to uczucie, kiedy sesja puka do drzwi, ale przestrzeń życiowa sama się nie zdobędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
SDammtsg - to uczucie, kiedy sesja puka do drzwi, ale przestrzeń życiowa sama się nie...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@D3v0: Państw chrześcijańskich jest ile - dajmy że 50-60, gracz jest jeden. Czyli AI ma 50-60 razy więcej szans dostać unię. Nasza percepcja zniekształca to w sposób O NIE! ONI DOSTALI UNIE!
  • Odpowiedz
@D3v0: Moja gra Francją- 6 unii, a nie ma jeszcze 1600 roku. Wcześniej tyle godzin miałem przegranych i 2 unie tylko nie licząc eventów
  • Odpowiedz
@Khaine: Włochy są niezłe - tylko trzeba je najpierw stworzyć ;) - a to oznacza podbój Hiszpanów (Neapol), Rzymu (sojusz z Francją najczęściej) i paru inncyh.

Improve relation jest spoko, ale daje i tak tylko tyle że jeżeli amsz standardowo +3 relacji rocznie za AE , to z 50% improve będziesz miał +4.5 .
  • Odpowiedz
Mirki, mam pytanie czy jest jakiś poradnik albo czy macie jakieś wskazówki od czego zacząć grając w EU4, bo w pierwszym podejściu to ilość opcji do kontrolowania trochę przytłacza.
#eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@evagrio: Zacznij od Turków (Ottomans), Kastylia (nauczysz się kolonizacji), potem Francja, Austria (nauczysz się dyplomacji), Polska - potem możesz spróbować trudniejszymi państwami, Brandenburgia, Mameluki, może coś w indiach.

Najważniejsze to pytać ;)

No i grać bez spolszczenia - serio - jest tragiczne.
  • Odpowiedz
Mirki, gram Ottomanami, mam rok 1700 i nie wiem jaką grupę idei militarnych wybrać. Aktualnie mam Quality i Off rozwinięte do końca. Czeka mnie kilka dużych wojen z Hiszpanią, Austrią i Rosją więc zastanawiam się między deff (15% więcej morale mi się przyda) albo Quantity. Co opłaca się bardziej?

#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 wynik wojny Serbii i Węgier z Turcją (ʘʘ) pierwszy raz mi się zdarzyło widzieć tak rozwaloną Turcję na początku gry, bez zewnętrznej ingerencji gracza :) tzn. jedyne co zrobiłem to dałem Bizancjum gwarancję, bo wtedy zawsze Turek odkłada je sobie na później, wypowiada najpierw wojny innym i trochę wolnej się przez to rozwija, no a tu bardzo mu nie wyszło

Garindor - #eu4 wynik wojny Serbii i Węgier z Turcją (ʘ‿ʘ) pierwszy raz mi się zdarzy...

źródło: comment_Gu6eQLTMA0oPKvcTJdWULTk0d1bpfZqe.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś wie kiedy wyjdzie ten patch ze złotymi erami? Bo niedługo sesja i chciałbym się dowiedzieć, czy zaliczę czy mam się już szykować na drugie terminy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ysgra: w skrócie - każdy kraj w pewnycg okresach np od 1444 do 1500 będzie miał cele do wypełnienia np. Mieć unię personalną, mieć wasala, mieć kolonię w nowym świecie, być protestantem. Za wypełnienie ich dostaniesz imba bonusy ( np. Kebaby dostają w pierwszym okresie +30% sieg ability , Hiszpania dalej otrzymuje mniejsze otrzymywane obrażenia od shocku
  • Odpowiedz
Takie pytanko. Jak np sojusznik mnie wzywa do wojny i mu pomagam to lepiej czekać na koniec wojny czy raczej szybko brać pokój z przeciwnikiem by mieć z tego jakiś profit?
#eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Queltas Nic nie zmieniasz - nadal będziesz miał monarchię elekcyjną. Anulujesz - pobijesz magnatów i dostaniesz absolutyzm. Wybór jest twój ale większość mirków leci po absolutyzm
  • Odpowiedz