalem, styl handpaint i cartoon.
Zapraszam na prv jakby co :)
#grafika3d #grafika #grafikakomputerowa #gamedev
- 16
Pierwszy WIP* render Xiaomi Yi (chciałem zawołać te tagi, ale trochę się cykam;P) w Blenderku
Jak skończę nad nią pracę to będzie wyglądać jak to foto w komentarzu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na pierwszy rzut oka na pewno nie zgadza się obiektyw i chyba zółty kolor jest za żółty, jak myślicie?- także to będzie jedna z pierwszych
Jak skończę nad nią pracę to będzie wyglądać jak to foto w komentarzu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na pierwszy rzut oka na pewno nie zgadza się obiektyw i chyba zółty kolor jest za żółty, jak myślicie?- także to będzie jedna z pierwszych
źródło: comment_Kwn1yNTr0RF1fpa4HNEQnSLESF3CbNTG.jpg
Pobierz- 2
Mircy, mam prośbę - chętnie przyjmę modele 3d, najchętniej pojazdów (np czołg, statek, samochód, motor, statek kosmiczny). Im więcej faktycznej geometrii tym lepiej. Tekstury mi nie potrzebne. Opracowałem sobie metodę przekształcania takich modeli w widok z wektorowym obrysem do wykorzystania w szeroko pojętym druku i chciałbym sprawdzić jak się to sprawdza przy bardziej skomplikowanych formach. Oczywiście każdemu, kogo model użyję podeślę pdf-a z końcowym efektem. Ma to być coś na kształt rysunków
źródło: comment_tkDQ0uYGk4xSIiJF02NKsb0JaUFVji2M.jpg
Pobierz- 6
- 2
@funeralmoon: Pierwszy lepszy model z blendswapa ;)
źródło: comment_9jTBAyQChaUqu9GrQ2x7ngXNfXd92yyQ.jpg
PobierzNa razie mój najlepszy model 3d, teraz wiem, że przy następnym będę używał więcej zdjęć referencyjnych, tutaj niestety to olałem :(
https://www.artstation.com/artwork/9Bo6a
https://www.artstation.com/artwork/9Bo6a
źródło: comment_z1qkXwkBDvV6XxjAJ7tJGaBVVGzCB1ik.jpg
Pobierz- 2
- 2
@invisible_man: grubsze lydki, wygladz rece.... zrob cos z twarza
bez twarzy robota na 6... jak zrobisz poprawki to wyjdziesz poza skale
bez twarzy robota na 6... jak zrobisz poprawki to wyjdziesz poza skale
- 0
@Wyrzutnia_rakiet_balistycznych: mhm :)
@Wyrzutnia_rakiet_balistycznych: Tak późno to już tylko kakałko ;)
Piszę w imieniu różowego, który nie wie jak to zrobić (zautomatyzować).
Ma sobie jakiś tam model, taka pół kula I chce w nim jakoś automatycznie wycinać takie małe dziurki, da się to zrobić inaczej niż ręcznie? Tekstury odpadają, podobno wtedy nie wychodzi.
Chodzi o efekt jaki jest już na części modelu, te małe kropki to już wycięte.
#sketchup #grafika #grafika3d
Ma sobie jakiś tam model, taka pół kula I chce w nim jakoś automatycznie wycinać takie małe dziurki, da się to zrobić inaczej niż ręcznie? Tekstury odpadają, podobno wtedy nie wychodzi.
Chodzi o efekt jaki jest już na części modelu, te małe kropki to już wycięte.
#sketchup #grafika #grafika3d
źródło: comment_ujw4CaERHMSAIFroQPvhaaLCbwDngbhM.jpg
Pobierz- 3
@MrGreeneye: Sketchup ma funkcję przecinania jednego obiektu drugim. Niech narysuje walec o średnicy otworu z jednym końcem w środku półkuli, potem niech go zduplikuje ileś tam razy pod zadanym kątem. (obrót, wpisujesz z ręki ile procent i dodajesz "*50", wtedy obraca i duplikuje obiekt 50 razy o zadany kąt). Później niech zaznaczy wszystko i intersect faces w zakładce edit. Potem tylko zaznaczyć wszystko, odznaczyć płaszczyznę pełną i usunąć wycięcia.
Powinno
Powinno
- 2
@MrGreeneye: Nie wiem w czym twój różowy pracuje ale w blenderze jest możliwość wycinania dziurek teksturą (pic rel)
źródło: comment_ndGMDJ0ArJGcsjfl6OGKugQTX293TLpr.jpg
Pobierz- 63
Siemano Mierki,
Zrobiłem kolejny obiekt do mojej powoli powstającej nie dużej sceny. Jest to nieco stara lampa na biurko. Chętnie przytulę krytykę. W sumie nic specjalnego ale nawet jestem zadowolony (po za kloszem bo za mało segmentów dałem i wygląda trochę słabo).
Tutej na żywo: https://skfb.ly/IyoE
Tutej więcej obrazków: https://www.artstation.com/artwork/lEPKG
Zrobiłem kolejny obiekt do mojej powoli powstającej nie dużej sceny. Jest to nieco stara lampa na biurko. Chętnie przytulę krytykę. W sumie nic specjalnego ale nawet jestem zadowolony (po za kloszem bo za mało segmentów dałem i wygląda trochę słabo).
Tutej na żywo: https://skfb.ly/IyoE
Tutej więcej obrazków: https://www.artstation.com/artwork/lEPKG
źródło: comment_wU8rCiH3VYLksL5nfStIwFeRdE8lGauX.jpg
PobierzPo kilku godzinach z blenderem w końcu udało się ukończyć pierwszy projekt :) Szału i fajerwerków nie ma, ale z rezultatu ostatecznie jestem zadowolony. Nadal jest wiele technicznych niedociągnięć i kompromisów, ale będę się poprawiać
Dziękuję za pomoc: @konefka: @zeglarz29: @homo_superior: @funeralmoon: @Szumny: @KotAlik: @zielonymirek:
Więcej pod linkiem: http://imgur.com/a/FtsWZ (kadry są celowo przesunięte, bo po boku będzie logo
Dziękuję za pomoc: @konefka: @zeglarz29: @homo_superior: @funeralmoon: @Szumny: @KotAlik: @zielonymirek:
Więcej pod linkiem: http://imgur.com/a/FtsWZ (kadry są celowo przesunięte, bo po boku będzie logo
źródło: comment_0at7hMhxwWZKcNSsE2QtfR0T1tvqytQY.jpg
Pobierz- 2
Czy jest jakaś strona z filmikami z maya z #pluralsight (dawne digitaltutors) za free? Nie ukrywam, że #cebulamotzno i 120 PLN to sporo na miesiąc (╥﹏╥) #grafika3d #modelowanie3d
6
Przeglądarka chmury punktów WebGL

Macie jakieś fajne chmury do oglądania ?
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 31
Właściwie to skończyłem. Trzecie podejście do Blendera i tym razem domek letniskowy sobie wyblenderowałem(jak znalazł do portfolio). Prawdę mówiąc jestem umiarkowanie zadowolony, nie wiem w sumie czego oczekiwałem, ale ocenę zostawiam wam Murki.
Toszku informacji
Blender/Cycles
1920x1080 px
350 sampli
Toszku informacji
Blender/Cycles
1920x1080 px
350 sampli
źródło: comment_mRxGXianmyd9l4wc6yOfLZwDzShsAkCP.jpg
PobierzCałkiem niedawno wrzucałem tutaj render fajnej pracy w UE4.
To teraz wrzucę filmik:
#gamedev #grafika3d #grafikakomputerowa #ue4
To teraz wrzucę filmik:
#gamedev #grafika3d #grafikakomputerowa #ue4

@Vasek: sam sie swiecisz za bardzo.
@MichaelP: przy dobrym techu by ogarnal ja ladnie :) ale do tego skany potrzebne by byly. Oczywiste jest, ze animacja twarzy jest jedna z najtrudniejszych, tymbardziej realtime. https://www.youtube.com/watch?v=mcB0hlkliV4
@MichaelP: przy dobrym techu by ogarnal ja ladnie :) ale do tego skany potrzebne by byly. Oczywiste jest, ze animacja twarzy jest jedna z najtrudniejszych, tymbardziej realtime. https://www.youtube.com/watch?v=mcB0hlkliV4
Mirki zastanawiam się nad pójściem w stronę grafiki komputerowej. Mam pytanie czy do pracy w tym zawodzie (czy to praca przy grac czy przy jakichś innych animacjach) potrzebna jest umiejętność rysowania/malowania? Czy jeśli potrafię narysować ludzika z 5 kresek to mnie automatycznie skreśla?
Poza tym jak to wygląda w życiu, np. przy tworzeniu gry? Są osoby które wymyślają postacie itp, szkicują, malują i są ludzie którzy za pomocą programów tworzą animacje itp?
Poza tym jak to wygląda w życiu, np. przy tworzeniu gry? Są osoby które wymyślają postacie itp, szkicują, malują i są ludzie którzy za pomocą programów tworzą animacje itp?
@SiemkaKolego: przydatna, aczkolwiek nie wymagana
Nie potrafię narysowac kotka w paincie, a umiem zrobić coś takiego jak pić rel.
Nie potrafię narysowac kotka w paincie, a umiem zrobić coś takiego jak pić rel.
źródło: comment_1G9VbL6rbbzaYDpLPCh26pNgVUJc7Cv8.jpg
Pobierz@SiemkaKolego:
silnik: UE4
soft:
3ds max, maya, blender, c4d - ("główny" soft) modeling
Zbrush - sculpt (ew mudbox, od biedy Blender)
Substance Painter/Quixel, Photoshop ;), xNormal, CrazyBump/Bitmap2Material
silnik: UE4
soft:
3ds max, maya, blender, c4d - ("główny" soft) modeling
Zbrush - sculpt (ew mudbox, od biedy Blender)
Substance Painter/Quixel, Photoshop ;), xNormal, CrazyBump/Bitmap2Material
- 41
- 370
Troche siatek leveli z Uncharted 2. Fajna sprawa. Mozna troche wnioskow wyciagnac.
http://stephenife3d.blogspot.com/2012/07/uncharted-2-level-modeling.html
#gamedev #uncharted #ps3 #grafika3d #grafika #grafikakomputerowa
http://stephenife3d.blogspot.com/2012/07/uncharted-2-level-modeling.html
#gamedev #uncharted #ps3 #grafika3d #grafika #grafikakomputerowa
źródło: comment_8IPVFltgZCBrwYreu10j7reLC9bJSwXj.jpg
Pobierz




























Przypominam, że tworzymy mobilny menadżer farmy z rozbudowanym mechanizmem opieki nad zwierzętami, a to wszystko w voxelowej grafice 3D.
Co na to mirki z #grafika i #grafika3d?
źródło: comment_wGRPEaNSWoQ9YKtkEwjyCSI7TrHNjC6v.jpg
Pobierzźródło: comment_UYt0SwWOvGGaFV400Mcbec4MWQe6cqyW.jpg
Pobierzźródło: comment_Z5KvDlAeQN5yAGEgYAzmAbpk4aKcdfdY.jpg
Pobierz