tl;dw; W filmie podjęto temat zawyżonego naliczania zużycia przez elektroniczne liczniki montowane przez elektrownie. Urządzenia w dzisiejszych gospodarstwach domowych jak zasilacze impuslowe, mikrofalówki mogą generować zakłócenia, które są błędnie interpretowane przez licznik prądu jako faktyczne zużycie. Pytanie do speców jakie filtry albo jaki podlicznik do trzech faz zastosować, aby wyeliminować zakłócenia, odkształcenia, wyższe krzywe harmoniczne w instalacji prądu zmiennego zasilanej przez elektrownię? #elektryka #elektronika #pieniadze #
far_away - tl;dw; W filmie podjęto temat zawyżonego naliczania zużycia przez elektron...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@far_away: wszyscy powyzej blądzą jak dzieci. Licznik energii próbkuje przebiegi prądu i napięcia a dalsza elektronika to filtruje, całkuje, MCU oblicza moc czynną. Czy może to źle działać? Pewnie, że może, to tylko ludzka twórczość i kod programu, nie dzieło idealne. Co można zrobić? Usunąć z domu chinski szajs który nie spelnia norm emisji zakłóceń
  • Odpowiedz
W filmie podjęto temat zawyżonego naliczania zużycia przez elektroniczne liczniki montowane przez elektrownie.


@far_away: jeden baran zrobił porównanie kręcioła z elektonikiem w warunkach skrajnego niedopasowania warunków pracy dla starego licznika i mu wyszło, że to nowy oszukuje, a to stary nie potrafi prawidłowo zarejestrować impulsowego obciążenia. Potem stado baranów na te "badanie" się powołuje.
  • Odpowiedz
Mirki to da się dla ładunków jak na obrazku (z moich wyliczeń maks 0,25 mikroTesli) odczytać jak tutaj po prawej gość pisze o jakimś radio i chopperze takie ładunki, fale czy rezystencje?

pytam bo to nie zabawka, tylko przyrząd do leczenia reumatyzmu, bateria kondensator się ładuje i puszczać ma niby takie wiązki na chore miejsce? ale chce sprawdzić jak i ile, bo tak wymaga dbanie o zdrowie, nie może być za dużo i
nutka-instrumentalnews - Mirki to da się dla ładunków jak na obrazku (z moich wylicze...

źródło: comment_1667217484DzOXvo92EZyNIbCmKwdgEw.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szybkie pytanie z #elektryka mam łącznik oświetlenia podwójny, no i na przewodzie przy lampie po wyłączeniu na jednym przewodzie mam napięcie, około 178V. Po wypięciu fazy z łącznika już tego napięcia nie ma, więc to nie zwarcie z innego obwodu, napięcie jest za to jak druga żyła z tego przewodu jest wyłączona, więc też nie jest to zwarcie wewnątrz przewodu. Napięcie przepuszcza zapewne łącznik, no ale po jego demontażu i
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do inwentera wchodzą dwa stringi z takich samych paneli z równą ich liczbą. Na jednym stringu jest około 150v, a na drugim ponad 400. W podobnym stosunku rozkłada się natężenie na stringach.
To oznacza, że któryś panel jest uszkodzony? Czy może przewód między panelami jest gdzieś rozłączony?
#fotowoltaika #elektryka
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smiejsiezzycia: te pomiary pochodzą z falownika czy z ręcznych pomiarów miernikiem? Falownik może przekłamywać. Można spróbować zamienić stringi miejscami i wtedy sprawdzić odczyty na falowniku. Zacienień nie ma?
  • Odpowiedz
Hej,
Mam sobie moduł MOES-104B, pokrótce jest to moduł do automatyki "smart home", który do detekcji czy ma być załączony, wykorzystuje detekcję fazy na odpowiednim złączu. Niestety mam problem tego rodzaju, że jak te moduły są podłączone do łączników w układzie "schodowym" to do jego aktywacji wystarczy sam fakt wyindukowanego napięcia w przewodzie idącym do drugiego włącznika schodowego... W jaki sposób ogarnąć? Myślałem o dodaniu rezystora pomiędzy ten przewód a zero, tylko
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem jak to "odczulić"


@Vein: po prostu musisz zwiększyć obciążenie linii. Zamiast tego rezystora 100k możesz dać kondensator na wejściu (nie będzie się wtedy grzał). Możesz popróbować  z wartościami ~100nF/630V. Nie zwiększałbym kondensatora za rezystorem wejściowym, bo będziesz opóźniał wykrywanie 0.

A najprościej i tak byłoby to znieczulić programowo - nie opierać się na tym, że przyszedł impuls na wejście choć 1µs, tylko sprawdzać czy trwał odpowiednio długo (100µs?
  • Odpowiedz
Mirki, mam w kuchni wyprowadzone przyłącze na 3 fazy do płyty indukcyjnej. Obecnie podłączona pod to jest lodówka, piekarnik, mikrofala (oczywiście na jednej fazie). Czy jest możliwość żeby podłączyć pod to również indukcję? Czy muszę robic nowy obwód na pozostałe AGD?

#elektroda #elektryka #pytanie #agd
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do indukcji potrzebne Ci będą pewnie dwie fazy więc przełącz resztę sprzętów na tę jedną i powinno być dobrze :) pomijając przekrój przewodów bo to zakładam że jest prawidłowe
  • Odpowiedz
misie, ile liczycie sobie teraz za punkt z materiałem/bez materiału oraz sam montaż osprzętu i lamp?

Ostatnio klient mi gada, że drogo jak sobie 20ziko zażyczyłem za montaż gniazd xd
#elektryka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Coraz częściej widzę wpisy Mirków, którzy martwią się co będzie jak odłączą prąd. Otóż, prądu na transformatorach do domów mieszkalnych nie odłączą.
Po kolei:
#zaklady zużywają o wiele więcej prądu niż osiedla.
#zaklady przemysłowe mają oddzielne transformatory, które można odciąć od sieci za pomocą kliknięcia.
#podczas suszy zakłady przemysłowe w pierwszej kolejności były informowane, że zużycie w określonych godzinach musi spaść.
#nikt o zdrowych zmysłach nie odetnie transformatora
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smiejsiezzycia: dobre i prawdziwe argumenty, a pan z zakładu energetycznego brał np. pod uwagę dywersję na naszych największych wytwórców energii, ew na naszą infrastrukturę?
  • Odpowiedz
#kiciochpyta #elektryka

Mam w sypialni jedno światło i dwa przełączniki, po prawej i lewej stronie łóżka ustawione jako „schodowka”. Czy da się w jakiś sposób jedno zastąpić ściemniaczem.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podpowiedzcie gdzie podłączyć fazę a gdzie neutralny. W tym wlaczniku sa dwie lampy
- tarasowa (włącznik schodowy)
- lampy ogrodowe
Faza i neutralny pochodzą od lamp ogrodowych, jest jeszcze uziemienie ale ona wraz z innymi uziemieniami zliczono jest w Wago w srodku puszki.
#pytanie #elektryka #remontujzwykopem #budujzwykopem
pokey - Podpowiedzcie gdzie podłączyć fazę a gdzie neutralny. W tym wlaczniku sa dwie...

źródło: comment_1667055005crg0u3M1fc6w2hlkCzglFa.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pokey: jeśli to jest włącznik i jeśli instalacja jest zrobiona po bożemu, to wszystkie neutralne powinieneś mieć tak samo jak to "uziemienie" zebrane w złączce wago (osobnej oczywiście). Fazę zasilania oraz obie fazy odbiorników zaś wrzucasz na wyłącznik, jeśli któraś sekcja jest schodowa, to będzie mieć podwójne wyjście.
Tak to powinno wyglądać. U ciebie już na zdjęciu widać, że jest jakiś kosmos z kolorami, w tym momencie nikt powazny na
  • Odpowiedz