wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 22

konto usunięte via Android
- 0
@Mowi ojcu pokazalem dwa dni temu, smiechnal pienieznie xD
- 2
Robię przedostatnią reformę w hre, ale jeden kraj nie chce się zgodzić, bo ma opinię -46 ekonomicznej siły, mimo że mam od niego ok. 10 razy więcej developmentu. Jak to zniwelować?
#eu4
#eu4
Jakie to jest z-----e:/ gram Albania i wypowiadam wojnę Turcji, jak jestem lekko na plusie to venecja każe mi przestać bo im pomogą, a w kupie nie dam im rady. Truce minął znowu atakuje jestem do przodu to to samo robią Węgry. Obu nacjom powinno zależeć na likwidacji turasow a tu takie jaja :/
#eu4
#eu4
- 1
@Ciong_Le_Mao enforce peace
@BaRi: Albania jest za bardzo op. Paradox musiał trochę utemperować jej imperialistyczne zapędy ;)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Najgorsza idea narodowa?
Moi faworyci to "sailors recovery speed", "garrison size" i wszystko związane ze szpiegowaniem.
Ale zwycięzcą jest mało popularne "-20% morale hit when losing ship"
#eu4
Moi faworyci to "sailors recovery speed", "garrison size" i wszystko związane ze szpiegowaniem.
Ale zwycięzcą jest mało popularne "-20% morale hit when losing ship"
#eu4
- 15
@Ragnarokk: muslimy mają 100% a i tak zdarzają się regencje
Zabieram się za tworzenie niemiec, teraz pytanie, kim? Grałem raz TO i w sumie szło całkiem nieźle, raz też grałem Branderburgią, ale tutaj było gorzej. Poza tym jakie idee? Grałem eco, def, diplo, potem przegrałem sporą wojnę i nie bardzo mam do czego wracać. #eu4 #europauniversalis4
Idee dla Moskwy/Rosji?
#eu4
#eu4

- 1
@ql00: Toż to przecież pętla mości panie jest.
- 1
#eu4
Mirki, na razie jakoś bardzo nie zagłębiałem się w mechanikę "czwórki", ale dlaczego wszystkie kolonie w Nowym Świecie z automatu stają się wasalami zarządzanymi przez SI? Jest to o tyle irytujące, że nie zalicza mi osiągnięć za posiadanie tam kolonii. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mirki, na razie jakoś bardzo nie zagłębiałem się w mechanikę "czwórki", ale dlaczego wszystkie kolonie w Nowym Świecie z automatu stają się wasalami zarządzanymi przez SI? Jest to o tyle irytujące, że nie zalicza mi osiągnięć za posiadanie tam kolonii. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 2
@Fenrirr: Też mnie to na początku irytowało, ale to ma tylko plusy. Więcej hajsu wpada gdy ma się kolonie w miarę wysokimi taryfami, za 10 prowek dostaje się kupca, transferują 50% siły handlowej, same kolonizują, taniej odblokuwuje się instytucje i pomagają w walce
@Budek24 dlc na bank. Gram na podstawce i nie ma.
Yyyy
Próbował ktoś Danią wejść do hre
Zrobic culturarshift
Zjeść norwegie i szwecje
Utworzyć prusy
I zjednoczyc niemcuf? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
Próbował ktoś Danią wejść do hre
Zrobic culturarshift
Zjeść norwegie i szwecje
Utworzyć prusy
I zjednoczyc niemcuf? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
- 1
@Ungern: Szybko włazili przez stepo-hordy w gruzje i lali shirvan który albo jest szyicki albo ma prowincje szyickie i wywoływali bunt. Czy ogólnie zjadali jakąkolwiek prowincje mającą szyizm i miazga. Prusy mające od razu cały development PLC i Prus i na sterydach owocowych z szyizmu.
Co niszczy system:
- Prussian Space Marines 52.7% (49)
- Wincyj kuniuff kułwa! 19.4% (18)
- Haubica oblężnicza Gruba Berta 28.0% (26)
- 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
#europauniversalis #eu4
Coś mi źle idzie tymi Prusami, albo też Rosja ma jakieś p------e bonusy do jakości wojska, bo to raczej niemożliwe by 60k armia (oblegająca fort co prawda, więc mając kary do crossing) ulegała anihilacji w kontakcie ze 100 - 110k ruskiej swołoczy. Coś mi tu wybitnie nie gra.
Ponadto musiałem uciec się do konsoli podczas wojny, bo ta mechanika interweniowania w wojnach to rak nad raki.
Coś mi źle idzie tymi Prusami, albo też Rosja ma jakieś p------e bonusy do jakości wojska, bo to raczej niemożliwe by 60k armia (oblegająca fort co prawda, więc mając kary do crossing) ulegała anihilacji w kontakcie ze 100 - 110k ruskiej swołoczy. Coś mi tu wybitnie nie gra.
Ponadto musiałem uciec się do konsoli podczas wojny, bo ta mechanika interweniowania w wojnach to rak nad raki.
@Egribikaver: @qnebra: zgaduje że jakieś czity
Dlatego ja gram tylko ironmana, tam konsola nie kusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
#eu4 Gram sobie Polską (wiem- oryginalnie, ale dawno nie grałem, po tej rozgrzewce weźmie się coś innego ^^) i zastanawiam się czy w świetle nowej mechaniki jest sens wchłaniać Litwę. Druża ilość słabych prowincji sprawi, ze poniosą się koszty wprowadzenia nowej instytucji (ze 2 razy) oraz że dłużej zajmie jej rozprzestrzenienie (bo wtedy sam Kraków nie starczy). Czy może to nieistotne w porównaniu do zysków dochodu i manpovera?
W Eu4 kiedy brać doradców? Na samym początku brać? Bo nigdy nie wiem jak dostosować stosunek zarobionego złota do doradców. #europauniversalis4 #eu4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Turboknot: Zawsze bierz, ale bez popadania w długi. Monarch pointy są najcenniejsze ze wszystkiego.
Moje najszczęśliwsze (#pdk) Imperium Aragońskie
Algier, Tunis, Mamelucy to wasale. Brandenburgia i Austria to sojusznicy.
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
Algier, Tunis, Mamelucy to wasale. Brandenburgia i Austria to sojusznicy.
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
źródło: comment_rSk6FZhkcEqOdEl7gdj0rCQyXTHjREmd.jpg
Pobierz- 0
@matiserek: Szczerze mówiąc to trochę mi na to szkoda punktów ADM, planuje zająć jak najwięcej w Azji co podniesie znacząco zyski z Handlu
Gram Rzeczpospolitą i mam dylemat jakie brać dalej idee. Mam już Administrative, Aristokratic, Humanism, Influence. Co jeszcze jest zalecane? Myślałem nad Economic, Diplomatic, Offensive, Quantity. Tylko w jakiej kolejności?
#eu4
#eu4
@AgentGecko: nudaaaa to samo non stop czyli jeszcze offensive i qualitty i tyle tej gry tam xd aristocratic te warto
- 3
- 3
Jakiś pomysł jak grać typowym San Escobarem? Jedna prowincja w ameryce południowej, żadnego mozliwego casus belli, nie a jak kolonizować bo za mały rozwój techniczny. Jak zaatakowałem dwa kraje to zawiazany wobec mnie koalicję i się gra skończyła :(
#eu4
#eu4
- 2
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: czyli muszę czekać aż do roku 2017? :-(
- 8
@licho_nie_spi: Milion z attrition - masz ty rozum i godność człowieka?
@RobieInteres: Wydawałem po kilka tysięcy na wprowadzenie instytucji. Za samo Manufactories zapłaciłem 6k. No i często miałem event z niezadowolonymi artystami. Mogłem albo wydać około 1k i dostać trochę bonusów do handlu, albo stracić 1 stabilności.























Prusy zamienione w Niemcy, dodatkowo z Rosją w PU. Jedynie ottomani stanowią godnego przeciwnika -300k wojska, gdzie u mnie 120k a rosja ok. 100. Cały HRE w koalicji ale nie mają szans -powoli ich zjadam. Jak zdobędę wszystkie tereny które dostałem jako claim po sformowaniu germanii, to koncze gre, bo nie widze dalszego sensu kontynuowania.
źródło: comment_BICngMta3xUex1YZ1Ix5nDb0meiJljFj.jpg
Pobierz