Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@kiedys_bede_bogaty no zamrażarki na logikę biorą najwięcej prądu, a stare sprzęty to już wgl
konto usunięte via iOS
- 2
Komentarz usunięty przez autora
Hej, mam takie lampy jak poniżej na obrazku. Mam jednak możliwość przerzucenia się w pełni na lampy LEDowe (gwint taki jak poniżej). Zastanawi się jednak czy jest sens? Czy lampy LED rzeczywiście są lepsze i w czym? Ta lampa co niżej też nie bierze w sumie dużo prądu w porównaniu do LED, ale jakie są inne zalety LED (i wady) w porównaniu do tej poniżej?
Pozdrówki :)
#elektryka #elektronika
Pozdrówki :)
#elektryka #elektronika
źródło: comment_1667425760nToyseDb0sAt0ZCWMUsdLE.jpg
PobierzZastanawi się jednak czy jest sens? Czy lampy LED rzeczywiście są lepsze i w czym?
@MisiekD: po pierwsze nie zawierają rtęci, po drugie są troszkę oszczędniejsze od CCFL.
Temperatura barwowa i wierność odwzorowania kolorów zależą już od jakości danego źródła, bo i świetlówki zdarzały się podłe, a w zasadzie ledy coraz lepsze tanio można kupić Ra>90 nie jest już problemem.
@MisiekD w zamyśle wyszło, żeby OP po prostu kupił ledy, tylko nie gówniane. Takie tl:dr
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 14
@Miharucha3: wygląda na to, że w------o prąd w całej dzielnicy jednak xD
@Miharucha3 fajne zabezpieczenia, jak ci nie jebło w domu, tylko przed twoimi zabezpieczeniami.
Pozdrów elektryka co wykonał tą robotę, ciekawe czy żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdrów elektryka co wykonał tą robotę, ciekawe czy żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mirki czy takie dwie lampy moge podłączyć szeregowo za pomocą jednego kabla. Następnie do "ynteligentnego" trójnika z funkcją zarządzania przez wifi ( chodzi by ustawić by działała od wieczora do rana). Taki bieda smart dom.
#elektryka #pytanie #budownictwo
#elektryka #pytanie #budownictwo
źródło: comment_1667420467Y3vezsA0HYmSCkQSiBwYY0.jpg
Pobierz- 0
@zielonka_zielna: ten "inteligentny trójnik" musiałby być przed nimi jeśli ma je wyłączać no i nie szeregowo a równolegle je podłączasz
- 0
@zielonka_zielna: Daj link do aukcji
- 0
możecie podpowiedzieć jaki to jest rodzaj agregatu prądotwórczego do takiej montażownicy mobilnej?
to sprężarka połączona z agregatem?
#motoryzacja #maszyny #warsztat #mechanikasamochodowa #elektryka
to sprężarka połączona z agregatem?
#motoryzacja #maszyny #warsztat #mechanikasamochodowa #elektryka
źródło: comment_1667407482lPTho1wvw37XvgjvUrDSUf.jpg
Pobierz- 4
Pewnie były już takie listy tutaj kilka razy ale co tam ;)
Przesyłam wytyczne do znajomego elektryka, który mi będzie robił projekt. Oczywiście on doradzi swoje, jednak chciałem mieć punkt wyjścia i wymyśliłem takie 'udogodnienia' które chciałbym u siebie zaimplementować. Coś dodać? Coś bez sensu?
- Fotowoltaika (przepusty/przewody?)
- Elektryczna furtka, brama, domofon
- W garażu gniazdo trójfazowe
Przesyłam wytyczne do znajomego elektryka, który mi będzie robił projekt. Oczywiście on doradzi swoje, jednak chciałem mieć punkt wyjścia i wymyśliłem takie 'udogodnienia' które chciałbym u siebie zaimplementować. Coś dodać? Coś bez sensu?
- Fotowoltaika (przepusty/przewody?)
- Elektryczna furtka, brama, domofon
- W garażu gniazdo trójfazowe
@ATAT-2: nawet w kotłowni / pomieszczeniu gospodarczym daj skrętkę, dziś piece c.o., rekuperatory, fotowoltaiki, też chcą być podłączane do internetu. Zaraz będą lodówki...
- 2
@ATAT-2:
- Fotowoltaika (przepusty/przewody?)
Jeżeli nie będziesz jej w tym momencie zakładał to wystarczy korytko (lub kawałek rury od rekuperacji) poprowadzić od skrzynki na strych. Niektórzy używają przewodów 5x2,5 - osobiście sugerowałbym 5x4
- Elektryczna furtka, brama, domofon
Podciągnij sobie przewód YKY 3x2,5 pod bramę i skrętkę żelowaną. Jaka odległość od domu do domofonu? i
- Fotowoltaika (przepusty/przewody?)
Jeżeli nie będziesz jej w tym momencie zakładał to wystarczy korytko (lub kawałek rury od rekuperacji) poprowadzić od skrzynki na strych. Niektórzy używają przewodów 5x2,5 - osobiście sugerowałbym 5x4
- Elektryczna furtka, brama, domofon
Podciągnij sobie przewód YKY 3x2,5 pod bramę i skrętkę żelowaną. Jaka odległość od domu do domofonu? i
- 0
Cześć mam takie pytanie odnośnie żarówek LED. Mam takie na 230V. Ciągle mi się przepalają. Składa się ona z 7 SMD diod i jak zmierzyłem całość dostaje 115V, a prąd jaki płynie to 0.08A. I tu moje pytanie jaki rezystor mogę dać żeby zmniejszyć jasność świecenia np o 30%? Tak żeby mi się nie przepalały co chwila (już 4 żarówka...). Jest jakiś sprytny kalkulator online może? Pomoże ktoś?
#elektronika #
#elektronika #
@kolonko: xDD no właśnie że nie
@Tymian: I udało ci się policzyć nie rezystor, tylko rezystancję obecnego układu
trzeba jeszcze umieć zastosować
@kolonko: Wszystko zależy od układu. Jesli tam jest stabilizacja prądu, może się okazać że po dołożeniu rezystora układ zwiększy napięcie żeby jednak utrzymać zalecany prąd 0.08A
no to prawo ohma.
trzeba jeszcze umieć zastosować
@kolonko: Wszystko zależy od układu. Jesli tam jest stabilizacja prądu, może się okazać że po dołożeniu rezystora układ zwiększy napięcie żeby jednak utrzymać zalecany prąd 0.08A
- 0
Ej mirki z tagu #elektronika #elektryka czy mogę zrealizować taki scenariusz w instalacji, że idzie jeden przewód zasilający od włącznika ściennego 3x1,5 i do niego równolegle są włączone po długości ściany 3 niezależne zasilacze LED? Jeden zasila lustro, drugi i trzeci profile LED. Ziomek od remontu sugeruje, że muszę osobne przewody puścić, zeby nie miały zakłócen od siebie, ale to KUPA roboty bo wszystko już jest zatynkowane poza
- 6
@wafel93: Sterujesz fazą, nigdy nie sterujesz neutralnym.
- 5
@wafel93: jeśli zasilanie będzie szło od włącznika i dopiero za nim będą zasilacze, to wszystko jest ok, zasilacze będą pracować tylko gdy się je włączy.
Włącznik powinien przerywać fazę, przerywanie zera będzie działać, ale może przy tym sprawiać inne problemy.
Włącznik powinien przerywać fazę, przerywanie zera będzie działać, ale może przy tym sprawiać inne problemy.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Obrzydzenie: O piniondze
- 14
@Obrzydzenie: Mieli w to lato 2 problemy, dużo bloków w remoncie i przeglądach oraz susza spowodowała ograniczenie mocy przez brak wody do chłodzenia reaktorów. I z 56 im wypadło bodaj 18
tldr- jaki wzmacniasz sygnalu gsm ew antene? do 800zl
njablizszy sasiad 3km dalej
same lasy wypizdow
nie ma opcji kabli itp
Zasięg taki że na środku podrwoka 2 kreski są
njablizszy sasiad 3km dalej
same lasy wypizdow
nie ma opcji kabli itp
Zasięg taki że na środku podrwoka 2 kreski są
źródło: comment_166737503081p3PGtBS4G5Yeipf1Nr3M.jpg
Pobierz- 8
@elozapiekanka: Po cholerę chcesz nielegalnie nadawać w pasmach licencjonowanych? Użyj normalny sprzęt do lte outdoor powieś go na dachu i w lokalu zrób normalne wifi. ZTE MF258 ODU-IDU, Mikrotik LHG-LTE itp.
- 1
@elozapiekanka: Wejdź na dach, czy tam gdzie masz najwyżej i miejsce na antenę pobierz apkę netmonster i lec po kolei z starterami. Wybierasz ten który ma najlepszy zasięg, jakie pasma i prędkość. Obecnie bez limitu LTE jest t-mobile i play. Jakbyś nie był w dołku to dobry był by router MIKROTIK ATL LTE18 KIT. Tak to może słabo zbierać przez antenę paraboliczną. Sprawdź też czy nie masz przypadkiem może lokalnego
konto usunięte via Android
- 5
Muszę obliczyć koszt oświetlenia w pewnym obiekcie. Znam ilość świetlówek, znam ich moc, czas świecenia oraz cenę za kWh. I teraz powiedzcie mi, czy dobrze to robię: jeśli świetlówek jest 100, a każda ma moc 16 watów, to przez godzinę zużyją 1,6 kWh. Czyli 1,6 x 785 zł stawki = 1256 zł kosztu godzinnego oświetlenia?
#kiciochpyta #matematyka #elektryka
#kiciochpyta #matematyka #elektryka
- 247
@Westfield: płacisz 785zl za kWh? O.o
- 365
- 0
Raz na tydzień wywalało różnicówkę. Dzisiaj okazało się, że lodówka temu winna i wywala non stop. Wyłączenie przyciskiem (działającym na zasadzie pstryczka w długopisie) rozwiązuje problem. Ale przez przypadek zauważyłem, że włożenie wtyczki do gniazdka wyżej (kontakt dwugniazdowy) odwraca sytuację. Różnicówkę wyrzuca przy wyłączonej lodówce, a przy pracującej nie.
1. Dlaczego tak jest?
2. Czy mogę tak korzystać z lodówki?
#elektryka
#elektroda
#elektronika
1. Dlaczego tak jest?
2. Czy mogę tak korzystać z lodówki?
#elektryka
#elektroda
#elektronika
źródło: comment_16673416401Kcy6VjLAL0nhP9zY1RjV8.jpg
Pobierz@pajacek: czy tutaj nie masz przypadkiem zwarcia, między bolcem a neutralnym, tam jest taki srebrny nalot obok kabla od PEN?????
I chyba bym wymienił gniazdo tak profilaktycznie
I chyba bym wymienił gniazdo tak profilaktycznie
źródło: comment_1667342815Idm2wJc7w7pfqhnyXnqWGr.jpg
Pobierz@pajacek: Lodówka najprawdopodobniej ma upływ prądu na obudowę.
Różnicówka zachowuje się różnie, bo podłączając do drugiego slotu gniazda odwracasz polaryzację.
Warto przejrzeć i przemierzyć instalację elektryczną lodówki.
Różnicówka zachowuje się różnie, bo podłączając do drugiego slotu gniazda odwracasz polaryzację.
Warto przejrzeć i przemierzyć instalację elektryczną lodówki.
- 2
Jest możliwość zrobić swap tego silnika zamiast spalinowego do zwykłego auta? Jakie koszta i jaki warsztat?
#motoryzacja
#mechanikasamochodowa
#elektronika
#elektryka
#motoryzacja
#mechanikasamochodowa
#elektronika
#elektryka
źródło: comment_16673309037fKs28WdS7sUTo9pE4wvwq.jpg
Pobierz@itzan92: Nie będzie taniej i lepiej kupić samochód z takim silnikiem?
- 5
@itzan92: silnik silnikiem, a gdzie baterie umieścisz? te 20tys to nawet na baterie nie starczą, ledwo silnik + moduł sterowania a gdzie reszta?
za ~40tys masz nissana leaf, wymiana w aso baterii to ~30tys
i masz sprawne normalne auto z homologacją a nie dziwnego składaka który przeglądu nie przejdzie.
za ~40tys masz nissana leaf, wymiana w aso baterii to ~30tys
i masz sprawne normalne auto z homologacją a nie dziwnego składaka który przeglądu nie przejdzie.
- 0
Dobra Mirki mieliście rację z tym wykrywaczem promieniowania mikroTesli, znalzłem że można to zrobić na tej płytce.. nie wiecie czy są gotowe takie rzeczy z oprogramowaniem? ma przesyłać wyniki w zakresie danych parametrów, odchyleń np. zmian o 0,1 mikroTesli w formie raportu na mail i tyle..
Większość takich czujników jest klasy przemysłowej, a więc ekspansywna. Ale możesz to zbudować przy odrobinie pracy i wiedzy:
Możesz użyć czujników magnetycznych MEMS:
Czujnik
Większość takich czujników jest klasy przemysłowej, a więc ekspansywna. Ale możesz to zbudować przy odrobinie pracy i wiedzy:
Możesz użyć czujników magnetycznych MEMS:
Czujnik
źródło: comment_16673154245Ecbmz4SEDkNTd7hr0UFUg.jpg
PobierzMiraski z pod tagu #elektryka, możecie polecić jakiś pewny kurs najlepiej online na SEP do 1 kV? Potrzebuje rozszerzyć swoje kompetencje w #budownictwo. Z góry dzięki!
@NaebanyMistrzu: w sumie jestem ciekaw jak komisje podchodzą do tematu zmiany rozporządzenia.
@NaebanyMistrzu: po staremu tak, ale zgodnie z rozporządzeniem obecnie uprawnienia może uzyskać osoba z odpowiednim wykształceniem lub z potwierdzeniem pracodawcy.
- 0
@ProstolinijnyW: tylko jeśli będziesz się z nim kąpał...
- 0
@ProstolinijnyW: bardzo mała. Musiałby się kabel urwać tak, żeby korków nie wywalić, i dotknąć skóry.
- 4
tl;dw; W filmie podjęto temat zawyżonego naliczania zużycia przez elektroniczne liczniki montowane przez elektrownie. Urządzenia w dzisiejszych gospodarstwach domowych jak zasilacze impuslowe, mikrofalówki mogą generować zakłócenia, które są błędnie interpretowane przez licznik prądu jako faktyczne zużycie. Pytanie do speców jakie filtry albo jaki podlicznik do trzech faz zastosować, aby wyeliminować zakłócenia, odkształcenia, wyższe krzywe harmoniczne w instalacji prądu zmiennego zasilanej przez elektrownię? #elektryka #elektronika #pieniadze #

- 4
@far_away: wszyscy powyzej blądzą jak dzieci. Licznik energii próbkuje przebiegi prądu i napięcia a dalsza elektronika to filtruje, całkuje, MCU oblicza moc czynną. Czy może to źle działać? Pewnie, że może, to tylko ludzka twórczość i kod programu, nie dzieło idealne. Co można zrobić? Usunąć z domu chinski szajs który nie spelnia norm emisji zakłóceń
W filmie podjęto temat zawyżonego naliczania zużycia przez elektroniczne liczniki montowane przez elektrownie.
@far_away: jeden baran zrobił porównanie kręcioła z elektonikiem w warunkach skrajnego niedopasowania warunków pracy dla starego licznika i mu wyszło, że to nowy oszukuje, a to stary nie potrafi prawidłowo zarejestrować impulsowego obciążenia. Potem stado baranów na te "badanie" się powołuje.






































źródło: comment_1667467333FnioH9UzgDRUOe0HdVUnS3.jpg
Pobierz