#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4

Prusy zamienione w Niemcy, dodatkowo z Rosją w PU. Jedynie ottomani stanowią godnego przeciwnika -300k wojska, gdzie u mnie 120k a rosja ok. 100. Cały HRE w koalicji ale nie mają szans -powoli ich zjadam. Jak zdobędę wszystkie tereny które dostałem jako claim po sformowaniu germanii, to koncze gre, bo nie widze dalszego sensu kontynuowania.
P.....u - #eu4 #europauniversalis #europauniversalis4

Prusy zamienione w Niemcy, d...

źródło: comment_BICngMta3xUex1YZ1Ix5nDb0meiJljFj.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Robię przedostatnią reformę w hre, ale jeden kraj nie chce się zgodzić, bo ma opinię -46 ekonomicznej siły, mimo że mam od niego ok. 10 razy więcej developmentu. Jak to zniwelować?
#eu4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Jakie to jest z-----e:/ gram Albania i wypowiadam wojnę Turcji, jak jestem lekko na plusie to venecja każe mi przestać bo im pomogą, a w kupie nie dam im rady. Truce minął znowu atakuje jestem do przodu to to samo robią Węgry. Obu nacjom powinno zależeć na likwidacji turasow a tu takie jaja :/
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najgorsza idea narodowa?
Moi faworyci to "sailors recovery speed", "garrison size" i wszystko związane ze szpiegowaniem.
Ale zwycięzcą jest mało popularne "-20% morale hit when losing ship"
#eu4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zabieram się za tworzenie niemiec, teraz pytanie, kim? Grałem raz TO i w sumie szło całkiem nieźle, raz też grałem Branderburgią, ale tutaj było gorzej. Poza tym jakie idee? Grałem eco, def, diplo, potem przegrałem sporą wojnę i nie bardzo mam do czego wracać. #eu4 #europauniversalis4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Turboknot Grozi ci jak nie jesteś w cesarstwie. TO najlepiej poczekać i wbić sojusz i 160 relacji z Austria i jak dodasz się do cesarstwa to nie powinna się czepiać :-D
  • Odpowiedz
@wTotalwar: Ja zrobiłem tak:
1 - Influence
2 - Relligious (dużo muzułmańskic prowincji do nawrócenia)
3 - Deffensive (dla obniżenia attrition i army tradition decay)
4 - Offensive (wiadomo)
5
  • Odpowiedz
#eu4

Mirki, na razie jakoś bardzo nie zagłębiałem się w mechanikę "czwórki", ale dlaczego wszystkie kolonie w Nowym Świecie z automatu stają się wasalami zarządzanymi przez SI? Jest to o tyle irytujące, że nie zalicza mi osiągnięć za posiadanie tam kolonii. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fenrirr: Też mnie to na początku irytowało, ale to ma tylko plusy. Więcej hajsu wpada gdy ma się kolonie w miarę wysokimi taryfami, za 10 prowek dostaje się kupca, transferują 50% siły handlowej, same kolonizują, taniej odblokuwuje się instytucje i pomagają w walce
  • Odpowiedz
Yyyy
Próbował ktoś Danią wejść do hre
Zrobic culturarshift
Zjeść norwegie i szwecje
Utworzyć prusy
I zjednoczyc niemcuf? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ungern: Szybko włazili przez stepo-hordy w gruzje i lali shirvan który albo jest szyicki albo ma prowincje szyickie i wywoływali bunt. Czy ogólnie zjadali jakąkolwiek prowincje mającą szyizm i miazga. Prusy mające od razu cały development PLC i Prus i na sterydach owocowych z szyizmu.
  • Odpowiedz
Mirki rozwiążmy ten problem raz na zawsze:

#eu4 #wykopowezabawy

Co niszczy system:

  • Prussian Space Marines 52.7% (49)
  • Wincyj kuniuff kułwa! 19.4% (18)
  • Haubica oblężnicza Gruba Berta 28.0% (26)

Oddanych głosów: 93

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#europauniversalis #eu4

Coś mi źle idzie tymi Prusami, albo też Rosja ma jakieś p------e bonusy do jakości wojska, bo to raczej niemożliwe by 60k armia (oblegająca fort co prawda, więc mając kary do crossing) ulegała anihilacji w kontakcie ze 100 - 110k ruskiej swołoczy. Coś mi tu wybitnie nie gra.

Ponadto musiałem uciec się do konsoli podczas wojny, bo ta mechanika interweniowania w wojnach to rak nad raki.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 Gram sobie Polską (wiem- oryginalnie, ale dawno nie grałem, po tej rozgrzewce weźmie się coś innego ^^) i zastanawiam się czy w świetle nowej mechaniki jest sens wchłaniać Litwę. Druża ilość słabych prowincji sprawi, ze poniosą się koszty wprowadzenia nowej instytucji (ze 2 razy) oraz że dłużej zajmie jej rozprzestrzenienie (bo wtedy sam Kraków nie starczy). Czy może to nieistotne w porównaniu do zysków dochodu i manpovera?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gram Rzeczpospolitą i mam dylemat jakie brać dalej idee. Mam już Administrative, Aristokratic, Humanism, Influence. Co jeszcze jest zalecane? Myślałem nad Economic, Diplomatic, Offensive, Quantity. Tylko w jakiej kolejności?
#eu4
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiś pomysł jak grać typowym San Escobarem? Jedna prowincja w ameryce południowej, żadnego mozliwego casus belli, nie a jak kolonizować bo za mały rozwój techniczny. Jak zaatakowałem dwa kraje to zawiazany wobec mnie koalicję i się gra skończyła :(
#eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RobieInteres: Wydawałem po kilka tysięcy na wprowadzenie instytucji. Za samo Manufactories zapłaciłem 6k. No i często miałem event z niezadowolonymi artystami. Mogłem albo wydać około 1k i dostać trochę bonusów do handlu, albo stracić 1 stabilności.
  • Odpowiedz