#fotografia #mojezdjecie #tworczoscwlasna #pytanie

Podczas skanowania wyszło, że mam białe mini kropki / zabrudzenia na negatywach. Sprawdziłem wywoływacz i niestety są w nim mikroskopijne "farfocle". Jest stosunkowo nowy, dlatego wolałbym uniknąć wylewania go i tu pytanie do Ekspertów - filtr kawowy nada się do przefiltrowania, czy lepiej odpuścić i robić chemię od zera?
KebabZostrymSosem - #fotografia #mojezdjecie #tworczoscwlasna #pytanie

Podczas skano...

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-24 161733

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KebabZostrymSosem bardziej usuwają zacieki z twardej wody. Ja dawałem jedna lub pół zakrętki do kodeksu z ciepłą wodą. Trochę mieszam szpula z negatywem w tym roztworze aby spłukać twarda wode.

Potem jak już mi film wisi na klamrach to dobrze jeszcze spłukać go tą wodą z koreksu aby pozbyć się z niego piany
  • Odpowiedz
@trzeci: s max to zajebiste auto, sam chciałem sobie swego czasu kupić, ale pewien splot wydarzeń spowodował, że już nie potrzebowałem takiego samochodu
  • Odpowiedz
Korzystacie z klasycznych albumów tzw. wklejanek? Kupiłem album 30x30 cm (karty mają ok cm mniej na każdym boku) i zastanawiam się jakimi formatami mogę operować, tzn. ile zdjęć w danym rozmiarze upcham na stronie. Nie chcę operować tylko na jednych wymiarach, ale co jakiś czas otwierać rozdział jednym większym zdjęciem uzupełnionym o mniejsze itd. Ktoś coś?
#fotografia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@ruffio: dzięki, raczej klasyczne pełne kadry, minimalistycznie bez zbędnych debilnych opisów. Zamówiłem kilkanaście odbitek w różnych wymiarach i muszę to sobie zobrazować

@KomendaGlownaPolicji wolę album z kilkudziesięcioma dobrymi ujęciami niż 1500 zdjęć z wakacji z których nic nie wynika
  • Odpowiedz
  • 0
@lansvans ja zainwestowałem w najzwyklejsze albumy 10x15, 2 zdjęcia na stronę. Kupiłem ich 10 z racji dużej ilości zdjęć - różowa wybierała kadry, a decyzyjność u niej jest bardzo słaba stąd ta ilość. Pudełko kartonowe w którym obecnie mam zajęcia średnio spełnia swoje zadanie.
Z perspektywy czasu chyba skłaniał bym sie w stronę foto-książki, ale nie znalazłem labu który zrobiłby na takim poziomie jak oczekuję.
  • Odpowiedz