#fantazmaty #literatura #ksiazki #ebooki #ebook #fantastyka #czytajzwykopem #ksiazka

Mirabelki i Mircy! Wczoraj wieczorem dwa opowiadania Krzysztofa Matkowskiego, które opublikowaliśmy w zeszłorocznych antologiach, zostały nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, najstarszej polskiej nagrody przyznawanej dziełom fantastycznym. Pijcie z nami kompot!

Jeśli nie znacie opowiadań, to zapraszamy do pobrania bezpłatnych antologii, oprócz tekstów Krzyśka znajdziecie tam 38
Fantazmaty - #fantazmaty #literatura #ksiazki #ebooki #ebook #fantastyka #czytajzwyko...

źródło: comment_1592311738lb2Pb2UdWThkn6MGkWxdnR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Turysta10: dodałem spoiler, żeby nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje postrzeganie pana samochodzika i nienackiego bardzo się zmieniło w momencie jak doczytałem w dagome iudex

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
wiekowe mirki spod tagu #fantastyka albo #scifi lub #gore
w magazynie "Fantastyka" z lat 80 lub wczesnych 90 były prace artysty, z których jeden utkwił mi w pamięci: świnia wpieprzająca ludzkie zwłoki.

czy ktoś pamięta, co to było za artysta?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam serdecznie, to już piąty odcinek podcastowej serii KUC KONTENT - dziś będziemy omawiać jedną z najlepszych serii jaką miałem okazję przeczytać - Cykl Pierwszego Prawa autorstwa Joe Abrecrombie.
#ksiazki #fantastyka #fantasy #recenzja
Matt2Hot - Witam serdecznie, to już piąty odcinek podcastowej serii KUC KONTENT - dzi...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nerdheim.pl/post/recenzja-ksiazki-spiacy-rycerze/
Choć już bliżej do wakacji – co najbardziej cieszy wszystkich objętych obowiązkiem szkolnym – to dziś cofnę się do okresu równie pożądanego przez uczniowską społeczność, czyli zimowych ferii. Czynię tę wycieczkę nie tyle z uwagi na fakt, iż był to czas jeszcze przed pandemiczny (hej, hej…), co z powodu Śpiących rycerzy, drugiej części cyklu Dzieci Dwóch Światów, realizowanego, przypomnę, przez autorski tandem Agnieszki Fulińskiej i Aleksandry Klęczar. Podobnie jak i pierwszy
Nerdheim - https://nerdheim.pl/post/recenzja-ksiazki-spiacy-rycerze/
Choć już bliżej...

źródło: comment_1591804369UP5k9XA1fiIB5fEWo09WSm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ta książka nigdy nie będzie tłumaczona na język polski. Chociaż jest to najlepsza powieść ostatnich lat. A pisarz jest genialny.

Ale macie tę zaletę, że wiem, co jest teraz najlepsze w Rosji.

Odniosłem wrażenie, że znacie trochę rosyjski, dlatego polecam dziś tę książkę.

@
mobutu2 - Ta książka nigdy nie będzie tłumaczona na język polski. Chociaż jest to naj...

źródło: comment_1591774988QUH9b01iqnzW4IAoNWR0XI.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, czy ktoś może mi przypomnieć co stało się z Brusem (towarzyszem Filara), kojarzę coś z krwawymi łzami podczas tej wędrówki przez pustynię, ale nie mogę sobie przypomnieć czy on zginął czy odszedł? #panlodowegoogrodu #fantastyka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartkowniq: Czerwone łzy symbolizowały że był prawdziwym przyjacielem. Był zatruty jadem po spotkaniu w czerwonej wierzy. Ostatkiem swojej woli powbijał igły sobie w głowę, aby mieć jeszcze kontrolę nad sobą. Pożegnał się z Filarem i odszedł by go nie skrzywdzić. Prawdopodobnie zginął lub sam targnął się na swoje życie by nie dać się całkiem przejąć.
  • Odpowiedz
Moglibyście polecić mi jakieś książki fantastyczne, gdzie główny bohater poznaje tajniki magii?
Przeczytałem wszystkie książki Trudi Canavan, nawet tą najnowszą, która ukazała się w ostatnich miesiącach.

Przeczytane:
Eragon, Harry Potter, wszystkie książki Trudi Canavan (najprzyjemniej mi się to czytało), Wiedźmin,
#ksiazki #fantastyka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Takie coś znalazłem, jeszcze nie oglądałem, ale zapowiada się intrygująco... Pierwsza załogowa misja na Marsa zbliża się teraz do czerwonej planety. W skład załogi wchodzą naukowcy z najwyższej półki i młoda psychiatra, odpowiedzialna za ich zdrowie psychiczne. Ale gdy mają wylądować, coś idzie nie tak... Uwielbiam takie klimaty, może ktoś z Was już widział i podzieli się opinią?
##sciencefiction #scifi #fantastyka #film #ogladajzwykopem #
contrast - Takie coś znalazłem, jeszcze nie oglądałem, ale zapowiada się intrygująco....
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://nerdheim.pl/post/recenzja-ksiazki-zwyciezca-bierze-wszystko/
Aneta Jadowska w swojej debiutanckiej serii biegnie przez fabularne skróty niczym radosne dziecko kwiatów hasające boso przez łąkę otuloną poranną rosą. Niczym się nie przejmuje, ma w nosie, co pomyślą inni, a nawet to, czy jej historia ma w sobie jeszcze jakieś resztki dobrego smaku. W trzecim tomie przygód niezwyciężonej i cudownej ponad wszelkie normy Dory Wilk dostajemy mieszankę motywów z dwóch poprzednich części. I w zasadzie nic poza tym. Dlatego
Nerdheim - https://nerdheim.pl/post/recenzja-ksiazki-zwyciezca-bierze-wszystko/
Anet...

źródło: comment_1591466972gXQB5hhsWFUgiqbCENRTIj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach