Odkąd zainstalowałem DLC RoM nie da się grać. Przed chwilą Brandenburgia, która prowadziłem, zawiązała PU z Ansbachem, przy czym księstwa te nie miały ze sobą nic wspólnego. Po jakichś dwóch latach od tego wydarzenia, Brandenburgia została ogłoszona Cesarzem HRE z datą wsteczną (od 1440, gdzie pamiętam, że przy początku rozgrywki był nim władca Austrii). Zachowanie AI podczas wojny bywa całkowicie irracjonalne, rzadko kiedy reaguje na polecenia zajęcia prowincji (objective) ale o tym
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@impasjonat: Ansbach o ile dobrze pamiętam ma na tronie Hohenzollerna, tak samo jak Brandenburgia, także może jednak coś ich łączyło. Ja odstawiłem od listopada, teraz tylko Age of Empires 2, ale po sesji powracam ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@kajtek14102: dokladnie tak - uniemozliwia 80 lat sie cofalem... wymogiem jest is ceylon.

@Skyworld: chodzi o to ze zle zalozylem ze bede chcial przejsc na Republikę, a w polowie gry zmienilem plan bo musialbym dolozyc jeszcze influence a brakowalo sota idei (musialem cisnac militarne bo ostro p-------------m) Idealna by była republika handlowa :)
  • Odpowiedz
Jakie idea dla Mingu must have brac adm na początek ? , chce trochę pójść w "kolonializm" i przenieść stolice do ameryki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakieś protipy filmy tutoriale czy coś jak zacząć w #eu4? Próbowałem coś tam ale w sumie to jestem po chwili r-------y, ciężko się nauczyć tak o jak nie wiem co i jak :D
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy grając Rzepą warto zostawiać jakieś prowincje dla Burghers? Czy lepiej zabrać im wszystko? Bo w sumie i tak się nie domagają żadnych, a bonusy za loyalty można chyba wyciągać z samych interakcji i eventów.
#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Koalicja wypowiada mi wojnę, miałemt ego warscore na poziomie 55% dla mnie ale z racji interwencji osmanów oddałem czechom jedną prowincję. Koalicja się rozwiązała, ale po okresie rozejmu znowu się formuje (a nic przez ten czas nie robiłem) i znowu wojna i tak w kółko. Dafuq?
#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak myslalem wlasnie ze jak juz bede mial polnocna czesc polwyspu apeninskiego to bede mial wysoki zarobek z wenecji i genui dzieki temu moglbym rozstawic sobie linie fortow w alpach
  • Odpowiedz
Może głupie pytanie, ale muszę się spytać.

achievement_the_three_mountains = {
id = 49

possible = {
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To uczucie jak koalicja wypowiada ci wojnę, masz warscore na poziomie 55% i z wizytą wpadają kebababy :(
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach