Wpis z mikrobloga

@Smiejsiezzycia: Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do
@Smiejsiezzycia: Mam Olight H1 ale chyba juz nie do kupienia (?) pozostaje OLX albo cos takiego, fajne szerokie swiatlo neutral white (a nie jakies zimne punktowe przestrzegam!), na koncu jest magnes wiec mozna sobie postawic tez gdzies na warsztacie/aucie. No i przede wszystkim magnetyczny kabel ladujacy, gdzie ja nie znosze celowac tymi wtyczkami - podpinam latarke w sekunde i sie laduje. Wydasz moze troche wiecej cebulionow ale masz przemyslana latarke na
@Smiejsiezzycia: ile ma wytrzymać czasu i co to znaczy "do drobnych prac"? Chcesz coś poukładać w piwnicy, poprzykręcać coś w szopie a może chodzi o chodzenie po dworze i przenoszenie cegieł z miejsca na miejsce?
Ja zastanawiałem się nad kilkoma modelami niecały rok temu.

- Ledlenser MH7
- Fenix HL60R
- BRENNENSTUHL w wersji 400 lm
- Black Diamond Sprint 225

Ledlenser i Fenix są za drogie jak na jakość, a
@szasznik: włączanie polega na jednokrotnym naciśnięciu przycisku on/off i włącza się najmocniejszy tryb (chyba 400lm). Jeśli w miarę szybko klikniesz ponownie, przechodzisz do średniego trybu, potem znowu najsłabszy, sos i czerwone światło.
Jeśli w którymś momencie chwilę odczekasz z klikaniem to naciśnięcie przycisku po tym odczekaniu wyłączy latarkę.
Niezależnie na którym trybie wyłączysz, włączenie odbywa się od najmocniejszego (nie ma pamięci) - najmocniejszy>średni>słaby>migający>czerwony>itd najmocniejszy...

Jak w dowolnym trybie przytrzymasz przycisk on/off
@szasznik: nie ma problemu. Powiem Ci, że do obecnej lampki się nie umywa, ale jak porównuje do markowych Fenix i Ledlenser to za podobne parametry życzą sobie 2,5-3 stówy. Nie wiem jak porównanie z Sofirn i Wurkkos które są tańsze, ale ta świeci kilka godzin na najwyższym ustawieniu bez problemu :)