#europkowememy #eu4
wpisy
Najnowsze
Archiwum

HpALc_9000
- 21


Vittu
- 1
@HpALc_9000: Kingsman ( ͡° ͜ʖ ͡°)

JohnFairPlay
- 0
@HpALc_9000: Ale p------e XD
Kiedy wreszcie trafi ci się władca 6/6/6, który nie umarł na polowaniu
#heheszki #eu4 #europkowememy #humorobrazkowy
#heheszki #eu4 #europkowememy #humorobrazkowy
źródło: comment_2XZMRTeGCAYtLXVuIRuiMtgpK9wLKLRL.jpg
Pobierz@JohnFairPlay: Tylko, że Ludwik XIX nie zginął tylko abdykował, z tego co pamiętam. :P
- 57
@Morgesztern: Miss click przy przycisku abdykacji.
Gram Francją, wpadła mi PU z Hiszpanią, spod której chcę się uwolnić. Warto patrzeć na moje liberty desire, czy najpierw podbić do 50%, a dopiero potem wypowiadać wojnę?
Jeżeli powinienem podbić, to jak to zrobić najszybciej?
#eu4
Jeżeli powinienem podbić, to jak to zrobić najszybciej?
#eu4
@jjot: ma to większe znaczenie tylko w przypadku AI. o ile się nie mylę jedyna znacząca różnica dla gracza, to to że powyżej 50% można wypowiedzieć wojnę o niepodległość gdy jesteś już na wojnie z seniorem
Komentarz usunięty przez autora

@Dziadekmietek: przeciez wystrzelil strzale protestnt ;)
@KuterPstragow: No tak, ale tutaj sa niby oblężeni, a prawda jest taka, ze wojna wybucha, gdy protestanci maja spora przewagę i mogą zaatakować
#eu4 mam juz przegrane 700 godzin w te gre i jeszcze ani razu nie udalobmi sie ukonczyc polska na pierwszym miejscu. Jak sie skupie na ruskich to turcy szaleja, jak na turkach to rosja od wschodu idzie jak taran. Jak cudem uda sie trzymac obu w ryzach to Francja robi blobba. Zwariowac mozna.
Jakies uniwersalne rady?
Jakies uniwersalne rady?
- 1
@lemonic: żyj i pozwól żyć, jak nie masz jednego-dwóch dobrych przeciwników to gra szybko staje się nudna, nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakies uniwersalne rady?
@lemonic: n---------ć wszystko na calym swiecie, byle koalicje zbyt powazne i dlugotrwale sie nie zawiazywaly. IMO nie da sie Polska nie zdobyc pierwszego miejsca w tej punktacji.
- 12
Deus Vult. Kampania cypryjskim Imperium Jerozolimskim ukończona. Islam usunięty z Afryki Północnej, Arabii i Persji(utworzyłem tam client state). Dodatkowo wymusiłem unię na Portugalii i Austrii pod berłem de Lusignan. Mając wielowiekowy sojusz z Polską zadbałem o ładne granice ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
#eu4
źródło: comment_fwmqnfR88Em9aYesrZbCeVDPRpgHLPyY.jpg
Pobierz- 0
@RobieInteres: Co to za mod do interfaceu?
@Budek24: TBARW EXTRA: User interface
Warto Polską przejść na inną religię #eu4 ?
- 7
@bartula123: Ogólnie protestantyzm jest lepszy od katolicyzmu, ale grając Polską mamy mnóstwo potencjalnych papieskich punktów z nawracania ziem na wschodzie i łatwy dostęp do tych słodkich papieskich bonusów.
@bartula123: Tak, polecam Islam Szyicki. +15% morale piechotą nie chodzi, tylko ciężko znaleźć rebelsów do konwersji. O Shinto czy Sikhizmie już nie mówiąc.
Mamy XVI wiek, zauważyłem że przy mapie brakuje mi jednego znaczka. Ktoś wie w jaki sposób to możliwe, nie zauważyłem jakiejś wielkiej wojny w cesarstwie, nawet jeszcze nie było league wars xD podgląd na mapę imperialną #eu4
źródło: comment_MpApKiYDyhjR34X4sZtNJxYQr1m16XL6.jpg
Pobierz@alfredbuzdygan: po prostu zostało rozwiązane
- 0
@alfredbuzdygan: Nie wiem czy to bug czy feature, ale po ostatnich patchach często cesarstwo się rozwiązuje.
- 1
Kurde, mam problem. Gram Rzepą. Wypowiadam wojnę Pomorzu. Pomorze ma sojusz z Geldrią oraz będzie ich bronic Bawaria z racji, że są w HRE. Wzywam na pomoc Skandynawie, jestem jedynym krajem z potęg światowych, który bierze udział w wojnie. Nagle nie wiadomo dlaczego do wojny dołączają Węgry i Państwo Kościelne. Nie są one potęgi ani nie mają sojuszu z Pomorzem, Geldrią albo Bawarią. Dafuq? A i żadnej koalicji na mnie nikt nie
- 1
Czytając o achievków Winged Hussars zorientowałem się, że można mieć RONem 93% Calvary Combar Ability - challenge accepted :D
#eu4
#eu4
Mirkowie, jak to jest z agresywną ekspansją? Warto toczyć wojny i zajmować po 1 prowincji, czy może od razu łapać kilka? Co 2 wojny mam na karku koalicję przeciwko mnie, a nie uśmiecha mi się walczyć na raz z połową europy, jeszcze nie. #eu4 #europauniversalis4
- 5
@JaLurek: panstewko brazowe z irlandii (tyrone) kolonizowalo / podbilo czssc współczesnej nigerii. Nazwa utworzyla bohatera memow tyrone nig(g)er. Zgoogluj sobie.
@KuterPstragow: SHEEEEEEEEETTTTTTTTTTTT
@KacperKingPL: XDDDDDDDDDDDD
konto usunięte via Android
- 2
#eu4 serio nikt nic na multi z customami?

Turek ruszający na krucjatę, coś pięknego (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Dobra ale ja nie w tej sprawie :) jest jakiś działający na 1.19 sposób aby zostać członkiem HRE (jestem katolikiem, Austria ma mnie na rywalu, żadne pomniejsze księstewko w HRE nie chce zostać moim wasalem)
#eu4
#eu4
źródło: comment_QCpzmn6CcpDv7ntj5zlNtMXt38LwEMYO.jpg
Pobierz@KuterPstragow: Grałem Królestwem Jerozolimskim to zauważyłem, że 5/7 elektorów głosowało na mnie(sam nie wiem czemu). Zmarł austriacki cesarz i teoretycznie ja powinienem być wybrany, ale imperium wolało się rozpaść z braku odpowiedniego cesarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AlvarezCasarez: mozesz wszystkie prowki oddac wasalom zostawiajac sobie jedynie jedna - bedaca w hre - przerzuci Ci tam stoloce o bam. Jestes w hre.
Alternatywa jest czekanie na kryzys u cesarza/corke ktors nie bedzie mogla zasiasc na tronie i wtedy przejecie tak czy siak potrzebukesz slotow dyplomarycznych na sojusze.
Alternatywa jest czekanie na kryzys u cesarza/corke ktors nie bedzie mogla zasiasc na tronie i wtedy przejecie tak czy siak potrzebukesz slotow dyplomarycznych na sojusze.
konto usunięte via Android
- 3
@Kuracyja: daj znać jak kogoś zbierzesz, chętnie popatrzę. Nigdy nie grałem na multi.
- 14
Jak działa unconditional surrender? W jakich przypadkach warto to zastosować? #eu4
- 1
#eu4 #europauniversalis
Może by sobie zrobić rozgrywkę Tidore? Gra bardziej pod kierunek kolonizacyjno - handlowy, bez pchania się na kontynenty (oprócz Australii). Ileż to w końcu można grać w Europie.
Może by sobie zrobić rozgrywkę Tidore? Gra bardziej pod kierunek kolonizacyjno - handlowy, bez pchania się na kontynenty (oprócz Australii). Ileż to w końcu można grać w Europie.
- 0
@qnebra: Warto szybko opanować też Indochiny, bo z moich doświadczeń wynika, że szybko powstaje tam kilka potężnych państw i ciężko się wbić. Gdy grałem w Indiach doszło do kuriozalnej sytuacji, że ja grając Vijayanagarem, byłem w sojuszu z sąsiednim Bengalem, Delhi i jeszcze jednym potężnym państwem w tamtym regionie na terenach Persji... i reszta państw też miała identyczne sojusze tak, że nijak nie szło zerwać statusu quo.
- 0
@jaqqu7: nie planuję się wbijać na kontynent azjatycki.





























