@AlvarezCasarez:

Nie wiem czy to tak działa, ale w przypadku koptów dodajesz dhimmi estate na prowincje koptyjską, w-------z dhimmi[zmniejszasz loyalty] a potem revokujesz prowincje. Czekasz aż stack sie zespawnuje, i sobie gdzies pójdzie, odbijasz prowincje, dodajesz dhimmi i potem znowu revokujesz. Dzieki temu dostajesz kolejny stack rebelsow. Wszystko to oczywiscie rob podczas wojny. W taki sposob mozna zespawnowac kilka stackow, ktore sobie leca przez kraj i go konwertuja.
  • Odpowiedz
Jakieś protipy na początek Teutonic Orderem? Sojusze, wojny i co podbijać, na czym robić $, czego sie wystrzrgać i jakie idee po kolei? #eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartula123:
Zacznij od podbijania relacji z cesarzem i podbicia kumpli z Inflant, zanim zrobią to inni. Potem wygraj wojnę z Polską w sojuszu z jakimś innym dużym krajem typu Czech, Węgier czy Austrii, stwórz Prusy i Space Marines.
  • Odpowiedz
@bartula123: sojusz z cesarzem węgrami , może pepikami. Dodajesz się do HRE. Zjadasz livonian order w całości i tyle ile możesz pomorza. Czekasz na fejwory i aż AE spadnie, sojusz z ruskimi, wchodzisz w Polskę...potem Prusy i n--------z na wszystkie strony
  • Odpowiedz
@kacpervfr: jak najwięcej militarnych - cos co obnizy koszt tworzenie corów i unrest ( nie pamiętam jakie oraz agresywną ekspansje ( to tylko jeśli chcesz iść na zachód - bo polską mało się kto raczej przejmuję - natomiast w imperium romana łapiesz ja w ciula szybko ) weź też tą co zmniejszy ci koszty developmentu ( btw jako pierwszą idea weź defensywną - 15% boostu do morale z pruskimi wojskami
  • Odpowiedz
@kacpervfr: chyba najbardziej standardowy zestaw jaki moze byc.

offensive, economy, quality, innovative to jest podstawa dajaca najlepsze polityki (artilery combat 10%, infentry 20%, 5% discipline i kilka do bonusu liderow).

W to wplec influ/diplo, reli/human (zalezy czy idziesz odpowiednio wschód/zachod z podbojem), quantity, trade. I masz komplet przy / pierwsze to moj wybor, ale ludzie graja
  • Odpowiedz
Pomagasz dla Aragonu uwolnić się od Kastylijskiej opresji, a ta w nagrodę nagradza Ciebie mianem rywala XDDDD
Czuję blob mocno
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@kaloszer typowo, 1444- a spróbuję zagrać teraz nie blobujac opierając się na trwałych sojuszach i silnym ekonomicznie o stabilnym kraju... 1700- dobra to kto tu został do podbicia w tej Europie....
  • Odpowiedz