#komputery złożyłem sobie kompa, wszystko git, ale napalony promocją na wentylatory Arctic 5x120mm przeoczyłem, że nie są one PWM. Dokupiłem huba od arctica, ustawiłem ile mogłem w biosie, ale nawet na tych minimalnych 50 procentach są one głośne. Da radę wsadzić pomiędzy zasilanie hub-sata cokolwiek, aby obniżyć napięcie? Jestem zielony w elektrykę, więc szukałbym raczej gotowca tak jak np. mam podstawkę chłodzącą i kręcę podając napięcie.
Zależy mi na tym,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@antarhei: a w biosie nie możesz ustawić dla danego kanału wentylatorów typu sterowania PWM/Voltage na voltage (czyli wprost płyta steruje napięciem, i właczyć "allow fan stop" co pozwoli regulować od 0v a nie np od 6v w górę?
  • Odpowiedz
W związku z #powodz zastanawia mnie jak to jest z awaryjnym zasilaniem w przekaźnikach komórkowych? Wczoraj w nocy nie miałem prądu przez jakiś czas i chwilę po tym (jakieś naście minut później) padł zasięg 4G, później po jakimś czasie nie łapało nawet GSM. Przekaźnik przechodzi w jakiś tryb niskiego zużycia czy jak?

#pytanie #powodz #pytaniedoeksperta #telekomunikacja #krotkofalarstwo #elektronika
0caffe - W związku z #powodz zastanawia mnie jak to jest z awaryjnym zasilaniem w prz...

źródło: temp_file7029739420802235780

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@0caffe: Normalne zasilanie akumulatorowe na kilka godzin. GSM miałeś bo pewnie z innej stacji która jeszcze miała zasilanie.
  • Odpowiedz
Chce kupic jak najtaniej stacjonarny, uzywany router lte dla karty sim sieci Plus. Testowalem predkosci internetu na parapecie w budynku na starym telefonie xiaomi redmi 6a i predkosci nie przekraczaly 2Mbit/s ale juz ja nowszym Galaxy A52s bylo to ok 30Mbit/s. Czy na podstawie tego mozna stwierdzic, ktore modele routerow zapewnia predkosci jak A52s ktore sa juz akceptowalne.

#gsm #elektronika #majsterkowanie #internet #it
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki głośnik byście wybrali tak do 2500zł? Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku i basu niskie tony. Do małego pokoju jak i w plener. Mile widziane radio mimo, że popularne topowe marki ich nie mają. Na oku mam również SVEN PS-1900 który posiada radio za 1500zł który nawet dobrze brzmi.
Zastanawiam się nad:
Sony srs-xp700
Sony MHC-V73D
Sony srs-xv800
JBL Partybox 120
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sumiru ja mam Marshalla Killburn II i zacnie napierdziela, basem nie grzeszy. Może większy Tufton byłby dobry? Choć nie bylem jeszcze w sytuacji gdy Killburn nie dawałby rady jeśli chodzi o moc. Na „codzień” w plener idzie Emberton za jakieś 400 ziko z promocji i wystarcza.
  • Odpowiedz
Słuchajcie mam następujący problem. Dzisiaj kupiłem Smart boxa od Xiaomi (model MI Box S 4K), którego podłączyłem do telewizora. Pobrałem apkę Polsat Box, żeby oglądać jakieś mecze na Polsat Sport. Oglądałem już dzisiaj kilka spotkań i niestety obraz wygląda jakby był w 30 fpsach (nie jest płynny). Dla porównania odpaliłem analogicznie Polsat Box na telefonie i wszystko jest ok. Teraz wszedłem na yt z ciekawości i wszystko pokazuje mi płynnie w 60
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@JestemKaspi: nie mam nawet takiej opcji do wyboru. Mam 1920 x 1080 60 fps ustawione, ale wygląda na to że problem jest z polsatem box. Nawet przełączyłem na zwykły kanał typu tv4 i też klatkuje.
  • Odpowiedz
Mirki mam problem. Kupiłem TV do nowego mieszkania ale nie wyszukuje mi żadnych kanałów naziemnych. Zacząłem rozkminiac czy w skrzynce teletechnicznej jest coś źle podłączone ale nie za bardzo się na tym znam. (mam tam 3 kable, 2 męskie antenowe, jeden z napisem KAB - rozumiem, że kablówka, drugi bez niczego i jeden żeński z napisem SAT rozumiem że satelita). Domyślnie SAT był podłączony do tego bez napisu, ofc próbowałem różnych konfiguracji
Nikodem - Mirki mam problem. Kupiłem TV do nowego mieszkania ale nie wyszukuje mi żad...

źródło: temp_file5709125643481712990

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nikodem: jesli jest kablowka w bloku, to zazwyczaj oni za free dystrybuuja te same kanaly ktore sa naziemne.
Ja bym podpial kabel z napislem KAB i kombinowal ze zrodlem i wyszukiwaniem.

A jak nie to wbitka do sasiada i sprawdzenie u niego + ustawienia.
  • Odpowiedz
w #xiaomi odkurzaczu (mijia 1c) po raz drugi "zepsuła się" bateria. Za pierwszym razem głupi ja oddałem odkurzacz do serwisu - oni zmienili baterię i skasowali za to pół odkurzacza xD Teraz chcę tę baterię wymienić sam. Widzę że na allegro jest tego sporo link - ale

skąd mam wiedzieć która bateria jest dobrej jakości, żeby nie puścić chaty z dymem? #technologia #elektronika
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałam Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro był w serwisie i nadal obija się o wszystko i nagle blokuje. Pojeździ chwile i koniec. Strata pieniędzy. Ja już unikam ich sprzętu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lena-kosmaty mijia 1c jeździ u mnie 4 rok. drugi raz będę zmieniał baterie. poza tym jest tip top. za te grosze które zapłaciłem jedna z najlepszych inwestycji w życiu
  • Odpowiedz
Pytanko do osób używających system govee backlight t1 lub t2. Czy ten system trzeba włączać i wyłączać z aplikacji? Czy włącza się wtedy gdy odpalam telewizor? Czy w aplikacji jest możliwość ustawienia żeby włączał się ok 17 a wyłączał o 23:00?? #govee #elektronika #telewizory #oswietlenie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KrowkaAtomowka a) Twoje urządzenie jest przystosowane do ładowania ogniw lion, b) wydajność prądowa 18650 jest większa c) jest różne napięcie d) nie zmieścisz tam 8 paluszków i "kontrolera". Żeby zrobić pakiet musisz mieć zgrzewarkę. Wpisz w google 3s1p 10,8v 27Wh i nie wymyslaj. 18650 w rękach osoby która nie wie co robi może być niebezpieczne.
  • Odpowiedz
Uważajcie na nowe tostery/gofrownice/opiekacze MPM MOP-51 z Lidla. Ma podobno 1200W przy takich małych wymiarach i opcję zmiany w pochodnie :))) Fajna kontrola jakości w #lidl #mpm #elektronika #gotujzwykopem

(nie jest to dym z masła klarowanego i w całym domu śmierdzi spalonymi kablami/elektroniką)
koluh - Uważajcie na nowe tostery/gofrownice/opiekacze MPM MOP-51 z Lidla. Ma podobno...

źródło: IMG_7108

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koluh: Przecież nawet w instrukcji jest napisane, że pierwsze dwa odpalenia mogą śmierdzieć. Ja taki sprzęt zawsze na 3 razy odpalałem na max temperaturę, żeby się wszystko wypaliło
  • Odpowiedz
Przecież nawet w instrukcji jest napisane, że pierwsze dwa odpalenia mogą śmierdzieć. Ja taki sprzęt zawsze na 3 razy odpalałem na max temperaturę, żeby się wszystko wypaliło


@Zielony34: Przecież wszystkie ''sprzęty'' tego typu śmierdzą przy odpaleniu, to normalne.
  • Odpowiedz
Hej, zapewne trywialne pytanie, ale czy przy złodziejce e27 przełącznik światła musi być włączony, aby był prąd w gniazdkach?
#elektronika
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach