siemanko, rozkręciłem lapka, bo bateria od biosu nie trzyma już, no i tu zdziwienie bo bateria to ML1220, zdolna się ładować :) i nowa kosztuje ok 30 ziko, a czy jest normalny odpowiednik do niej bez opcji ładowania? czy CR1220 bedzie pasowała? #elektronika #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski pomożecie mireczkowi? Czy tu wiadać jakiś żyroskop? :)
To podzielnik ciepła marki TECHEM i pytanie pochodzi z tego wpisu:
https://wykop.pl/wpis/78117107/obserwuj-mirkoanonim-ktos-wie-jakie-zabezpieczenia

#elektronika #programowanie #elektronikadiy #elektrotechnika #komputery #pcmasterrace
@mirko_anonim 0
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ktoś wie jakie zabezpieczenia mają podzielniki ciepła (ogrzewania) TECHEM ?
Chcę się go pozbyć przy okazji zdemontowanie starego typu kaloryfera i zamontowanie nowego o ładniejszym wyglądzie.
Cały kaloryfer wstawię do tzw. komórki lokatorskiej na klatce schodowej.
Odczyt jest radiowy i odbywa się poprzez zbieranie danych wysyłanych do
widmo82 - Miraski pomożecie mireczkowi? Czy tu wiadać jakiś żyroskop? :) 
To podzieln...

źródło: f8034e27e5ff75a58eea24d80ae970bae1c688c1c6160c0e14033a2418aef520

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy tu wiadać jakiś żyroskop?


@widmo82: nie musi być widać, bo dziś scalony żyroskop może być WEWNĄRZ tego procka zaszyty, i nawet się nie dowiesz, że jest. Nie musi być zupełnie goły osobny czip na tą okazję.
Aczkolwiek fakt ściągnięcia tego z metalowego grzejnika - można wykrywać w zupełnie inny sposób - choćby po zmianie otoczenia metalowego (są tam ścieżki, wystaryczy że cpu pusza na to "ping" impuls i analizuje odbicie/czas
  • Odpowiedz
przecież zyroskopy są w chińskich dronach zabawkach za 50-100zl i to min. 4 więc jeden w podzielniki to nie jest jakiś kosmiczny dodatkowy koszt.


@widmo82: Nie sądzę żeby były cztery, jest pewnie jeden układ MEMS kilkuosiowy, akcelerometr razem z żyroskopem. A są tam, bo muszą. Najtańsze akcelerometry tego typu dalej kosztują kilka PLN. Tak jak napisałem ostatecznie rozchodzi się o to, czy warto taki układ tam dawać, czy prób oszustwa
  • Odpowiedz
no i ten pierwszy minus jak dla mnie go skreśla.


@Jarek_P: wychodzi, że nakłamałem i muszę odszczekać. Limit prądowy można ustawić i na 5mA. Oczywiście na wyjściu jest bateria kondensatorów, więc i tak układ dostanie strzała zanim zacznie działać limit prądowy.
Margines między OVP a ustawionym napięciem to 1V, a między OCP a ustawionym limitem prądowym to 100mA.
  • Odpowiedz
@Trzpiot: tyle, że przy tym ładowaniu kaskadowym w GC napięcie jest wtedy zawsze wyrównywane do 5V, czyli jeżeli ciągniemy z powerbanka 5V/1A to sam powerbank nie będzie się już ładował z pełną mocą QC/PD np. 12V, tylko napięcie ładowania też spadnie do 5V.
  • Odpowiedz
@darek-jg: Masz izotopowe czujniki (one nie wykrywają dymu z epeta jako pożaru chyba że na serio dasz mocno w palnik) oraz optyczne

@buhaj32 To jest czujka ruchu, ogólnie jak masz dobrze wentylowany pokój to nie zależnie od typu czujki i tak ci nie powinno się odpalić tak długo jak nie będziesz zadymiał czujki.
  • Odpowiedz
Czy ktoś ma czujnik dymu z wifi? Taki w którym można wyłączyć dźwięk syreny? Po prostu przyjdzie powiadomienie na telefon. Ewentualnie taki, w którym syrenę można wyłączyć z poziomu telefonu #elektronika #dom #mieszkanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od 10 lat używam już chyba 5 pary słuchawek SONY MDR-XD150. Są dla mnie idealne, nie uciskają głowy, są lekkie, dźwięk jest dla mnie wystarczający.

Problem jest taki, że przestali je produkować, a obecne się już powoli kończą.

Kupowałem w międzyczasie już chyba z 4 razy inne, nawet takie po 700 zł, ale oddawałem, bo nie były dla mnie wygodne xDD.

Czy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@duzy_krotki: To podpowiadam, że powinieneś wybierać słuchawki z konstrukcją otwartą, ewentualnie półotwartą, no i ten pałąk, żeby jakoś nie cisnął. Konstrukcje zamknięte na ogół będą powodować wrażenie szczelności, izolacji i grzania w uszy. A jeśli chodzi o pocenie się, to ma też znaczenie materiał padów. Welurowe z porami, będą lepsze niż tania sztuczna skóra. Czasami też wielkość głowy powoduje, że jednym słuchawki dobrze leżą, a innym cisną. Ale te Kossy
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam zaczynać pracę i pracodawca zapisał mnie na kurs online SEP G1 do 1 kv (generalnie tylko obsługa i konserwacja), kurs i egzamin jednego dnia. W sumie sama praca nie będzie wymagała nie wiadomo jakiego kombinowania z prądem, ale wymogi to wymogi i muszę to mieć do zaczęcia roboty.

No i ja po żadnej szkole elektrycznej nie jestem, doświadczenia nie mam z tym związanego, ale jakiś dokument trzeba było
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Jestem blisko zwiazany z takimi kursami SEP ze wzgledu na skonczona polibude, znajmości itp. Nie wiem jak jest z kursami Online ale wiem że stacjonarnie ostatnimi czasy to wyglada tak ze jest grupa 20 osób z czego aktualnie pewnie połowa to ukraincy. Koleś przedstawia 3-4 h teorie z czego ukriancy i tak nic nie rozumieja. Po teori kazdy podchodzi koleś pyta sie co robisz i nawet nie zadaje pytan
  • Odpowiedz
mój brat który nie wie że po lewej w gniazdku masz faze


@elektryczny_mariusz: nigdzie w normie nie ma zapisane, że przewód fazowy musi być po lewej stronie podpięty. W odbiornikach jednofazowych nie ma to znaczenia.

Dobrą praktyką za to jest umieszczać przewód fazowy wszędzie z tej samej strony, tj robisz sobie elektrykę w domu i wszędzie dajesz fazę z prawej strony, a nie misz masz że w kuchni po lewej,
  • Odpowiedz
  • 1
drewnianą żabkę od prania plus taśmę klejącą


@hrumque: musisz mieć dwie rączki? No ale ok, pomysł jakiś to jest, choć z gatunku zwariowanych :) Sam z T12 się przerzuciłem na chińskiego klona JBC (i swoją drogą mocno polecam, różnica w jakości pracy, głównie z powodu mocy grzania jest ogromna) i chyba poczekam na chińskiego klona termopęsety :)

Żeby się nie zatykało to najlepiej żeby rurką odsysająca była grzana do samego
  • Odpowiedz
Czy multimetr może działać tak jak próbnik napięcie/próbówka? Chce zobaczyć vzy nie ma przebicia na np betoniarce jak bym dotknął obudowy próbnikiem to by zaświecił a czy da się tak zrobić multimetrem?
#elektryka #elektronika
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimowyPan ja często jak chce na szybko sprawdzić czy na przewodzie jest napięcie miernikiem a dotykanie dwóch przewodów jest niewygodne to jedna sondę dotykam ręka a druga do przewodu (pokazuje jakies 50% faktycznego napięcia). Niektóre mierniki mają od razu funkcje "próbnika" i nie trzeba takich kombinacji
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi jak to możliwe że ten laptop jest w takiej cenie z takimi bebechami? Względem konkurencji to jest min 1k różnicy. Co z nim jest nie tak? Oferta bardzo kusząca.

https://www.x-kom.pl/p/1117053-laptop-15-16-gigabyte-g5-kf-i5-12500h-16gb-512-rtx4060-144hz.html?srsltid=AfmBOoqS2WLgOJNxO0LA-YUg6fvX-Ap3neDxCPorBdR6GtaP-_PX7NUG#Specyfikacja

#pc #komputery #laptopy #notebook #gry #pytanie #elektronika #gaming #intel #xkom
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szoch6: Rtx 4060 w tym budżecie to topowa karta, ale ta ma tdp na poziomie 75w a to dosyć mało. Poza tym ekran prawdopodobnie jeden z gorszych, czyli 250 nitów jasności i brak konkretnego pokrycia barw (choć w tym budżecie to norma). Można jeszcze poszukać informacji o jakości chłodzenie (temperatury i hałas) oraz o jakości obudowy.
Nie jest to chyba zły wybór, no ale wypadałoby sprawdzić jak ten okrojony rtx
  • Odpowiedz
Pytanie dla #elektryka a moze i #elektronika oraz #elektroda
Mam takie lampki choinkowe starego typu. Połowa sznura jest przepalona - przekładałem żarówki i jest przepływ pradu ale nie o to chodzi. Czy moge ten sznur skrócić do tego momentu gdzie żarówki palą? Jest to zwykły sznur bez żadnych mrygań itp podłączony bezposrednio pod 230v
ZnienawidziszMnie - Pytanie dla #elektryka a moze i #elektronika oraz #elektroda 
Mam...

źródło: temp_file2182233574674675271

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach