Mircy, gdzieś mi się podczas gry rzuciła w oczy opcja stworzenia sobie "zestawu" jednostek (prawdopodobnie do jednego kliknięcia, zamiast np. 20krotnego wbijania piechoty). Jak to aktywować, bo nie mogę znaleźć?
@Fenrirr: a jak chcesz dodaeqc pojedyncze jednostki do juz utworzonego oddzialu to musisz miec kozakow xD ps nie ruszaj tych do ktorych maja dolaczyc rekruci, bo tamci merguja sie w tej prowincii skad wyszedl "+"
Jak into włochy? Myślałem o zaczynaniu wenecją, ale perspektywa wiecznej kosy z austrią mnie odtrąca. Jakieś inne państwo i optymalna droga do szybkiego sformowania włoch? #eu4
@Turboknot: Sojusz z Austrią,Węgrami,Polską.Jeżeli osmani zaatakują albanię i mieli gwarant niepodległości od węgrów to dajesz im sojusz i zaproszą cię do wojny.Tylko trzymaj wojsko w grecji i szybko uciekaj 12k do węgrów.Albania powinna zwrócić twoje cory i sama weźmie 1-2 prowincje.
Dobrze, że po utworzeniu Prus gra nie odpala pruskich marszy wojskowych, byłby zbyt duży klimat w takiej rozgrywce. Poza tym nie wiem kto by to wytrzymał.
#eu4 to jest jakiś chory żart ;-; Anglia nie ma żadnej kolonii i ma wprowadzony kolonializm, a ja mam kolonie i nigdy nie będę miał kolonializmu XD. To chyba czas aby rozbudowac flotę i przejśc się po tą instytucje ( ͡º͜ʖ͡º)
Meh, nigdy nie wiem co brac na pierwsze idee. Teraz gram sobie Krzyżakami, musze obronic sie przed polakami i planuje ekspansje najpierw w Polske i Litwe Takze, co na pierwsza idee?
@AlmostDivine: Offensive zawsze spoko, polecam taki build na Teutona, jeżeli zamierzasz robić Prusy i Niemcy: Offensive, Administrative, Quality, Defensive, Infulence a potem to już luz bo bedziesz miał taką armie że jak sie nawet wbijesz w Kebaba to nic z niego nie zostanie
Ogólnie jak będzie jakaś wyprzedaż to mam w planach pokupywać w końcu jakieś dodatki do eu4(ileż można grac na czystej wersji). Na pewno biorę Art of war i Common sense. W co jeszcze warto się zaopatrzyć? #eu4
@Croudflup: @KuterPstragow: Jeżeli w którymś momencie cofnął do poprzedniej wersji gry, to gra nie przerzuca się z automatu na najnowszy patch. Ale w innym przypadku faktycznie gra na najnowszym patchu.
@Ragnarokk: Wiesz, jak wydali hurtowo z 20 parę dodatków to właśnie to tak wygląda, mi się dodatki kojarzą z czymś dużym i tyle, a jak oni sobie sprzedają jakieś tam osobne mechaniki w pakietach za 5 euro czy tam 10 to to jest jakieś nieporozumienie.
@Need: Tyle że nie wydali hurtowo, wydaja regularnie co jakieś 4 miechy. Co do tego, czy cena jest odpowiednia, to mają taką politykę, że rzeczywiście oryginalnie DLC są drogie, ale po paru miesiącach z przeceną już cena jest spoko. Są trochę więźniami swojego targetu, w tą grę nie pogra masowy odbiorca, mają sporą grupę zajebiście wiernych fanów, ale daleko poza nią nie wyjdą. (na FB mają 55k subów, kiedy taki