Niech ktoś wyjaśni, o co chodzi z Flow Browser?

Nie ma żadnych artykułów po polsku ale ogólnie przedstawia się jako najszybsza przeglądarka internetowa.
https://www.ekioh.com/flow-browser/

Jak ktoś coś znajdzie, jakieś opisy po polsku, albo sam jest w temacie to opiszcie.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Da się na stałe zablkować pytanie o lokalizację i powiadomienia w #firefox ? NIGDY ich nie będę potrzebować.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ranger:

Aby wyłączyć powiadomienia Push w Firefox w pasku adresu przeglądarki wpisujemy: " about:config", następnie w polu " Szukaj" wprowadzamy frazę " dom.webnotifications.enabled", zmieniamy wartość na " false" poprzez dwukrotne kliknięcie na nią lewym przyciskiem myszy lub poprzez pojedyncze kliknięcie prawym przyciskiem myszy, którym wywołamy menu w którym wybieramy opcję " Przełącz". Od tej chwili powiadomienia Push w Firefoxie są wyłączone, natomiast jeżeli chcemy je przywrócić, postępujemy zgodnie z powyższą
  • Odpowiedz
@Ranger: Albo w ustawieniach -> Prywatność -> Uprawnienia. Klikasz przy Powiadomieniach lub Położeniu przycisk ustawienia i zaznaczasz na dole "Blokowanie nowych próśb...".
Jeśli nigdy nie będziesz tego potrzebował tak jak napisałeś to bez różnicy i możesz wyłączyć w about:config, ale jeśli chcesz zrobić dla niektórych stron wyjątek i dodać na białą listę to dzięki tym ustawieniom można.
  • Odpowiedz
@lajsta77: Zmieniałeś coś w ustawieniach zaawansowanych dot. prywatności, albo instalowałeś jakieś rozszerzenia do tego? Czasami podobne problemy zaczynają się po włączeniu jakichś ustawień lub rozszerzeń chroniących prywatność, np. blokowanie fingerprintingu itp. Ostatnio na Wykopie było parę wpisów i znalezisk na ten temat, może coś włączyłeś i to są efekty pośrednie.
  • Odpowiedz
Przechodzę z Chrome na Firefoxa i czcionki są w Lisku dziwne w porównaniu do Chrome. Próbowałem ustawiania czcionek ClearType w Windows 10, wyłączałem ustawienia w about:config i dalej są dziwne. Jak zrobić żeby czcionka była taka jak w Chrome? Dla porównania screen jak to wygląda.
#firefox
ZmutowanaFrytkownica - Przechodzę z Chrome na Firefoxa i czcionki są w Lisku dziwne w...

źródło: comment_C73IcEIBsKUrNHZyBNWVDrL8weljqJdU.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam w #firefox ustawione blokowanie wszystkich ciasteczek zewnętrznych witryn. Można jakąś stronę dodać na białolistę, żeby na niej nie były blokowane wszystkie ciasteczka, a np tylko śledzące? Jakaś wtyczka, czy zmienna w configu?
#pomocy #pytanie #prywatnosc #bezpieczenstwo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ryptun: Ublock jako taki nie zarządza ciasteczkami i nie blokuje ich jako takich, ale blokuje domeny na podstawie własnych list (w tym listy domen szpiegujących) i jeśli zablokuje domenę to również ciasteczka tej domeny nie będą pobierane. Także jedynym sposobem na uzyskanie tego co chcesz będzie chyba użycie ublocka + jakiegoś rozszerzenia do blokowania ciastek. Nie wiem co by tu polecić, bo musiałbym przetestować, żeby być pewnym efektu zgodnego z
  • Odpowiedz
Jaka jest Twoim zdaniem najlepsza przeglądarka? W komentarzu możesz rozwinąć dlaczego

#przegladarki #internet #pytanie #ankieta #chrome #google #microsoft #edge #opera #firefox #brave #vivaldi

Która przeglądarka jest najlepsza?

  • Microsoft Edge 4.5% (7)
  • Chrome 14.8% (23)
  • Firefox 33.5% (52)
  • Brave 12.9% (20)
  • Opera 14.2% (22)
  • Opera GX 3.2% (5)
  • Vivaldi 14.2% (22)
  • Safari 0.6% (1)
  • Inna (napisz w komentarzu jaka) 1.9% (3)

Oddanych głosów: 155

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawniej klikając w Firefex prawym na karcie i wybierając opcję "Zamknij wszystkie karty po prawej stronie" pojawiało się ostrzeżenie o zamknięciu wielu kart, teraz tego nie ma i z automatu zamyka wszystkie. Opcja "Ostrzegaj o zamykaniu wielu kart" mam włączoną. Macie jakiś pomysł gdzie można to włączyć z powrotem? #firefox #przegladarki #komputery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest sensowna możliwość zapisywania sesji przeglądarki www, czy to FireFox czy Chrome, online, gdzieś w chmurze? Tzn. łącze się z chmurą i sobie tak organizuje sesje przeglądania. Np. oszukiwałem czego XX czasu temu, cyk sesja 50 kart z poszukiwaniem tego, innym razem szukałem o podróżach i cyk sesja 64 karty o podróżach co warto zobaczyć etc. Z różnych komputerów, generalnie głównie z tych 2 przeglądarek.

Jest coś takiego w ogóle?

#
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zła wiadomość dla przeglądarek opartych na Chromium: Pojawiają się nieblokowalne trackery internetowe.

Dobra jest taka że Firefox z uBlock Origin może je zatrzymać. Developerzy pracujący nad Ublock Origin odkryli mechanizm śledzenia który omija dzisiejsze techniki blokowania. Opracowali też metodę na blokowanie tego trackera, ale działa ona tylko na Firefoxie pozostawiając inne przeglądarki podatne...
https://www.wykop.pl/link/5227099/zla-wiadomosc-pojawiaja-sie-nieblokowalne-trackery-internetowe/

#prywatnosc #security #chrome #opera #google #firefox
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Razenix_1: Jeśli tak to faktycznie coś może być. Dla testu załóż nowy profil i sprawdź, czy tam będzie ok.

Powinieneś też przeskanować system, proponowałbym na początek programami malwarebytes i roguekiller. Coś może być w folderze profilu przeglądarki, mogło się doinstalować coś w dodatkach lub zmienić w ustawieniach, ale równie dobrze w rejestrze, pliku hosts a nawet na routerze. Mogło się coś dodać do skrótu przeglądarki na pulpicie itd.

Zamiast przenosić
  • Odpowiedz
Jakby ktoś chciał wygenerować sobie deba dla ffsend (konsolowe narzędzie do obsługi Firefox Send) pod debianem/ubuntu to tak można zbudować paczkę:

git clone [https://github.com/timvisee/ffsend](https://github.com/timvisee/ffsend)
cd ffsend
sudo apt install -y cargo openssl ca-certificates build-essential cmake pkg-config libssl-dev
cargo install cargo-deb
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mnie to o tyle ciekawi, że mam koncepcję wiele kart w jednym window dla tej samej strony w wielu kartach.


@look997: Wiele kart w jednym window? Nie mam pojęcia co masz na myśli.
Ale brzmi jak jak wywracanie porządku, hierarchii i kompatybilności do góry nogami.

Ale poza tym też czytałem o wasm, że w planach jest zadbanie o skalowalność, czyli usunięcie narzutu, ale to by dało efekt tylko do użycia
  • Odpowiedz
@look997: No nic, powodzenia.
Ilość wyzwań jaką widzę przy takim czymś jest spora (o ile w ogóle takie coś jest wykonalne na poziomie np. dodatku do przeglądarki), a efekty małe, z sporymi potencjalnymi ryzykami z kompatybilnością.

Bo cały ekosystem musiałby zdawać sobie z istnienia "wirtualnych window".

ale jakby zrobić to co mam na myśli, to wszystko prócz samej treści było by jedno i
  • Odpowiedz
@fan_internetu: Nie tylko do Firefoxa, a ogólnie jest aplikacja desktopowa Focal Filter. Tej używałem, ale pamiętam, że z popularniejszych jest też chyba Cold Turkey Blocker.
  • Odpowiedz