Wpis z mikrobloga

#eu4achievementchallenge #eu4

99/205

Dzisiaj 2 acziwmenty. Mogły być 4, ale uznałem że mam dość Buddystów na długo (mechanizm karmy ssie pałe) - a te 2 pozostałe mogę zrobić równie dobrze robiąc inny koncentrujący się na Indiach.

Udało się - podbic i nawrócić Indie na buddyzm (popełniłem błąd i zmieniłem na końcu tag na (chyba) "bharat" (?) - dobrze że został jakiś sejw bo bym się ugryzł w dupę.

Mogłem zrobić jeszcze: Silk Road (wszystkie prowincje z jedwabiem) no i słońce nigdy nie zachodzi nad indiami (jakoś tak) - zajęcie londynu, kantonu czegos w kanadzie i w afryce - ale uznałem, że zrobię to robiąc Hindustan w innej grze i runie po inny acziwment ( w ktorym zaczyna sie jako Bahmanis albo Vaji...)

Kilka ciekawostek z gry:
- Granada kolonizowała i wyniosła się do Ameryki :D - niestety nie przetrwała do końca gry
- Ming kolonizował (cała kalifornia żółtków).
- Australia Ottomanów.
- Europa się rozpadła, Francja zostala w ryzach, Aragon zbił hiszpanię, Szkocja wygrała z Anglią i zkolonizowała Amerykę Pn (strona wschodnia).

Błędy:
- szybko chciałem przejść na republikę i wziąłem jako pierwszą ideę Arystokracje (...). Na republikę nigdy nie przeszedłem.
- 2 idea exploracja bo chciałem szybciej do exploracji dojść. Niestety Australia nie liczy się jako "Nowy Ląd" - co jest tak #!$%@? że głowa mała.
- Humanism zamiast religiosus.

Tipy - szybkie złapanie sojuszu z Bahmanis, podbicie indochin (ja zwazalizowałem Arakan wojną bez Casus Belli i tam pobawiłem się w podbijanie, aż nabiłem trust (30 lat...). Potem dużo podbijania. Prowincje w indiach są z najlepszym developmentem na świecie więc był ból. Sojusz z turkami jak tylko zaczęli kolonizować. Focus na Admin całą grę.
Pobierz KuterPstragow - #eu4achievementchallenge #eu4

99/205

Dzisiaj 2 acziwmenty. Mogł...
źródło: comment_pm1dQC50Pt9qt1zkgLW18KYmCZIEdDg1.jpg
  • 4
@KuterPstragow:

- szybko chciałem przejść na republikę i wziąłem jako pierwszą ideę Arystokracje (...). Na republikę nigdy nie przeszedłem.

Dlaczego? Przecież arystokracja nie blokuje zmiany ustroju. Ba, możesz wziąć idee arystokratyczne i plutokratyczne w jednej rozgrywce zmieniając system władzy.
@kajtek14102: dokladnie tak - uniemozliwia 80 lat sie cofalem... wymogiem jest is ceylon.

@Skyworld: chodzi o to ze zle zalozylem ze bede chcial przejsc na Republikę, a w polowie gry zmienilem plan bo musialbym dolozyc jeszcze influence a brakowalo sota idei (musialem cisnac militarne bo ostro #!$%@?) Idealna by była republika handlowa :)