Miraski z pod tagu #elektryka, możecie polecić jakiś pewny kurs najlepiej online na SEP do 1 kV? Potrzebuje rozszerzyć swoje kompetencje w #budownictwo. Z góry dzięki!
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

NaebanyMistrzu
via Android- 0

soadfan
via Wykop Mobilny (Android)- 1
@NaebanyMistrzu: w sumie jestem ciekaw jak komisje podchodzą do tematu zmiany rozporządzenia.

soadfan
via Wykop Mobilny (Android)- 1
@NaebanyMistrzu: po staremu tak, ale zgodnie z rozporządzeniem obecnie uprawnienia może uzyskać osoba z odpowiednim wykształceniem lub z potwierdzeniem pracodawcy.
- 0
@ProstolinijnyW: tylko jeśli będziesz się z nim kąpał...
- 0
@ProstolinijnyW: bardzo mała. Musiałby się kabel urwać tak, żeby korków nie wywalić, i dotknąć skóry.
- 4
tl;dw; W filmie podjęto temat zawyżonego naliczania zużycia przez elektroniczne liczniki montowane przez elektrownie. Urządzenia w dzisiejszych gospodarstwach domowych jak zasilacze impuslowe, mikrofalówki mogą generować zakłócenia, które są błędnie interpretowane przez licznik prądu jako faktyczne zużycie. Pytanie do speców jakie filtry albo jaki podlicznik do trzech faz zastosować, aby wyeliminować zakłócenia, odkształcenia, wyższe krzywe harmoniczne w instalacji prądu zmiennego zasilanej przez elektrownię? #elektryka #elektronika #pieniadze #

- 4
@far_away: wszyscy powyzej blądzą jak dzieci. Licznik energii próbkuje przebiegi prądu i napięcia a dalsza elektronika to filtruje, całkuje, MCU oblicza moc czynną. Czy może to źle działać? Pewnie, że może, to tylko ludzka twórczość i kod programu, nie dzieło idealne. Co można zrobić? Usunąć z domu chinski szajs który nie spelnia norm emisji zakłóceń
W filmie podjęto temat zawyżonego naliczania zużycia przez elektroniczne liczniki montowane przez elektrownie.
@far_away: jeden baran zrobił porównanie kręcioła z elektonikiem w warunkach skrajnego niedopasowania warunków pracy dla starego licznika i mu wyszło, że to nowy oszukuje, a to stary nie potrafi prawidłowo zarejestrować impulsowego obciążenia. Potem stado baranów na te "badanie" się powołuje.
Mirki to da się dla ładunków jak na obrazku (z moich wyliczeń maks 0,25 mikroTesli) odczytać jak tutaj po prawej gość pisze o jakimś radio i chopperze takie ładunki, fale czy rezystencje?
pytam bo to nie zabawka, tylko przyrząd do leczenia reumatyzmu, bateria kondensator się ładuje i puszczać ma niby takie wiązki na chore miejsce? ale chce sprawdzić jak i ile, bo tak wymaga dbanie o zdrowie, nie może być za dużo i
pytam bo to nie zabawka, tylko przyrząd do leczenia reumatyzmu, bateria kondensator się ładuje i puszczać ma niby takie wiązki na chore miejsce? ale chce sprawdzić jak i ile, bo tak wymaga dbanie o zdrowie, nie może być za dużo i
źródło: comment_1667217484DzOXvo92EZyNIbCmKwdgEw.jpg
Pobierz- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@nutka-instrumentalnews: sobie z ludzi jaja robisz.
Nie odpowiadasz na pytania, tylko kopiujesz cały czas to samo.
Nie wiem w ogóle czy wiesz co kopiujesz.
Nie podajesz żadnych źródeł.
Dobra, I'out of it. witaj na #czarnolisto
Nie odpowiadasz na pytania, tylko kopiujesz cały czas to samo.
Nie wiem w ogóle czy wiesz co kopiujesz.
Nie podajesz żadnych źródeł.
Dobra, I'out of it. witaj na #czarnolisto
Szybkie pytanie z #elektryka mam łącznik oświetlenia podwójny, no i na przewodzie przy lampie po wyłączeniu na jednym przewodzie mam napięcie, około 178V. Po wypięciu fazy z łącznika już tego napięcia nie ma, więc to nie zwarcie z innego obwodu, napięcie jest za to jak druga żyła z tego przewodu jest wyłączona, więc też nie jest to zwarcie wewnątrz przewodu. Napięcie przepuszcza zapewne łącznik, no ale po jego demontażu i
Mireczki, jest jakaś możliwość programowego wyłączenia tego zielonego podświetlenia w UPS Green Cell? W aplikacji nie znalazłem :(
#komputery #pytaniedoeksperta #elektryka #greencell #ups
#komputery #pytaniedoeksperta #elektryka #greencell #ups
@suslogon-szczecinski zaklej izolacją
- 1
@xtedek: xd tak zrobiłem.
Potrzebuję dwóch zasilaczy do taśm LED 12V i 24V. Chcę, żeby były z zaciskami i umożliwiały zasilenie kilku taśm jednocześnie. Tak do 200W. Jakie sklepy i marki polecacie, żeby nie spaliło mi chaty?
#diy #led #oswietlenie #elektronika #elektroda #elektryka #dom #remontujzwykopem
#diy #led #oswietlenie #elektronika #elektroda #elektryka #dom #remontujzwykopem
- 1
@ForTheEvulz: https://www.aliexpress.com/item/1005003337307259.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c243Roe43 denerwujący jest tam wentylator, jak sie załączy a przy 200watach na bank dość mocno szumi
- 1
@ForTheEvulz: weź normalne zasilacze + wago
https://www.tme.eu/pl/details/elg-200-24/zasilacze-do-led/mean-well/
https://www.tme.eu/pl/details/elg-200-12/zasilacze-do-led/mean-well/
znajdz w necie najtańszą aukcję np. na allegro
Wago 5 czy na ile tam potrzebujesz: https://www.tme.eu/pl/details/221-415/szybkozlaczki/wago/?brutto=1¤cy=PLN&gclid=CjwKCAjwh4ObBhAzEiwAHzZYU-2WcfvGZn6VF_C2sUj38z7VKowrrZEmyUFCX_QfAeaU_4nP_ir7rBoCODAQAvD_BwE
https://www.tme.eu/pl/details/elg-200-24/zasilacze-do-led/mean-well/
https://www.tme.eu/pl/details/elg-200-12/zasilacze-do-led/mean-well/
znajdz w necie najtańszą aukcję np. na allegro
Wago 5 czy na ile tam potrzebujesz: https://www.tme.eu/pl/details/221-415/szybkozlaczki/wago/?brutto=1¤cy=PLN&gclid=CjwKCAjwh4ObBhAzEiwAHzZYU-2WcfvGZn6VF_C2sUj38z7VKowrrZEmyUFCX_QfAeaU_4nP_ir7rBoCODAQAvD_BwE
- 0
@Uri_: Dobre, i to nws jest, produkują dla milwaukee narzędzia ręczne
- 3
@TrzyGwiazdkiNaPagonie: nie, to jest SMU z Aliexpress
wrzuciłem żeby uważać na podróbki NWS jak sprzedawca wątpliwy
wrzuciłem żeby uważać na podróbki NWS jak sprzedawca wątpliwy
Do inwentera wchodzą dwa stringi z takich samych paneli z równą ich liczbą. Na jednym stringu jest około 150v, a na drugim ponad 400. W podobnym stosunku rozkłada się natężenie na stringach.
To oznacza, że któryś panel jest uszkodzony? Czy może przewód między panelami jest gdzieś rozłączony?
#fotowoltaika #elektryka
To oznacza, że któryś panel jest uszkodzony? Czy może przewód między panelami jest gdzieś rozłączony?
#fotowoltaika #elektryka
@Smiejsiezzycia: te pomiary pochodzą z falownika czy z ręcznych pomiarów miernikiem? Falownik może przekłamywać. Można spróbować zamienić stringi miejscami i wtedy sprawdzić odczyty na falowniku. Zacienień nie ma?
- 1
@Smiejsiezzycia: bez wykresu prądu (current DC) ciężko powiedzieć.
Ale wygląda że coś nie poszło dobrze z podłączeniem.
Jakby ktoś się pomylił spinając całość - zdarza się.
Ale wygląda że coś nie poszło dobrze z podłączeniem.
Jakby ktoś się pomylił spinając całość - zdarza się.
- 0
Hej,
Mam sobie moduł MOES-104B, pokrótce jest to moduł do automatyki "smart home", który do detekcji czy ma być załączony, wykorzystuje detekcję fazy na odpowiednim złączu. Niestety mam problem tego rodzaju, że jak te moduły są podłączone do łączników w układzie "schodowym" to do jego aktywacji wystarczy sam fakt wyindukowanego napięcia w przewodzie idącym do drugiego włącznika schodowego... W jaki sposób ogarnąć? Myślałem o dodaniu rezystora pomiędzy ten przewód a zero, tylko
Mam sobie moduł MOES-104B, pokrótce jest to moduł do automatyki "smart home", który do detekcji czy ma być załączony, wykorzystuje detekcję fazy na odpowiednim złączu. Niestety mam problem tego rodzaju, że jak te moduły są podłączone do łączników w układzie "schodowym" to do jego aktywacji wystarczy sam fakt wyindukowanego napięcia w przewodzie idącym do drugiego włącznika schodowego... W jaki sposób ogarnąć? Myślałem o dodaniu rezystora pomiędzy ten przewód a zero, tylko
Nie wiem jak to "odczulić"
@Vein: po prostu musisz zwiększyć obciążenie linii. Zamiast tego rezystora 100k możesz dać kondensator na wejściu (nie będzie się wtedy grzał). Możesz popróbować z wartościami ~100nF/630V. Nie zwiększałbym kondensatora za rezystorem wejściowym, bo będziesz opóźniał wykrywanie 0.
A najprościej i tak byłoby to znieczulić programowo - nie opierać się na tym, że przyszedł impuls na wejście choć 1µs, tylko sprawdzać czy trwał odpowiednio długo (100µs?
- 0
@zetisdead: tam niestety można tylko zmienić debounce, zwiększyłem, ale i tak mam dyskotekę
- 1
Kurde nie miał kiedy się zasilacz zepsuć..Włącznik musiał go upalic bo jakieś problemy były z nim
Ale na szybko lampka która świeci po 8h dziennie odpalona.
Trzeba będzie stary zasilacz probowac rozebrać albo ogarnąć jakiś inny. . Bo taki potworek nie będzie przecież na stałe.
#majsterkowanie #elektryka
Ale na szybko lampka która świeci po 8h dziennie odpalona.
Trzeba będzie stary zasilacz probowac rozebrać albo ogarnąć jakiś inny. . Bo taki potworek nie będzie przecież na stałe.
#majsterkowanie #elektryka
źródło: comment_1667145478JnU3urmK0vunqRezQeSiwb.jpg
PobierzMirki, mam w kuchni wyprowadzone przyłącze na 3 fazy do płyty indukcyjnej. Obecnie podłączona pod to jest lodówka, piekarnik, mikrofala (oczywiście na jednej fazie). Czy jest możliwość żeby podłączyć pod to również indukcję? Czy muszę robic nowy obwód na pozostałe AGD?
#elektroda #elektryka #pytanie #agd
#elektroda #elektryka #pytanie #agd
Do indukcji potrzebne Ci będą pewnie dwie fazy więc przełącz resztę sprzętów na tę jedną i powinno być dobrze :) pomijając przekrój przewodów bo to zakładam że jest prawidłowe
@Cyk_dwujeczka: jeżeli masz tam przewód 5x2.5 to spokojnie możesz użyć
Najlepiej daj piekarnik na fazę której nie będziesz używał w indukcji
Najlepiej daj piekarnik na fazę której nie będziesz używał w indukcji
- 0
misie, ile liczycie sobie teraz za punkt z materiałem/bez materiału oraz sam montaż osprzętu i lamp?
Ostatnio klient mi gada, że drogo jak sobie 20ziko zażyczyłem za montaż gniazd xd
#elektryka
Ostatnio klient mi gada, że drogo jak sobie 20ziko zażyczyłem za montaż gniazd xd
#elektryka
@Cierniostwor: profesjonalne zabezpieczenie taśmą
- 2
@Cierniostwor nie lepiej połączyć aku równolegle, tak aby zwiększyć pojemność układu? Jakie tam masz napięcia na wejściu do ups-a?
@krakers123: Ten konkretny UPS ma na wejściu 24V więc musiałem szeregowo.
Polecicie jakiegoś dobrego producenta osprzętu elektrycznego? Takiego, co nie w-------a swojego logo na ramki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#remontujzwykopem #elektryka #remont
#remontujzwykopem #elektryka #remont
@Kolorowezworki berker
- 2
@Kolorowezworki: karlik
Coraz częściej widzę wpisy Mirków, którzy martwią się co będzie jak odłączą prąd. Otóż, prądu na transformatorach do domów mieszkalnych nie odłączą.
Po kolei:
#zaklady zużywają o wiele więcej prądu niż osiedla.
#zaklady przemysłowe mają oddzielne transformatory, które można odciąć od sieci za pomocą kliknięcia.
#podczas suszy zakłady przemysłowe w pierwszej kolejności były informowane, że zużycie w określonych godzinach musi spaść.
#nikt o zdrowych zmysłach nie odetnie transformatora
Po kolei:
#zaklady zużywają o wiele więcej prądu niż osiedla.
#zaklady przemysłowe mają oddzielne transformatory, które można odciąć od sieci za pomocą kliknięcia.
#podczas suszy zakłady przemysłowe w pierwszej kolejności były informowane, że zużycie w określonych godzinach musi spaść.
#nikt o zdrowych zmysłach nie odetnie transformatora
- 0
@Smiejsiezzycia: dobre i prawdziwe argumenty, a pan z zakładu energetycznego brał np. pod uwagę dywersję na naszych największych wytwórców energii, ew na naszą infrastrukturę?
- 0
@badyl: tak. Powiedział, że oni nie głosują w wyborach.
#kiciochpyta #elektryka
Mam w sypialni jedno światło i dwa przełączniki, po prawej i lewej stronie łóżka ustawione jako „schodowka”. Czy da się w jakiś sposób jedno zastąpić ściemniaczem.
Mam w sypialni jedno światło i dwa przełączniki, po prawej i lewej stronie łóżka ustawione jako „schodowka”. Czy da się w jakiś sposób jedno zastąpić ściemniaczem.
- 0
Jak wygląda teraz temat zrobienia uprawnień #sep przez internet? Zmieniły się te wymagania co do wykształcenia kierunkowego?
Chciałem sobie dorobić uprawnienia do pracy i poszukiwania nowej.
#elektryka #elektrykapradnietyka #uprawnienia #krajzdykty
Chciałem sobie dorobić uprawnienia do pracy i poszukiwania nowej.
#elektryka #elektrykapradnietyka #uprawnienia #krajzdykty
Podpowiedzcie gdzie podłączyć fazę a gdzie neutralny. W tym wlaczniku sa dwie lampy
- tarasowa (włącznik schodowy)
- lampy ogrodowe
Faza i neutralny pochodzą od lamp ogrodowych, jest jeszcze uziemienie ale ona wraz z innymi uziemieniami zliczono jest w Wago w srodku puszki.
#pytanie #elektryka #remontujzwykopem #budujzwykopem
- tarasowa (włącznik schodowy)
- lampy ogrodowe
Faza i neutralny pochodzą od lamp ogrodowych, jest jeszcze uziemienie ale ona wraz z innymi uziemieniami zliczono jest w Wago w srodku puszki.
#pytanie #elektryka #remontujzwykopem #budujzwykopem
źródło: comment_1667055005crg0u3M1fc6w2hlkCzglFa.jpg
Pobierz- 2
@pokey: jeśli to jest włącznik i jeśli instalacja jest zrobiona po bożemu, to wszystkie neutralne powinieneś mieć tak samo jak to "uziemienie" zebrane w złączce wago (osobnej oczywiście). Fazę zasilania oraz obie fazy odbiorników zaś wrzucasz na wyłącznik, jeśli któraś sekcja jest schodowa, to będzie mieć podwójne wyjście.
Tak to powinno wyglądać. U ciebie już na zdjęciu widać, że jest jakiś kosmos z kolorami, w tym momencie nikt powazny na
Tak to powinno wyglądać. U ciebie już na zdjęciu widać, że jest jakiś kosmos z kolorami, w tym momencie nikt powazny na
@pokey podwójny schodowy, amator tego tak szybko nie ogarnie































