Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

whiteopium
- 0

whiteopium
- 1
@Tortex: ja zauważyłem bardzo szybko bo już po tygodniu, ale mam wrażenie że ten sam poziom cały czas sie utrzymuje i nic wiecej sie nic nie stanie po tym leku.. a działanie jest takie że czuje mniej napięcia i mam mniejsze parcie na sranie ale generalnie nastrój bez szału.. dla mnie 4/10.

whiteopium
- 0
@Tortex: ja już biore 2 miechy i te efekty które były po 2-3 tygodniach jakby ustały w miejscu i nwm czy jest sens jeszcze miesiąc brać... chyba trzeba iść do lekarza żeby coś dorzucił do tej paro albo zmienił leki.. chociaż może dorzutka do paro miałaby sens bo to nie jest tak że nie czuje jej działania. Jakbym miał wybierać wrócić do stanu w którym byłem przed lekami a ten
Też tak macie że terapia jest bezużyteczna a jedyne co pomaga to dobrze dobrane leki? Byłem u 4 różnych terapeutów od 2022 roku a tak naprawdę jedyne co daje mi ulgę to leki od psychiatry. #psychoterapia #leki #antydepresanty #ssri #escitalopram #paroksetyna #depresja #nerwica
@whiteopium ja dobrze się czułam chodząc do terapeuty, ale płaciłam 400 zł za sesję, więc czekam cierpliwie teraz od 2 lat na nfz
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czy miał ktoś podobną sytuacje że antydepresanty działają na niego niemal od razu a z czasem coraz bardziej słabną? mój psychiatra powiedział mi że na efekty trzeba poczekać miesiąc co najmniej a ja osiągnam zawsze niemal całkowitą remisje depresji/nerwicy w pierwszych 2 tygodniach a potem wszystko słabnie.. #ssri #antydepresanty #paroksetyna #escitalopram #fluoksetyna #depresja #nerwica #nerwicalekowa
konto usunięte via iOS
- 0
@whiteopium ja mam podobny mechanizm ale nie w takiej radykalnej skali. Mozliwe ze masz zaburzenia adaptacyjne - nerwicowe, gdy bierzesz lek to twoja psychika wchodzi w tryb „wow bedzie lepiej, teraz wszystko sie ułoży, znalazłem na to sposób”, po czym po dwóch tygodniach się okazuje ze nadal jesteś tą samą osobą z tymi samymi problemami i wydaje ci sie ze leki nie działają. Jeżeli działa od razu to znaczy ze masz
- 0
@piechock12: są szanse gdyż fizycznie czułem że podwyższyły mi libido które jest zerowe od 5 lat przez depresję i budziłem się zrelaksowany a nie napięty więc to nie było placebo
Witam,
Odczuwam ból głowy z prawej strony oraz ucha nasilajacy się podczas pochylania dodatkowo sztywność karku stosuje się Coxitec 60 mg raz rano plus Sirdulad 4 mg na noc narazie odczuwam poprawe jedynie delikatnie. Dodam że przez ostatnie 2 tygodnie dźwigałem dość sporo w pozycji schylonej. Pytanie, czy możliwe jest, że te dolegliwości są związane jednak z odstawieniem leku Pregabalina i wchodzenie w Escitalopram? Na dodatek przy przełykaniu odczuwam strzelanie w uszach
Odczuwam ból głowy z prawej strony oraz ucha nasilajacy się podczas pochylania dodatkowo sztywność karku stosuje się Coxitec 60 mg raz rano plus Sirdulad 4 mg na noc narazie odczuwam poprawe jedynie delikatnie. Dodam że przez ostatnie 2 tygodnie dźwigałem dość sporo w pozycji schylonej. Pytanie, czy możliwe jest, że te dolegliwości są związane jednak z odstawieniem leku Pregabalina i wchodzenie w Escitalopram? Na dodatek przy przełykaniu odczuwam strzelanie w uszach
- 0
Od zawsze mam prawie idealnie 120/80
@Mariusz12345wy: Najbardziej prawdopodobna jest przyczyna mięśniowo-szkieletowa związana z przeciążeniem szyjengo odcinka kr ale konieczne jest wykluczenie poważniejszych patologii. Objawy nie są typowe dla odstawienia pregabaliny, choć zmiana leków mogła pośrednio wpłynąć na percepcję bólu zwłaszcza nerwobóle Leki przeciwzapalne i rozluźniające Surdalid /coxa - poprawa po nich też to sugeruje.
Cześć,
Próbowałem stosować setralinę od 50 mg do 150 mg przez 3 miesiące, ale żadna dawka nie pomogła. Tak, dodała mi siły, ale nie pomaga na pewność siebie i fobie. Dodatkowo mam straszne bóle głowy i uszu i poty. Chcę przejść na Nexpram (escitalopram) lub pregabalinę. Proszę o poradę, który jest lepszy? Chcę tylko zmniejszyć swoje lęki i ból neuropatyczny. Nie chcę znowu doświadczać miesięcy skutków ubocznych. Czy stosowałeś któryś z tych
Próbowałem stosować setralinę od 50 mg do 150 mg przez 3 miesiące, ale żadna dawka nie pomogła. Tak, dodała mi siły, ale nie pomaga na pewność siebie i fobie. Dodatkowo mam straszne bóle głowy i uszu i poty. Chcę przejść na Nexpram (escitalopram) lub pregabalinę. Proszę o poradę, który jest lepszy? Chcę tylko zmniejszyć swoje lęki i ból neuropatyczny. Nie chcę znowu doświadczać miesięcy skutków ubocznych. Czy stosowałeś któryś z tych
Spokojnie ja odstawisz to małe dawki,dziwni mnie że masz tak silne uboki
Mi się zdarza zjeść z 900mg w ciągu dnia i nic mi takiego nie dolega
Pewnie sprawa indywidualna
Mi się zdarza zjeść z 900mg w ciągu dnia i nic mi takiego nie dolega
Pewnie sprawa indywidualna
@przemek2410 dziękuję wzajemnie
Zacząłem brać escitalopram, zaczął działać po 2 tygodniach i dosłownie poczułem się jak nowy człowiek, zero depresji, ciągłego napięcia i niepokoju, ale po około miesiącu lek dosłownie przestał działać, brałem go jeszcze przez 2 miesiące ale to co było na początku już nigdy nie wróciło. Czy ktoś miał podobną sytuację ? #escitalopram #ssri #paroksetyna #wenlafaksyna #depresja #nerwica #nerwicalekowa
@JesteMlodyGzGdyni: te leki nie leczą przyczyn, tylko objawy. Depresja zawsze wróci, jak nic z tym nie zrobisz.
@JesteMlodyGzGdyni: Tak działają antydepresanty. Zwiększasz dawkę, po czasie i tak przestaje działać, a potem odstawienie to niezła karuzela. Poczytaj sobie o tzw PAWS syndrome
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@JesteMlodyGzGdyni Tak, ale akurat nie po tych. Nie mam apteczki pod ręką, więc nie powiem nawet z pamięci co to było.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Prawdziwy_Oponiarz: Ogólnie libido mam w porządku, ale mam problem z "finałem". W sensie bardzo trudno do niego doprowadzić.
- 1
@Baczny_Obserwator: Pamietam, ze jak pierwszy raz wzialem juz pierwszego dnia jakis lek. Kosiłem trawe to takie poty mialem, ze kapalo ze mnie doslownie.
Mój psychoterapeuta twierdzi że #ssri mogą negatywnie wpłynąć na proces psychoterapii bo nie będę mógł w pełni odczuwać emocji, jednakże ja czuję się dosłownie jak gowno, dosłowny brak energii i motywacji nawet do #psychoterapia i czekanie tydzień w tydzień do poniedziałku aż pójdę do terapeuty i nie będę nawet mógł nawet sprawnie złożyć swoich myśli z napięcia mnie doprowadza do szału … #nerwica #nerwicalekowa
konto usunięte via Wykop
- 2
@piechock12: Jezeli lekarz psychiatra przepisuje leki to powinen byc przekonany o słuszności wdrążenia farmakoterapii, nie mowie o konkretnym leku bo tutaj to już jest loteria. Ale też doskonale zdaje sobie sprawe jak wyglada to w Polsce, idziesz do psychiatry i dostajesz SSRI pierwszego rzutu nawet jak mu powiesz, ze ostatnio Ci spadlo samopoczucie i tyle.
Zapytałem o to bo dziwi mnie fakt, ze psychoterapeuta ingeruje w decyzje innego specjalisty bez
Zapytałem o to bo dziwi mnie fakt, ze psychoterapeuta ingeruje w decyzje innego specjalisty bez
- 3
@Grabysiu: zadania to robisz jak masz problem bo się boisz pająków a nie masz taki stan lękowy że co chwilę do kibla ze stresu latasz i żyć ci się nie chce xdd
Chroniczny niepokój, ciągłe zamartwianie się, sraczka 4 razy dziennie, napięcie 24h na dobę, uczucie gorąca, przegrzanie organizmu, pocenie, #nerwica czy też wam usunęło libido dosłownie do zera? #zaburzenialekowe #nerwicalekowa #psychoterapia #depresja #paroksetyna #escitalopram
To możliwe że 2,5 mg (dwa i pół) #escitalopram ma działanie terapeutyczne? Dużo osób sobie chwali taką dawkę na reddicie.
#ssri #depresja
#ssri #depresja
@piechock12 mi lekarz mówił, że poniżej 10mg jest dawka sub-kliniczna. Więc nie wiem, choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
@piechock12: próbuj na sobie. A placebo to nic złego jak coś, byle działało ;) z innej dziedziny: przez całe życie miałam miesiączki 2x/rok, a po wprowadzeniu metforminy w dawce określanej jako placebo, mam cykle prawie jak normalna kobieta :} Nawet jeśli to placebo, świetnie działa i nie zamierzam z tego rezygnować!
czy antydepresanty LECZĄ? czy tylko znieczulają emocje i po odstawieniu wszystko wraca to co było? spotkałem sie z wieloma opiniami, jedni mówią że pomogły im trwale wyleczyć depresje/ nerwice a inni że tylko tłumiło emocje. #antydepresanty #ssri #paroksetyna #escitalopram #depresja #nerwica #nerwicalekowa
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@JesteMlodyGzGdyni u tak i nie. Z jednej strony sa badania ktore pokazuja, że odbudowuja polaczenia nerwowe w pewnych obszarach mózgu (móżdżek i wzgórze a one sa ostatnio podejrzewane, ze buora udzial w regulowaniu emocji i o funkcje poznawcze wiec cos moze buc na rzeczy) a z drugiej działają trochę jak leki przeciwbólowe. Dają ulgę na czas leczenia, żeby było bardziej komfortowo i żebyś się mógł skupić na rozwiązywaniu problemów a nie
Brał ktoś jednocześnie #escitalopram i #bupropion? Pomogło może dołożenie bupropionu na libido? #depresja #ssri
@piechock12: hahahaha co z tego że jest libido skoro nic się nie czuje w parówie
Brał ktoś może jedynie 5mg #escitalopram przez dłuższy czas? Chciałbym leku który mi trochę wyciszy objawy nerwicowe, ale nie spowoduje wyłączenia motywacji i radości. Bonus za brak zaburzeń erekcji. Na reddicie dużo osób sobie chwali dawkę 5mg. #depresja #ssri
@piechock12 tak
- 0
@tomek123456789 spoko, dzięki za komentarz, a mógłbyś mi trochę przybliżyć co rozumiesz przez smutek? Możliwe że podobnie mamy tylko u mnie to jest bardziej taki marazm, myśli pesymistyczne
- 0
5 dzień terapii esci rano 5 mg + trazodon wieczorem 25 mg: dalej w ciągu dnia jestem zmęczony i najchętniej bym się zdrzemnął. Dalej wczesnym wieczorem chodzę spać, śpię długo choć budzę się kilka razy w nocy. Niestety dziś objawił się kolejny skutek uboczny czyli pocenie się, mam nadzieję że szybko przejdzie bo to nieprzyjemne. A no indziej co chwilę pierdze i mam uczucie że trzeba usiać na kiblu ale jak usiądę
@piechock12 tak, ale na silne zaburzenia może nie pomóc.
Zwiększam dawkę #escitalopram z 10 do 15. Czy przy wiekszaniu też można odczuwać jakieś objawy niepożądane? Czy u was większą dawka przyniosła zmiany na lepsze ? #nerwica #depresja #ssri
Jaka jest standardowa dawka terapetyczna a jaka najwyższa dla #escitalopram. Na przykład dla paroksetyny zazwyczaj 20 mg to jest najnizsza dawka która ma działanie lecznicze, a 60 to zazwyczaj max. czy to możliwe że 10mg esci działa już lecznico? #ssri #depresja #psychiatria
@piechock12:
nic bo nie da się tego sprawdzić/zgadnąć. może działać za słabo na Ciebie, ale mozęsz tez ten lek lepiej tolerować.
a jak przechodzisz z jednego leku na drugi to już w ogóle, bo masz zmiany w mózgu po poprzednim leku i normalne, zę drugi wejdzie w pierwszy.
nic bo nie da się tego sprawdzić/zgadnąć. może działać za słabo na Ciebie, ale mozęsz tez ten lek lepiej tolerować.
a jak przechodzisz z jednego leku na drugi to już w ogóle, bo masz zmiany w mózgu po poprzednim leku i normalne, zę drugi wejdzie w pierwszy.
Na jakiej dawce #escitalopram odczuliście pozytywne efekty? Czy 10 mg już może zadziałać? #depresja #psychiatria
@piechock12: może zadziałać. Zaczynaj od najmniejszej i sprawdzaj.
@piechock12: Najmniejsza a potem coraz wiecej, a potem przestalo dzialac i przesiadka na inne lmao


















