Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 4
Chciałabym prosić mirki, którym nieobcy jest przemysł tworzenia gier o radę. Myślę o przebranżowieniu się w kierunku tej branży. Coś tam ogarnę z programowania, natomiast chciałabym się zajmować tą bardziej graficzną stroną, umiem 3ds maxa, photoshopa, troszkę unity i te umiejętności chciałabym poszerzać (pewnie jeszcze przydałoby się ogarnąć zbrush).
Jest w tym kraju praca dla takich ludzi? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gamedev #grafika3d #
Jest w tym kraju praca dla takich ludzi? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gamedev #grafika3d #
@sheenpu: modelowaniem 3D do gier przeróżnych, zarówno na telefony jak i komputery, trochę teksturowania (tworzenia tekstur), trochę animacji. Mam w planach iść w kierunku animacji ale na razie praca i studia zajmują tyle czasu, że nie mam kiedy poświęcić chwili na naukę jeszcze tego.
- 31
Yo Mirki,
Stworzyłem sobie kolejny asset (cześć małej sceny, którą sobie powoli tworzę), który powinien klimatem pasować do poprzedniego (pokazywałem telefon). Jak zwykłe chętnie poczytam jakieś opinie oraz rady.
Tutaj reszta ujęć modelu (oraz nieco więcej informacji): https://www.artstation.com/artwork/xdxym
Tutaj
Stworzyłem sobie kolejny asset (cześć małej sceny, którą sobie powoli tworzę), który powinien klimatem pasować do poprzedniego (pokazywałem telefon). Jak zwykłe chętnie poczytam jakieś opinie oraz rady.
Tutaj reszta ujęć modelu (oraz nieco więcej informacji): https://www.artstation.com/artwork/xdxym
Tutaj
źródło: comment_R6D15iRkYRIWazM1uBfVU8Q1JMszWEda.jpg
Pobierz- 2
- 1
@ofczy: a to drugi
źródło: comment_d3nCo0wnb3uZgfwSdqo8Hsizys1CBX3P.jpg
Pobierz- 4
"Atak obcego" - krótka animacja sci-fi.
http://www.wykop.pl/link/2827933/atak-obcego-krotka-animacja-sci-fi/
#mikroreklama #cgi #animacja #grafika3d #humor #filmkrotkometrazowy #scifi
http://www.wykop.pl/link/2827933/atak-obcego-krotka-animacja-sci-fi/
#mikroreklama #cgi #animacja #grafika3d #humor #filmkrotkometrazowy #scifi
źródło: comment_7mD2L4A0odD2nZnQqP7sv1uDDuPBz1yb.jpg
Pobierz9
"Atak obcego" - krótka animacja sci-fi.

Bez spojlera.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
#3dsmax #pytaniedoeksperta #pomocy #grafika3d
Bardzo irytujący błąd w 3ds'ie który polega na tym że viewport blokuje się na dłuższą chwilę (od 15 do 60 sekund ~~) gdy orbitując, zbliżę się do horyzontalnej perspektywy. Jest to problematyczne, ponieważ często chcąc zajrzeć pod spód obiektu muszę przekroczyć horyzont i niemalże każdorazowo viewport się zamraża i nie można nic zrobić. Po jakimś czasie odpuszcza i wszystko gra.
Bardzo irytujący błąd w 3ds'ie który polega na tym że viewport blokuje się na dłuższą chwilę (od 15 do 60 sekund ~~) gdy orbitując, zbliżę się do horyzontalnej perspektywy. Jest to problematyczne, ponieważ często chcąc zajrzeć pod spód obiektu muszę przekroczyć horyzont i niemalże każdorazowo viewport się zamraża i nie można nic zrobić. Po jakimś czasie odpuszcza i wszystko gra.

- 2
- 2
@einz: to zwykły bug 3ds`a, procesor i ram nie ma tutaj żadnego znaczenia przy takiej małej ilości trójkątów i prostym cieniowaniu.
Spróbuj wyłączyć pokazywanie siatki pomocniczej.
Spróbuj wyłączyć pokazywanie siatki pomocniczej.
- 1
Ma ktoś może SketchUp Pro?
Mam wersję 2013 z 3-letnią subskrypcją. Jak to wygląda w praktyce? Upgrejduje do 2015, robię format dysku, chcę zainstalować i podaję jakiś nowy CD-Key po upgrejdzie?
Nie widzę na stronie sketchupa możliwości logowania na konto, na którym mógłbym zarządzać i ściągać upgrejdowany program. Pomoże ktoś?
#kiciochpyta #sketchup #sketchuppro #grafikakomputerowa #grafika3d
Mam wersję 2013 z 3-letnią subskrypcją. Jak to wygląda w praktyce? Upgrejduje do 2015, robię format dysku, chcę zainstalować i podaję jakiś nowy CD-Key po upgrejdzie?
Nie widzę na stronie sketchupa możliwości logowania na konto, na którym mógłbym zarządzać i ściągać upgrejdowany program. Pomoże ktoś?
#kiciochpyta #sketchup #sketchuppro #grafikakomputerowa #grafika3d
Zaspamuje troche tagami bo #chwalesie #grafika #grafika3d #gamejam #gamedev #unity3d #techland
W ten weekend miałem okazje brać udział w pierwszym wewnętrznym Techland'owym Game Jamie, który trwał od piątku 17:00 (otrzymanie tematu) do niedzieli 14:00.
Poziom był mega wysoki, kazda z szęsciu drużyn potrafiła zaciekawić gracza swoją produkcją na swój sposób. Nam udało się wygrać :D Poniżej znajduje się
W ten weekend miałem okazje brać udział w pierwszym wewnętrznym Techland'owym Game Jamie, który trwał od piątku 17:00 (otrzymanie tematu) do niedzieli 14:00.
Poziom był mega wysoki, kazda z szęsciu drużyn potrafiła zaciekawić gracza swoją produkcją na swój sposób. Nam udało się wygrać :D Poniżej znajduje się

@Veezen: O STARY, TO JEST ŚWIETNE!
- 3
Mirki chce kupić dziś.
Który? :(
http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom-intuos-pen-s-ctl-480s-hit-i5746425233.html 239 zł
czy
Który? :(
http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom-intuos-pen-s-ctl-480s-hit-i5746425233.html 239 zł
czy
- 11
Khaleesi : The throne is mine! WIP Unreal 4
#gamedev #grafika3d #grafikakomputerowa
Fajna pracka pod UE4.
https://www.artstation.com/artwork/gwqwE
#gamedev #grafika3d #grafikakomputerowa
Fajna pracka pod UE4.
https://www.artstation.com/artwork/gwqwE
źródło: comment_6fsJfZdFfTXwk8WUIC8XGih9zobp9s7r.jpg
Pobierz- 20
Ostatni tydzień, to wizyta na Game Industry Conference w Poznaniu (bardzo polecamy) oraz kilka ciekawych ficzerów do Blocky Farm:
Magiczne fontanny:
Do dyspozycji gracza będą trzy wyjątkowe budynki, które umożliwią szybkie wzbogacenie się lub przyspieszenie rozwoju farmy. Oczywiście, aby odblokwać taką fontannę, będzie musiał trochę się namęczyć ( ͡€ ͜ʖ ͡€). Nie będą też przesadzone, bo ich moc będzie kumulować się co 12-48 godzin czasu realnego. Załączam obrazek z testów i kilka renderów modeli tymczasowych.
Magiczne fontanny:
Do dyspozycji gracza będą trzy wyjątkowe budynki, które umożliwią szybkie wzbogacenie się lub przyspieszenie rozwoju farmy. Oczywiście, aby odblokwać taką fontannę, będzie musiał trochę się namęczyć ( ͡€ ͜ʖ ͡€). Nie będą też przesadzone, bo ich moc będzie kumulować się co 12-48 godzin czasu realnego. Załączam obrazek z testów i kilka renderów modeli tymczasowych.
źródło: comment_mlY0TZ5pkUoErJNxyAmBMeiPaA0hEEqW.jpg
PobierzNie ma co dopisywac - po prostu hiper ultra wypas realistyczny render.
#grafika3d #grafikakomputerowa #grafika #render
#grafika3d #grafikakomputerowa #grafika #render
źródło: comment_vaK7rvsLoCWm88pfyrFNXQDZZhGt6INm.jpg
Pobierz- 1
@3edcvfr4: Aby uzyskać taki efekt po prostu włącza się dyfrakcję w materiale o ile tak opcja jest dostępna. Albo się fejkuje różnymi metodami.
@DBR9: Wydaje mi się, że najlepszym sposobem byłoby po prostu nałożenie kolorowej tekstury na diffuse, powiedzmy 1-2%. Fizyczne liczenie takich efektów jest cholernie czasochłonne a efekt na stillu będzie ten sam. Gorzej jeśli chcemy renderować animację (choć to też można zmyślnie teksturami załatwić.)
Abstrahując. Bardzo ładny render, polecam przejrzeć galerię autora.
Abstrahując. Bardzo ładny render, polecam przejrzeć galerię autora.
Co myślicie o tych laptopach (dla osoby, która chce zacząć się bawić w grafika komputerowego)?
lenovo:
http://www.x-kom.pl/p/253493-notebook-laptop-15-6-notebooki-laptopy-15-6-z51-70-i7-8gb-1000-win8x-r9-m375-fhd-bialy.html
dell:
lenovo:
http://www.x-kom.pl/p/253493-notebook-laptop-15-6-notebooki-laptopy-15-6-z51-70-i7-8gb-1000-win8x-r9-m375-fhd-bialy.html
dell:
@Magnesowa_: laptopy przy renderach się strasznie mulą. Używany macbook (poszukaj na forum myapple) + zewnętrzny monitor (używka z allegro na ips) i sukcesywnie dokładaj części do setupu (ram, ssd).
@ofczy: też nie wiem, ja mam mini + eizo i super się sprawdza od kilku lat. W agencji w której kiedyś pracowałem wystarczały zwykłe białe macbooki z zewnętrznymi monitorami i tabletami
- 23
Takie tam bzdety z widoku 3d w czasie rzeczywistym z Blendera podczas edycji bez renderingu.
Ambient Occlusion - działa w trybie obiektowym i trybie edycji
Deep of Field - działa w widoku z kamery
Matcap chyba znacie?
#blender #januszeblendera #blenderporady #ciekawostki #grafika3d
Ambient Occlusion - działa w trybie obiektowym i trybie edycji
Deep of Field - działa w widoku z kamery
Matcap chyba znacie?
#blender #januszeblendera #blenderporady #ciekawostki #grafika3d
źródło: comment_LZLXHo7V1kdkKT0F0aJbOgdn85ITcGcF.jpg
Pobierz@Xanthia:
Takie tam bzdety z widoku 3d w czasie rzeczywistym z Blendera podczas edycji bez renderingu.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Takie tam bzdety z widoku 3d w czasie rzeczywistym z Blendera podczas edycji bez renderingu.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_qhgTU8RT0ipr0cE42U0rs9so48fB7rTR.jpg
Pobierz@Xanthia: Na pewno ;).
https://cgcookie.com/2015/05/20/pbr-in-blenders-viewport/
download: https://s3.amazonaws.com/blendercookie/tutorials/2015/PBR_explore.blend.zip
Ogólnie to trochę nakombinowane.
Nie ma niestety łatwego(out of the box) „pbr” viewportu w blenderze.
https://cgcookie.com/2015/05/20/pbr-in-blenders-viewport/
download: https://s3.amazonaws.com/blendercookie/tutorials/2015/PBR_explore.blend.zip
Ogólnie to trochę nakombinowane.
Nie ma niestety łatwego(out of the box) „pbr” viewportu w blenderze.
źródło: comment_aKZEtyic4vaaceMKBuxuIJGwcb1qaoYM.jpg
PobierzMarcin Klicki
Senior Character Artist w CDP RED
https://www.artstation.com/artist/klicek kilka postaci highpoly do #wiedzmin3
#gamedev #grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #zbrush
Senior Character Artist w CDP RED
https://www.artstation.com/artist/klicek kilka postaci highpoly do #wiedzmin3
#gamedev #grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #zbrush
źródło: comment_iUACq5TZCwwdyIucDI6QlwTEhIxP7iDs.jpg
Pobierz- 2
@KocieJaduo: Hmmm, sprobujmy.
1. Wpierw design, charakterystyka, pomysl.
2. Concept Artist - ktos go musi rozrysowac, zrobic tposa itp.
3. Modelarz - w tym przypadku Klicek tu, nie postuje modeli z teksturami, wiec obstawiam, ze ich nie robi, al pewnie moglby.
4. Texture Artist - robi tekstury i ew materialy.
5. Rigger/animator - to moze byc jedna osoba, ale
1. Wpierw design, charakterystyka, pomysl.
2. Concept Artist - ktos go musi rozrysowac, zrobic tposa itp.
3. Modelarz - w tym przypadku Klicek tu, nie postuje modeli z teksturami, wiec obstawiam, ze ich nie robi, al pewnie moglby.
4. Texture Artist - robi tekstury i ew materialy.
5. Rigger/animator - to moze byc jedna osoba, ale
- 0
@KocieJaduo: Jestem po gimnazjum. Skill wystarczy. Ew przy emigracji do USA itp papierek potrzebny bedzie, wizy itp.






















Na moim profilu na behance](https://www.behance.net/gallery/30917751/Residence-Archviz-in-UE4) możecie zobaczyć jeszcze kilka obrazków i drugą animację, wszystko realtime.
#grafika #architektura #3d #ue4 #design #grafika3d #budownictwo
Dzięki temu sama przestrzeń do życia jest czysta, ale kto co lubi :)