Mam szlifierkę z regulacją i podtrzymaniem obrotów.
Podtrzymanie jest realizowane przez magnes na wirniku i enkoder. Niestety tego magnesu brakuje.
Napięcie na włączniku 230v po naciśnięciu włącznika daje 10v na szczotkach i szlifierka nie rusza tylko silnik buczy.
Po podaniu 20v bezpośrednio na szczotki silnik rusza bez problemu i pracuje elegancko.
Problem z niedziałaniem wynika z braku magnesa do enkodera, czy raczej uszkodzony regulator obrotów który daje za mały prąd?

#elektronika
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@barto125: ale silnik powinien dostać 230 a nie 20V na szczotki taka zasada szlifierek
wywal elektronikę i zasil na krótko wtedy na pełną moc wskoczy
ewentualnie przez soft start
  • Odpowiedz
#elektronika #masterkowanie

Potrzebuje załączać na określony czas i co określony czas urządzenia na 220v, jakie macie pomysły? na allegro są programatory różne od chińczyka w cenie do 25 do 50 zł z wyświetlaczem ktoś tego używał pochodzi do dłużej? a może da się coś zbudować z elektro śmieci łatwo, może być mechaniczne myślałem silniczku i przekładniach z jakiegoś urządzenia i krańcówki, chodzi mi oto żeby było nie zawodne
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy powerbanki sprzedawane w sklepach są naładowane czy trzeba je naładować dopiero??

Chciałem kupić kilka sztuk dla powodzian i nie wiem czy takie prosto ze sklepu zawieźć na punkt zbiórki darów, czy trzeba je jeszcze ładować?

#powodz #elektronika
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaki najepiej model kamery - chyba kopulkowej wybrac do monitoringu domu? Potrzebuje takiej jakosci ok, ale bez jakis wodotryskow. Na kablu, po skretce po prostu podlaczone. Jakis Kernik ale jaki model polecacie? #monitoring #cctv #kamery #elektronika
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#elektronika

hej mam battery pack z radyjka, jest 7.4V oparte na 18650 w ukladzie 2s2p spiete bms-em, po parogodzinnym ladowaniu radyjka na jednej parze mam 3.6V, a drugiej parze 4.2V, przez to radyjko pokazuje, ze jest niedoladowane. macie jakis pomysl jak to wyrownac bez rozpinania ogniw?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fabek: prawdopodobnie są uszkodzone ogniwa, albo mocno rozjechane. Potrzebny balanser, ale jeśli tylko możesz - to naładować po jednej parze (połowie 2S) do 4.2V osobno każdą część z jakiegoś zasilacza lab/modelarskiego, i dopiero wtedy rozładowywać pomału i zobaczyć czy równo zejdzie, jeśli schodzi na jednej parze znacznie szybciej (i bms to rozepnie bo za niskie napięcie, a druga para jeszcze naładowana) - to niestety aku do wymiany/przepakietowania
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1 Będę go używał przez 365 dni i dobrze, żeby wiązał krawat i buty, budżet to 21,37zł.
A tak serio, drugi twój komentarz i dalej nie masz nic ciekawego do powiedzenia, więc daj sobie spokój. Już nalazłem co chciałem, bo na wykopie oczywiście ktoś musi się p-----------ć zamiast pomóc :)
  • Odpowiedz
#cccam
Cześć,
Czy ktoś może spoktał się z dosyć regularnie "gubieniem sieci WIFI w deku Vu zero 4k z #enigma2 ?
Od pewnego czasu dosyć regularnie obserwuje następujące objawy:
Tv na chwilę znika, wchodzą w ustawienia sieci (WLAN itp) i lampka która powinna swiecić się na zielono nie świeci się wcale (jest szara).
Dodatkowo informacje które są pobierane przez sieć (pogoda np) też często znikają...
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ja_29101899: to już lepiej chyba kupić jakiś normalny ap, a nie te gówniane extendery, szczególnie że ten co zalinkowałeś jest na 2.4, więc ci tylko jeszcze bardziej będzie zaśmiecał eter, szczególnie jak w bloku mieszkasz gdzie jest masa innych urządzeń, jeśli masz pociągnięte kable antenowe, to możesz puścić internet po tym, albo jest też szansa, po przewodach elektrycznych, w najgorszym razie możesz zwrócić adaptery
  • Odpowiedz
Hej mirki.
Szukam jakiegoś taniego UPS, który podtrzyma mi router i modem światłowodowy przez od 3-4 sekund do max 5-6 minut.
Ważne jest to, żeby podczas zaniku prądu nie rozłączało internetu i nie było przerw w dostępie.

Tylko te dwa urządzenia będą podłączone, zaniki są sporadycznie (2-3 razy w miesiącu) od kilku sekund do kilku minut.
Niestety podczas tych zaników wywala mnie z VPN służbowego i rozłącza spotkania.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mango2018: Jeżeli urządzenia są zasilane napięciem 12VDC, to możesz pomyśleć o innym rozwiązaniu np.: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-awaryjny-mini-ups-powerbank-12v-11447347149

Jeżeli nie potrzebujesz syntezować 230VAC, to nie ma konieczności kupowania UPS. Sam nie testowałem takiego rozwiązania.

Co dotyczy UPSa. Jeżeli zależałoby tobie w przyszłości na chociażby info o utracie zasilania głównego, to możesz pomyśleć o czymś zgodnym z NUT https://networkupstools.org/stable-hcl.html.

Urządzenia APC czy Eaton zazwyczaj są zgodne z NUT, możesz zrobić serwer NUT który pozwala
  • Odpowiedz
@mango2018: Tak mnie jeszcze naszło. Jak to ma być od biedy podtrzymanie, To równie dobrze można wykombinować jakimś nawet starszym akumulatorem 12V + ładowarką podłączoną do takiego kwasiaka/AGM/GEL + regulatorem na wyjściu (nawet głupie 7812).
  • Odpowiedz
Szczerze mówiąc to ciężko o malutką kamerę z dobrą jakością. Na aliexpressie jest taka wielkości tarczy zegarka, którą można kupić do 30 zł. Jakość niestety nie powala
  • Odpowiedz
jaką antenę kierunkową do internetu LTE polecacie?
mieszkam na wsi, mam jedną antenę od 7 lat i przydałoby się zmienić na coś sensowniejszego
do najbliższego BTS mam dobre 3km - więc dlatego kierunkowa

BTS orange/tmobile:
- najbliższy BTS mam w odległości mniejszej, niż 3km, ale jest za liniami od kolei - więc mogą być zakłócenia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak się zastanawiam, czy jak jeżdżę autem dużo na krótkich dystansach, to czy jak bym używał car jump startera (powerbank do samochodu) przed każdym odpaleniem to czy w ten sposób mogę ochronić i wydłużyć żywotność akumulatora? Wszak najwięcej prądu auto pobiera na starcie i w takim wypadku brałby prąd z car jump startera, a potem akumulator by się ładował w trakcie jazdy i by tak nie obrywał przy częstym odpalaniu.
Dobrze myślę
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

breadboar jest TYLKO do prototypowania,


@Jarek_P: "pełna zgoda!" - napisał bajcik który ma w domu prototypowy sterownik do ogrzewania domu pracujący z 10 lat ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Potrzebuje #tv dla rodziców max do 50cali (ale może być mniejszy) do 2.5k. Smart TV w jakimś tam podstawowym zakresie żeby Netflix; YouTube śmigał i podłączyć się do WiFi;) Super plusem byłoby jakby można było go połączyć z głośnikiem Bluetooth ale nie jest to wymaganiem. Wybaczcie niespecjalistyczne określenia.
#telewizor #elektronika
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach