Wpis z mikrobloga

Ponowię pytanie, bo dałem bez tagów: Czy ten zestaw #forbot do nauki lutowania za 800zł będzie wystarczający ? czy lepiej złożyć coś samemu? Bo chciałbym w sumie sobie polutować. Coś tam już pracy lutowałem, nie szło mi to najgorzej, ale chcę zacząć od podstaw. Podstawy elektroniki i elektrotechniki znam. Chcę się doszkolić w lutowaniu i jak mi się spodoba to pieniądze nie mają znaczenia, dokupię co tam będzie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://botland.com.pl/stacje-lutownicze-laboratoria-przyszlosci/20432-zestaw-forbot-mistrz-lutowania-stacja-lutownicza-grot-i-hotair-5904422352899.html

#elektronika #elektryka #lutowanie
  • 17
albo coś źle liczę ale

Zestaw „Mistrz Lutowania” to komplet składający się z poniższych produktów:

- Stacja lutownicza (z cyfrową regulacją temperatury) - 250zł

- Niezbędnik warsztatowy - 120zł

- Komplet płytek drukowanych i elementów do kursu lutowania FORBOT - 100zł

- Podkładka pod mysz FORBOT - 15zł


więc kupując oddzielnie w tym samym sklepie zapłacisz +-500zł
@bomber4:

W skład zestawu „Mistrz Lutowania” wchodzą wszystkie wymienione wyżej produkty w oryginalnych, oddzielnych >opakowaniach. Dodatkowo, w zestawach znajdują się kody, dzięki którym można m.in.:


- potwierdzić oryginalność produktów,

- otrzymać powiadomienia o nowościach i aktualizacjach kursu,

- uzyskać dostęp do dodatkowych materiałów oraz szybszą pomoc na forum.


czyli 300 zł płaci się za potwierdzenie oryginalność chińskich urządzeń, zapisanie do newslettera i konto na forum?
@bomber4: @Radysh: tak jak mówię, nie znam się. W pracy miałem jakąś stację, ale nie pamiętam marki ani nic dawno temu to było. Możecie w takim razie coś polecić? wszystko, co może mi się przydać na start. Do tych 800zł. I tak mogę to wliczyć w koszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Duzy_Dziki_Zwierz: jak koledzy wyżej piszą, z całym szacunkiem dla Forbota i tego, co robią, ten zestaw to czyste i ordynarne zdzierstwo.
Kup coś z grotami T12, budżet masz spory, więc możesz dobrać coś fajnego ot choćby to:

https://allegro.pl/oferta/stacja-lutownicza-lutownica-bakon-bk969d-65w-t12-12426717639

I do tego osobny hotair, któryś z tych tanich z wentylatorem w rączce, to serio do amatorskiej roboty wystarcza, a jest wygodne.
@Radysh: może nie to, że na wyrost, bardziej z uwagi na to, że obecnie kupowanie lutownicy z grotami w systemie 900M jest trochę bez sensu, to jest naprawdę przepaść w kulturze pracy.
I żeby nie było, miałem dokładnie taki kombajn, jak proponujesz, teraz mam Aifen A8 plus jakiś tani hotair i różnica jest ogromna. Zarówno w lutowaniu (szybkość rozgrzewania, stabilność temperatury, o wiele mniejszy problem z grotem, który sobie nie radzi
@Jarek_P: Dobre groty 900m niestety są drogie. Bez min. 40 cebulionow za sztukę nie ma co podchodzić.

Ale gdy kupowałem swoją stację parę lat temu, był to najlepszy wybór cena=jakość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Radysh: dobre groty warto kupić i do T12 (@DuzyDzikiZwierz: info dla Ciebie, te dodawane do stacji fabrycznie są zwykle kiepskie, dokup sobie osobno groty "long life"), ale w systemie 900M beznadziejny jest sam system grzania grotu luźno nasadzonego na ceramiczną grzałkę, w swojej musiałem wykonać upgrade przy pomocy paska folii alu nawiniętego na grzałkę tak, by grot wchodził na nią ciasno i bez luzu, prosta sprawa, a dużo zmieniała
@Duzy_Dziki_Zwierz: ja kupowałem sprzęt i elementy "na raty", bo mam podejście by lepiej kupować na bieżąco - to co się faktycznie przyda i nie przesadzać z kasą, dopóki nie jestem przekonany czy warto.

Napisz do mnie na priv i napiszę szczegółowo co, za ile po kolei kupowałem od zera jeśli byłbyś zainteresowany. Wcześniej nie wiedziałem nic o gotowych zestawach ale widzę, że u mnie mniej więcej ten zestaw się pokrywa. Tyle
@Duzy_Dziki_Zwierz @czrls Zestaw po taniości ale jak dla mnie ok na start i spełnia swoją funkcję. Ceny podane sprzed ok. roku.
Poza tym jeszcze mam jakieś części zamienne z wylutu ale tego nie wliczam, bo jest to za free lub za grosze z odzysku.

L.p. Przedmiot Model Koszt przedm.
1 Śrubokręty Topex 39,99 zł
2 Multimetr UNI-T UT33C+ 49,90 zł
3 Lutownica Yihua 937D 169,90 zł
4 Zestaw do otwierania elektroniki 19,99