@bezczelny_klamca: po prostu trzymałby linię frontu o grubości kilku armii-pozwoli to bez problemu oblegać, a jeśli prusacy zaatakują, to może praktycznie bez ograniczeń wzmacniać armiami z tyłów. ale to przejdzie tylko z AI-moje prusy mają 300k armię, więc byłby stackwipe i white peace
  • Odpowiedz
#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis

Psują wam się czasem save'y mireczki? Tzn. np. że gra nie chce się zasejwować, albo sejwuje się ale potem nie widzi sejwa[sejw ma 0kb]. Dzieje się to zarówno z sejwami lokalnymi, z sejwami w chmurze[problem występuje rzadziej], z ironmanem lub bez. Gram sobie, gram odchodzę od kompa a tutaj wcięło 20 lat gry. W-------m się nieziemsko.
Zauważyłem że gdy problem się zaczyna, to
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PranieMuzgu: lepiej 20 niż 300. Grałem sobie turasami na Ironie (nigdy nie gram tego trybu,ale chciałem aczików trochę mieć) i koło 1756 mnie wysypało z gry. Sejw popsuty, 0kb, taki w---w miałem,że rodzice podejrzewali mnie o granie na pieniądze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  • Odpowiedz
@KuterPstragow: Granie tall powinno wyglądać tak, że im większy jest dystans od stolicy, tym większą minimalną autonomię powinna mieć dana prowincja. Chodzi o to, żeby bloby dostawały dimnishing returns za blobbowanie, bo taka zresztą była prawda. Obecnie jest to zrobione przez mechanikę tworzenia states ale zwykle mamy slotów na nie wystarczająco dużo. Tak naprawdę sloty nie powinny być na liczbę statów tylko na development jaki się w tych statesach znajduje.
  • Odpowiedz
@NudleKnorr: kiedys mialem taka rozgrywke, gdzie byla cala europa w ligach, do tego otto, moskwa, orda. Straty wojska liczone w milionach, po wojnie jak patrzylem w ledgera, to tylko Mingowi zostal jakis manpower ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tak się zastanawiam co z najemnikami w Eu4? Warto ich rekrutować? Poza tym sprawa Prusów, czytałem gdzieś, że nie warto nimi robić piechoty, a tylko artylerię i kawalerię, to prawda? I prosiłbym o jakieś wyjaśnienie, dlaczego piechota najemna jest lepsza. I skoro to są najemnicy, to rekrutować ich w czasie wojny, a poza nią utrzymywać tylko normalne wojsko? #europauniversalis4 #eu4
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Turboknot:
Piechotę zaciągasz, po skończonej wojnie rozwiązujesz ASAP (a po bitwach konsolidujesz od razu) nie płacąc za utrzymanie i nie płacąc za uzupełnienia. Jest tania, więc najemnicy też są relatywnie tani.
Piechota zaś zżera najwięcej MP. Dlatego lepiej akurat ich najemnikami robić
  • Odpowiedz
O co chodzi z tym sprzedawaniem nieistniejących statków? Tyle gram w jeuropkę, a dalej nie wiem jak to zrobić?


#eu4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Egribikaver: Był taki bug bodaj 2 lata temu, że mogłeś sprzedać statek i nadal go mieć, ale naprawili. Chyba, że coś nowego się pojawiło. Exploity rzecz jasna działają na IM bo nie są zaplanowanym elementem mechaniki.
  • Odpowiedz
  • 1
czy sprzedanie za 0 dukatow prowincji, ktorą zająlem zmniejszy mi AE? #eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macie jakiś pomysł z błędem "renaming autosave to oldautosave"

Zacznijmy od tego, że nie mam żadnego old
autosave. Próbowałem usuwania autosejwa, grania na ironmanie, usunięcia wszystkich sejwów, sprawdzania spójności plików i reinstalacji. Nic nie pomogło, a mi się nie chce przez takie coś grać

#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach