mirki #webdev #komputery #bezpieczenstwo dostałem bana na logowanie na jednej stronce ale nie na konto tylko na logowanie. próbuję to ominąć i doszedlem do dziwnej sytuacji gdzie bezpieczny #firefox nie ułatwia sprawy. od razu powiem ze to nei jest ban na ip czy mac a wisi on na przeglądarce. w chrome na tym samym kompie loguje sie bez problemu natomiast w firefox wyczyscilem standardowo
wpisy
Najnowsze
Archiwum

rosso_corsa
- 0

Just666
- 0
@rosso_corsa: pomogło?

rosso_corsa
- 0
@Just666: tak, dodałem wtyczkę pozmieniałem i po problemie.
W nowy #firefox jest funkcja #pip (picture in picture). Coś czego brakowało w przeglądarkach. Używacie?
#technologia #ciekawostki
#technologia #ciekawostki
źródło: comment_hO0ebwtlCm4Anu78B7Y0ObXIyH2VpCs7.jpg
Pobierz- 0
#firefox #linux Macie mirki mój Config do FF, z cache w ramach, pipeliningiem bo jest, ale nie ma go tylko a about:config.
zapisujecie jako
https://pastebin.com/9czfCnNL
zapisujecie jako
prefs.js i wklejacie do: C:\Users\TWOJANAZWA\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\LOSOWELITERKI.default Dajcie znać czy działa lepiej z uBlockiem.https://pastebin.com/9czfCnNL
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Steve1: Ej, mam taki plik dla ciebie, co przyspiesza przeglądarkę:
https://termbin.com/2wi4
Musisz go wrzucić w /etc/profile.d/przyspieszacz.sh
https://termbin.com/2wi4
Musisz go wrzucić w /etc/profile.d/przyspieszacz.sh
- 0
Który z tych filtrów(https://www.certyficate.it/adblock/) psuje tagi na Wykopie?
#ublock #adblock #informatyka #firefox #html #html5 #pytanie
#ublock #adblock #informatyka #firefox #html #html5 #pytanie
- 1
@Felonious_Gru: Sprawdź w opcje > zaawansowane > pokaż czcionki stron czy masz to zaznaczone.
@Felonious_Gru: Nie byłem pewny jak to tam jest po polsku dokładnie bo używam tylko angielski ale znalazłeś :-)
jak oceniacie nowego firefoxa w stosunku do chrome/chromium podobnych? u mnie pierwsze wrażenia są takie że dobrze i szybko chodzi
#firefox #chrome #przegladarki #internet
#firefox #chrome #przegladarki #internet
- 1
Komentarz usunięty przez moderatora
@jacieniemog28: kiedyś specjalnie wyłączałem Firefoxa, by włączyć Chrome i tam odtwarzać multimedia (np. gry na Flash'u;) teraz nie muszę tego robić, wszystko śmiga na Fx, poza ramkami na Wk, o czym już pisałem
co oni ćpią w tym #firefox
źródło: comment_cBGtSnpLdCCHLv7iRU29zVOxAFWwEikl.jpg
Pobierz@marylarodowicz: też to widziałem, nawet szukałem w Google, ale brak wyników...
- 257
◢ #unknownews ◣
1) Jak zbudować stronę kompatybilną z "Reader Mode"
https://medium.com/@mandy.michael/building-websites-for-safari-reader-mode-and-other-reading-apps-1562913c86c9
Nowy przegląd ciekawych linków ze świata IT już na Ciebie czeka. Zapraszam do czytania.
1) Jak zbudować stronę kompatybilną z "Reader Mode"
https://medium.com/@mandy.michael/building-websites-for-safari-reader-mode-and-other-reading-apps-1562913c86c9
źródło: comment_67BxUcEOwLYeqaD5hLBxtejFcWeTEsRa.jpg
Pobierz- 5
@imlmpe AD 14) Advent of Code - edycja 2019
Nie tylko można pooglądać stare zdania, ale można je wciąż zrobić, w dowolnej kolejności, można robić również zadania z poprzednich lat.
Nie tylko można pooglądać stare zdania, ale można je wciąż zrobić, w dowolnej kolejności, można robić również zadania z poprzednich lat.
- 12
7) Najprostsza metoda na parsowanie strony internetowej w NodeJS
https://dev.to/benjaminmock/the-easiest-way-to-scrape-a-website-with-javascript-in-node-js-54f1
INFO: rozwiązanie używa Puppeteera i zajmuje zaledwie 9 linijek kodu
@imlmpe: 9 linijek... + Puppeteer ;)
źródło: comment_vLOp8RvM3i5QZLJzUgUm5cROIo1Ryjrf.jpg
Pobierzw #firefox z-----i manager haseł, co zrobić żeby mi się nie wyświetlało tyle pozycji? nawet jakieś stare mi sie pokazują, we wcześniejszych liskach po prostu nadpisywało
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Denial94: No to w about:config utwórz nowy profil, a następnie "Uruchom nowe okno przeglądarki z tym profilem".
I sprawdź, czy teraz zadziała, na tym nowym profilu.
I sprawdź, czy teraz zadziała, na tym nowym profilu.
- 1
@mp107: Dobra, problem był taki:
W about:config zmieniłem image.webp.enabled na wartość False
Dlaczego to zrobiłem? Bo gdy chciałem zapisywać obrazki, były w formacie webp, nie w jpg
Wzorowałem się na tym poradniku https://www.reddit.com/r/firefox/comments/asxxys/how_to_fix_images_saving_as_webp/
W about:config zmieniłem image.webp.enabled na wartość False
Dlaczego to zrobiłem? Bo gdy chciałem zapisywać obrazki, były w formacie webp, nie w jpg
Wzorowałem się na tym poradniku https://www.reddit.com/r/firefox/comments/asxxys/how_to_fix_images_saving_as_webp/
- 0
jak właczyc ten PiP np na yt?
#firefox
#firefox
- 0
- 0
moze ktos pomoze :)
trafilem ostatnio na serial ktory mnie wciagnal (sci-fi jakby co:P) ale mam problem
otoz chrome jest moja glowna przegladarka-2 odcinki poszly jak burza a teraz sa problemy-co chwile przerywa (tak jakby sie buforowalo chociaz na pasku widac ze "ma troche do przodu")-nie da sie ogladac
sprawdzalem na firefoxie (nie mam tam wtyczek blokujacych reklamy wiec bylo ich milion ale stwierdzilem ze jak dzieki tym reklamom bede mogl zobaczyc bez zaciec to
trafilem ostatnio na serial ktory mnie wciagnal (sci-fi jakby co:P) ale mam problem
otoz chrome jest moja glowna przegladarka-2 odcinki poszly jak burza a teraz sa problemy-co chwile przerywa (tak jakby sie buforowalo chociaz na pasku widac ze "ma troche do przodu")-nie da sie ogladac
sprawdzalem na firefoxie (nie mam tam wtyczek blokujacych reklamy wiec bylo ich milion ale stwierdzilem ze jak dzieki tym reklamom bede mogl zobaczyc bez zaciec to
@gorzki99: to spróbuj znaleźć inna stronę, ja miałem tak samo i mimo tego że próbowałem oglądać na 5 innych mirrorach.
- 0
to spróbuj znaleźć inna stronę
@koloalu: ok jest to jakies rozwiazanie ale nie rozwiazuje tematu :) co jak nie ma innej strony? chcialbym sie dowiedziec co jest przyczyna tego ze nie da sie ogladac a nie ominac problem
owszem jak znajde inna strone to do momentu rozwiazania problemu z niej bede korzystal-ale priorytetem jest rozwiazanie problemu dlatego pytam
- 0
- 3
Strasznie mi tnie youtube w 4k (wyświetlam w 1080p). Jak sprawdzić albo ustawić, żeby ottwarzanie siedziało na gpu (1050ti) ? Odtwarzam na firefox, w edge działa bez problemu....... co jest mega smutne :d
#komputery #youtube #kartygraficzne #firefox
#komputery #youtube #kartygraficzne #firefox
@Jestem_Tutaj: downscaling rekompensuje niski bitrate
- 1
@dulu: Zobacz przez wtyczkę MPV czy nie będzie OK:
https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=30535
@dulu @Odczuwam_Dysonans
Jakie mieliście CPU na moment pisania tych postów?
Wsparcie CPU dla VP9 jest od generacji Skylake (nie wiem, czy wszystkie).
https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=30535
@dulu @Odczuwam_Dysonans
Jakie mieliście CPU na moment pisania tych postów?
Wsparcie CPU dla VP9 jest od generacji Skylake (nie wiem, czy wszystkie).
- 0
Miraski co jakiś czas pada mi odtwarzanie multimediów w #windows #windows7 #youtube nie odtwarza w żadnej z trzech przeglądarek #opera #chrome #firefox innych nie używam. Dziś też zauważyłem że równocześnie aplikacja #spotify też nie odtwarza. Wygląda mi to na jakąś usługę systemową odpowiedzialną za multimedia która jest wspólna i ma problem. Nakieruje mnie ktoś od czego zacząć?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@hbmm: bardzo stary masz komputer? Może jakiś problem z brakiem sprzętowego wsparcia dla niektórych formatów? Tak strzelam...
- 1
@matkaPewnegoMirka: @wizkid: Dziekuję za zainteresowanie problem rozwiązany. Powodem jest zawieszanie się zewnętrznej karty dźwiękowej #creative po jej ponownym podłączeniu wszystko działa.
Ostatnio ktoś dał w powiązanych jakiegoś wpisu adblocka, który omija sprawnie reklamy na TVNPlayerze. I działa on dobrze. Player nic nie marudzi nawet z równocześnie włączonym zwykłym uBlockiem.
Chciałem jednak zainstalować ten dodatek na drugim kompie i nie mogę go znaleźć.
W ustawieniach pokazuje się naza "Blockera". Po najechaniu na ikonę ( białe B z ukośnikiem na różowym tle - "B/") pojawia się opis "Adblock Plus". Do niego też odnoszą się wszelkie poradniki
Chciałem jednak zainstalować ten dodatek na drugim kompie i nie mogę go znaleźć.
W ustawieniach pokazuje się naza "Blockera". Po najechaniu na ikonę ( białe B z ukośnikiem na różowym tle - "B/") pojawia się opis "Adblock Plus". Do niego też odnoszą się wszelkie poradniki
źródło: comment_hYO276mtsSTUUqcLFzy2Ai6ClKxrJENG.jpg
Pobierz- 14
#firefox #mozilla #poradnik #youtube #google #gmail #speedup #mozzarellafiorex #komputery #pcmasterrace
Wkurza cię powolne ładowanie gmaila w FF? Wychodzisz zaparzyć herbatę czekając aż youtube się wreszcie załaduje? Czytaj dalej, jakiś czas temu dałem to na głównej i sporo ludzi pytało co to za czary, może na mirko też się komuś przyda. Jak zadziała
Wkurza cię powolne ładowanie gmaila w FF? Wychodzisz zaparzyć herbatę czekając aż youtube się wreszcie załaduje? Czytaj dalej, jakiś czas temu dałem to na głównej i sporo ludzi pytało co to za czary, może na mirko też się komuś przyda. Jak zadziała
źródło: comment_YVrgmbkg2h0gqJrLm2uw24vroboe9EA5.gif
Pobierznaprawdę podoba mi się ich polityka
@adam163264: @genesis2303: już mają na swoim koncie przekręty z tym swoim systemem reklam gdzie w imieniu Toma Scotta zbierali "dla niego" hajs z reklam mimo że on o tym nie wiedział. To to samo co google, Mozilla jest raczej najczystsza jeśli komuś zależy na prywatności.
- 1
@vvertoi: aha ciekaw byłeś poradnika, na głośność to zapraszam, polecam też zajrzeć w komentarze, bo tam jakiś dobry mirek wrzucił chyba prostszą opcję od mojej.
https://www.wykop.pl/wpis/45770667/smieszne-kotki-dostaja-po-1000-plusow-a-ile-dostan/
https://www.wykop.pl/wpis/45770667/smieszne-kotki-dostaja-po-1000-plusow-a-ile-dostan/



















