Pierwszy WIP* render Xiaomi Yi (chciałem zawołać te tagi, ale trochę się cykam;P) w Blenderku


Jak skończę nad nią pracę to będzie wyglądać jak to foto w komentarzu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Na pierwszy rzut oka na pewno nie zgadza się obiektyw i chyba zółty kolor jest za żółty, jak myślicie?- także to będzie jedna z pierwszych
sirgorn - Pierwszy WIP* render Xiaomi Yi (chciałem zawołać te tagi, ale trochę się cy...

źródło: comment_Kwn1yNTr0RF1fpa4HNEQnSLESF3CbNTG.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arveit: to nic trudnego (przynajmniej model tej kamerki), jak masz ciągoty do 3D to odpalaj w wolnym czasie tutoriale, ściągaj blendera i jedziesz - po chwili sam będziesz takie robił ;)
  • Odpowiedz
Mircy, mam prośbę - chętnie przyjmę modele 3d, najchętniej pojazdów (np czołg, statek, samochód, motor, statek kosmiczny). Im więcej faktycznej geometrii tym lepiej. Tekstury mi nie potrzebne. Opracowałem sobie metodę przekształcania takich modeli w widok z wektorowym obrysem do wykorzystania w szeroko pojętym druku i chciałbym sprawdzić jak się to sprawdza przy bardziej skomplikowanych formach. Oczywiście każdemu, kogo model użyję podeślę pdf-a z końcowym efektem. Ma to być coś na kształt rysunków
kajtom - Mircy, mam prośbę - chętnie przyjmę modele 3d, najchętniej pojazdów (np czoł...

źródło: comment_tkDQ0uYGk4xSIiJF02NKsb0JaUFVji2M.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piszę w imieniu różowego, który nie wie jak to zrobić (zautomatyzować).
Ma sobie jakiś tam model, taka pół kula I chce w nim jakoś automatycznie wycinać takie małe dziurki, da się to zrobić inaczej niż ręcznie? Tekstury odpadają, podobno wtedy nie wychodzi.

Chodzi o efekt jaki jest już na części modelu, te małe kropki to już wycięte.
#sketchup #grafika #grafika3d
MrGreeneye - Piszę w imieniu różowego, który nie wie jak to zrobić (zautomatyzować).
...

źródło: comment_ujw4CaERHMSAIFroQPvhaaLCbwDngbhM.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrGreeneye: Sketchup ma funkcję przecinania jednego obiektu drugim. Niech narysuje walec o średnicy otworu z jednym końcem w środku półkuli, potem niech go zduplikuje ileś tam razy pod zadanym kątem. (obrót, wpisujesz z ręki ile procent i dodajesz "*50", wtedy obraca i duplikuje obiekt 50 razy o zadany kąt). Później niech zaznaczy wszystko i intersect faces w zakładce edit. Potem tylko zaznaczyć wszystko, odznaczyć płaszczyznę pełną i usunąć wycięcia.
Powinno
  • Odpowiedz
Siemano Mierki,

Zrobiłem kolejny obiekt do mojej powoli powstającej nie dużej sceny. Jest to nieco stara lampa na biurko. Chętnie przytulę krytykę. W sumie nic specjalnego ale nawet jestem zadowolony (po za kloszem bo za mało segmentów dałem i wygląda trochę słabo).

Tutej na żywo: https://skfb.ly/IyoE
Tutej więcej obrazków: https://www.artstation.com/artwork/lEPKG
Marcos - Siemano Mierki,

Zrobiłem kolejny obiekt do mojej powoli powstającej nie d...

źródło: comment_wU8rCiH3VYLksL5nfStIwFeRdE8lGauX.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po kilku godzinach z blenderem w końcu udało się ukończyć pierwszy projekt :) Szału i fajerwerków nie ma, ale z rezultatu ostatecznie jestem zadowolony. Nadal jest wiele technicznych niedociągnięć i kompromisów, ale będę się poprawiać

Dziękuję za pomoc: @konefka: @zeglarz29: @homo_superior: @funeralmoon: @Szumny: @KotAlik: @zielonymirek:

Więcej pod linkiem: http://imgur.com/a/FtsWZ (kadry są celowo przesunięte, bo po boku będzie logo
dGustator - Po kilku godzinach z blenderem w końcu udało się ukończyć pierwszy projek...

źródło: comment_0at7hMhxwWZKcNSsE2QtfR0T1tvqytQY.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DBR9: ok, sprawdzę jutro i pokaże rezultat. Ze światłem miałem największe problemy, początkowo było ciemno i mnóstwo szumu, potem ostre cienie albo kilka cieni (kilka źródeł światła). Dopiero zwykłe "słońce" dało fajne miękkie cienie
  • Odpowiedz
Właściwie to skończyłem. Trzecie podejście do Blendera i tym razem domek letniskowy sobie wyblenderowałem(jak znalazł do portfolio). Prawdę mówiąc jestem umiarkowanie zadowolony, nie wiem w sumie czego oczekiwałem, ale ocenę zostawiam wam Murki.
Toszku informacji

Blender/Cycles
1920x1080 px
350 sampli
Szumny - Właściwie to skończyłem. Trzecie podejście do Blendera i tym razem domek let...

źródło: comment_mRxGXianmyd9l4wc6yOfLZwDzShsAkCP.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki zastanawiam się nad pójściem w stronę grafiki komputerowej. Mam pytanie czy do pracy w tym zawodzie (czy to praca przy grac czy przy jakichś innych animacjach) potrzebna jest umiejętność rysowania/malowania? Czy jeśli potrafię narysować ludzika z 5 kresek to mnie automatycznie skreśla?

Poza tym jak to wygląda w życiu, np. przy tworzeniu gry? Są osoby które wymyślają postacie itp, szkicują, malują i są ludzie którzy za pomocą programów tworzą animacje itp?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SiemkaKolego:
silnik: UE4
soft:
3ds max, maya, blender, c4d - ("główny" soft) modeling
Zbrush - sculpt (ew mudbox, od biedy Blender)
Substance Painter/Quixel, Photoshop ;), xNormal, CrazyBump/Bitmap2Material
  • Odpowiedz