@KMiklas: O kurka! Fajnie zobaczyć swoje wymodelowane cacko na trailerze co? :D

Do czego to się w ogóle odnosi? Wiem, że do gry Dying Light, ale to będzie jakiś dodatek czy coś?

Masz jakiś render z tego, czy raczej takie rzeczy zostają w firmie i są pokazywane tylko na trailerach?
  • Odpowiedz
@Skaje: Z tej zapowiedzi też by wynikało coś podobnego. Zmierzch bogów itp. Tak po namyśle to "Pomniejsze Bóstwa" ( #pratchett ) mi się przypomniały. Mam nadzieje, że uda mi się kiedyś to obejrzeć.
  • Odpowiedz
@ossj: Ja się po prostu zarejestrowałem, moje technikum było tam na liście do wybrania i działa. Nie musiałem żadnych skanów przesyłać ani nic pisać do nikogo. Ale to było jakieś 4 lata temu, może coś zmieniali.
  • Odpowiedz
@ossj: nie możesz używać komercyjnie oraz miej świadomość ze jak ktoś otworzy twój plik w innym 3ds maxie to pewnie pokaże mu się alert ze to zostało zrobione w wersji edukacyjnej, poza tym to kompletny program jest.
  • Odpowiedz
Mirki. Mam pewien problem z 3ds-em i vrayem. Zniknęły mi z menu znajdującego się pod PPM przyciski z vraya, czyli: "Vray mesh export" i "Vray properties". Szukam, kombinuję i za nic nie mogę znaleźć gdzie to przywrócić, próbowałem nawet już reinstalować wszystko i dalej to samo...
#3dsmax #vray #grafika3d
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sierkocz: "Polski kurs blendera" (googlaj) jako podstawowa baza wiedzy + wszelkie tutki z neta a zwłaszcza Youtuba. Oglądasz i jednocześnie powtarzasz u siebie, jak załapiesz minimum to zaczynasz robić coś po swojemu od najprostszych obiektów (np. MPtrójka, scyzoryk, naboje do broni itd.) jak ci jakiejś funkcji brakuje to szukasz w kursie blendera albo wiki blendera - gwarantuję że wszystko tam idzie znaleźć ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Mirki z #grafika #grafikakomputerowa trochę sobie rysuję na potrzeby firmy w #3d [ #grafika3d] ale niestety w google sketchup bo właściwie to chyba najprostszy, lekki program.

Ale sobie pomyślałem że fajnie by było potraktować to jakimś renderem? albo przerzucić się na inny program? polecacie coś?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marcos: zasada jest taka, że nie dajesz więcej tri, niż faktycznie trzeba. Po prostu próg detalu się przesuwa coraz dalej i to, co kiedyś było tylko na teksturze/normalce, teraz może być i na geometrii. ;)
  • Odpowiedz
Tak patrzę na ten trochę niemrawy tag #unity3d i tak sobie myślę, że warto coś wrzucić.
Dziś osiągnąłem znaczy postęp w projekcie "Planeta".

To co widać na pic-related to proceduralna planeta. Icosphere stworzyłem skryptem dzieląc trójkąty dwudziestościanu prawidłowego (też napisanego skryptem).
Potem wygenerowałem szum Perlina (biblioteka LibNoise przeportowana na Unity).
Dało mi to wartość od -1 do 1 dla każdego wierzchołka kuli (a wierzchołków jest 686 tys.).
jigsaw96 - Tak patrzę na ten trochę niemrawy tag #unity3d i tak sobie myślę, że warto...

źródło: comment_ZJXYMdQ4Y5xzAgccsrmg1FmoyCPO7Ypb.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach