Gram Francją, wpadła mi PU z Hiszpanią, spod której chcę się uwolnić. Warto patrzeć na moje liberty desire, czy najpierw podbić do 50%, a dopiero potem wypowiadać wojnę?
Jeżeli powinienem podbić, to jak to zrobić najszybciej?
#eu4
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jjot: ma to większe znaczenie tylko w przypadku AI. o ile się nie mylę jedyna znacząca różnica dla gracza, to to że powyżej 50% można wypowiedzieć wojnę o niepodległość gdy jesteś już na wojnie z seniorem
  • Odpowiedz
#eu4 mam juz przegrane 700 godzin w te gre i jeszcze ani razu nie udalobmi sie ukonczyc polska na pierwszym miejscu. Jak sie skupie na ruskich to turcy szaleja, jak na turkach to rosja od wschodu idzie jak taran. Jak cudem uda sie trzymac obu w ryzach to Francja robi blobba. Zwariowac mozna.
Jakies uniwersalne rady?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakies uniwersalne rady?


@lemonic: n---------ć wszystko na calym swiecie, byle koalicje zbyt powazne i dlugotrwale sie nie zawiazywaly. IMO nie da sie Polska nie zdobyc pierwszego miejsca w tej punktacji.
  • Odpowiedz
Deus Vult. Kampania cypryjskim Imperium Jerozolimskim ukończona. Islam usunięty z Afryki Północnej, Arabii i Persji(utworzyłem tam client state). Dodatkowo wymusiłem unię na Portugalii i Austrii pod berłem de Lusignan. Mając wielowiekowy sojusz z Polską zadbałem o ładne granice ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#eu4
RobieInteres - Deus Vult. Kampania cypryjskim Imperium Jerozolimskim ukończona. Islam...

źródło: comment_fwmqnfR88Em9aYesrZbCeVDPRpgHLPyY.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartula123: Ogólnie protestantyzm jest lepszy od katolicyzmu, ale grając Polską mamy mnóstwo potencjalnych papieskich punktów z nawracania ziem na wschodzie i łatwy dostęp do tych słodkich papieskich bonusów.
  • Odpowiedz
Kurde, mam problem. Gram Rzepą. Wypowiadam wojnę Pomorzu. Pomorze ma sojusz z Geldrią oraz będzie ich bronic Bawaria z racji, że są w HRE. Wzywam na pomoc Skandynawie, jestem jedynym krajem z potęg światowych, który bierze udział w wojnie. Nagle nie wiadomo dlaczego do wojny dołączają Węgry i Państwo Kościelne. Nie są one potęgi ani nie mają sojuszu z Pomorzem, Geldrią albo Bawarią. Dafuq? A i żadnej koalicji na mnie nikt nie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czytając o achievków Winged Hussars zorientowałem się, że można mieć RONem 93% Calvary Combar Ability - challenge accepted :D
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirkowie, jak to jest z agresywną ekspansją? Warto toczyć wojny i zajmować po 1 prowincji, czy może od razu łapać kilka? Co 2 wojny mam na karku koalicję przeciwko mnie, a nie uśmiecha mi się walczyć na raz z połową europy, jeszcze nie. #eu4 #europauniversalis4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Turboknot: Jak najedziesz na relacje z danym krajem (te np. +145) to masz napisane ile punktów odejmują ci za AE, jak jest więcej niż 50 to mogą dołączyć do koalicji, z czasem maleje.
  • Odpowiedz
@KuterPstragow: Grałem Królestwem Jerozolimskim to zauważyłem, że 5/7 elektorów głosowało na mnie(sam nie wiem czemu). Zmarł austriacki cesarz i teoretycznie ja powinienem być wybrany, ale imperium wolało się rozpaść z braku odpowiedniego cesarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AlvarezCasarez: mozesz wszystkie prowki oddac wasalom zostawiajac sobie jedynie jedna - bedaca w hre - przerzuci Ci tam stoloce o bam. Jestes w hre.

Alternatywa jest czekanie na kryzys u cesarza/corke ktors nie bedzie mogla zasiasc na tronie i wtedy przejecie tak czy siak potrzebukesz slotow dyplomarycznych na sojusze.
  • Odpowiedz
  • 1
Jak działa unconditional surrender? W jakich przypadkach warto to zastosować? #eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BaRi: To zostało wymyśłone na potrzeby multiplayer, gdy już gracz wie że i tak nic nie zrobi przegrywając wojne i chce wymusić oferte pokojową żeby już mieć spokój i odbudowywać sobie państwo ;D
  • Odpowiedz
#eu4 #europauniversalis

Może by sobie zrobić rozgrywkę Tidore? Gra bardziej pod kierunek kolonizacyjno - handlowy, bez pchania się na kontynenty (oprócz Australii). Ileż to w końcu można grać w Europie.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qnebra: Warto szybko opanować też Indochiny, bo z moich doświadczeń wynika, że szybko powstaje tam kilka potężnych państw i ciężko się wbić. Gdy grałem w Indiach doszło do kuriozalnej sytuacji, że ja grając Vijayanagarem, byłem w sojuszu z sąsiednim Bengalem, Delhi i jeszcze jednym potężnym państwem w tamtym regionie na terenach Persji... i reszta państw też miała identyczne sojusze tak, że nijak nie szło zerwać statusu quo.
  • Odpowiedz