Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiejsze zdjęcie Słońca.

Na godzinie 8 (lewy dolny róg) widoczne pętle deszczu koronalnego (CRN) nad powracającym obszarem aktywnym 3664 (jak wejdzie na tarczę słoneczną to dostanie nowy numerek). To grupa plam odpowiedzialna za #zorza z początku maja, która ani myśli się uspokajać - dzisiejszego ranka przywitała nas POTĘŻNYM rozbłyskiem klasy X2.8 (wkleję gifa w komentarzu jak się uda). Za 4-5 dni obszar ten będzie w miejscu skierowanym w stronę naszej planety.
Antybristler - Dzisiejsze zdjęcie Słońca.

Na godzinie 8 (lewy dolny róg) widoczne pę...

źródło: sonce22222

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trafiłem kiedyś na stronę, gdzie można było wybrać aparat + obiektyw i zobaczyć przykładowe zdjęcia zrobione przy ich użyciu. Podrzuci ktoś link, bo nie mogę znaleźć. #fotografia

Myślę nad EF 70-200mm IS f/4 pierwszej generacji i chcę zobaczyć czy ktoś nie robił fotek z eosem 40d w takiej konfiguracji.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,

Chciałbym zaczac robic ładne zdjecia rodzinne, czasem z jakieś wycieczki a czasem poeksperymentować z fotografią ale to nie główny cel. Głownie rodzinne, dzieci i upamietnianie chwil.

Pojecie o fotografii mam mizerne ale jestem gotowy sie doszkolic z YT i netu.

Poszukalem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TrueShutDown: odwróciłbym budżet body vs obiektyw. a tak serio to bym go przesunął. starszy i gorszy aparat poradzi sobie lepiej z lepszym obiektywem niz odwrotnie. to prawda ze nowsze aparaty z lepszymi matrycami poradzą sobie lepiej w ciemniejszych sytuacjach, ale skompensujesz to bardziej jasnym obiektywem. aparat tylko zbiera światło a obiektyw je "rysuje". miałem w życiu 5 różnych body. każde lepsze od poprzedniego, a i tak inwestycja w obiektyw zwracała
  • Odpowiedz
@TrueShutDown:

Zdjęcia z dobrego telefonu (typu 15 Pro Max, S24 itd.) mogą być (i zazwyczaj są) LEPSZE od tych z aparatu. Mówię zupełnie poważnie, algorytmy fotografii obliczeniowej robią niesamowitą robotę.

Dedykowany aparat rozwija skrzydła jedynie wówczas, gdy spełnione są poniższe
  • Odpowiedz
Ale boli biedaków


@Aokx: Tak to byś mógł powiedzieć, jakby to był GLS albo chociaż GLE z bujaniem, a nie stary hummer i to jeszcze w tej mniej szanowanej wersji H2 czy nie daj boże H3 xD
  • Odpowiedz
Hej Mireczki przerabiał ktoś temat, kompresji zdjęć na FB ? .Próbuje wystawić coś na sprzedaż, zdjęcie inaczej wygląda u mnie inaczej po wrzuceniu na FB Marketplace, jakby traciło kolory. Nieważne ,czy wrzucę zdjęcie przed czy po kompresji, zdjęcie traci kolory.
Po lewej zdjęcie dodane na FB, po prawej zdjęcie z komputera.
#grafika #fotografia #zdjecia #facebook #instagram
b0l3k - Hej Mireczki przerabiał ktoś temat, kompresji zdjęć na FB ? .Próbuje wystawić...

źródło: elo eloe

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach