Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
z-a-k
- 0
z-a-k
- 0
@rybeczka: tak jest panie internetowy policjancie

rybeczka
via Wykop- 0
@z-a-k: ᕙ(✿ ͟ʖ✿)ᕗ
Czy budżetowe Słuchawki Xiaomi Redmi Buds 6 Active Douszne BT 5.4 Czarne bezprzewodowe są git czy do stówki da się coś lepszego kupić? Nie lubię takich z gumkami, dlatego szukam bez.
Nigdy nie miałem tego typu słuchawek (bezprzewodowych dousznych).
#sluchawki #audio #elektronika #muzyka
Nigdy nie miałem tego typu słuchawek (bezprzewodowych dousznych).
#sluchawki #audio #elektronika #muzyka
źródło: obraz
Pobierz@OrzechowyDzem: do 100zl wszystko gra podobnie. Szukaj pod kątem wygody.
#elektronika #mechatronika #automatyka
Za rok mam nadzieje ukonczyc inz informatyka. Szukam jakichs 2-3 ksiazek, ktore nauczylyby mnie solidnie podstaw elektroniki. Ktos moze cos polecic?
P.S. Kursy video za 1490 zl (w prmocji z 4999 zl) mnie nie interesuja.
Za rok mam nadzieje ukonczyc inz informatyka. Szukam jakichs 2-3 ksiazek, ktore nauczylyby mnie solidnie podstaw elektroniki. Ktos moze cos polecic?
P.S. Kursy video za 1490 zl (w prmocji z 4999 zl) mnie nie interesuja.
@TuSzajbus: byłem rok na informatyce, wiem o co chodzi, miałem nawet 5 z elektroniki, ale też nie rozumiałem tak na "chłopski rozum" wielu rzeczy i też pewnie szukasz tak żeby było wyjaśnione przyjemnym językiem
konto usunięte via Wykop
- 2
@xiv7: To tak jakbym wykuł na pamiec zadanie z fizyki lub matematyki. Umiem je rozwiazac, jak zmienisz mi dane i dasz inny rezystor to tez je oblicze, ale zmien jedno zdanie w tresci i nie wiem o co biega.
@TuSzajbus: ogólnie to jest dużo teorii, do tego elektronika analogowa i cyfrowa.
Nie wiem na jakim jesteś poziomie, ale z takich prostych książek, które coś już sensownie tłumaczą to np Elektronika.
- 1
Jak lutować termistory? Mam problem z pompą ciepła- pierw czujnik temp. zewnętrznej podawał zbyt wysoką temp. a potem rzucał błędem zwarcia na czujniku. Po sprawdzeniu samego czujnika rzeczywiście rezystancja była 1-2kOhm zamiast 10kOhm. Udało mi się jakoś znaleźć model termistora MF58. Po wymianie starego na nowy znowu mam problem- przed lutowaniem podawał 10.6kOhm, a po tylko 8. Wydaje mi się, że to przez podgrzanie lutownicą (pewności 100% nie mam bo nie wpadłem
przed lutowaniem podawał 10.6kOhm, a po tylko 8.
@Yoggi: sprawdzasz rezystancje termistora wlutowanego w płytkę? No to nie ma to za wiele sensu, bo mierzysz i termistor i to co jest do niego dołączone.
#kamerasamochodowa #elektronika Hej. Szukam wideorejestratora do nowego samochodu. Chcialbym zamontować go jak najbliżej deski rozdzielaczej. Nie chcę ingerować w elektronikę. Czy możecie polecić dobry model wideorejestratora który można zamontować na deskę rozdzielczą w okolicach szyby przedniej. #pytaniedoeksperta #kamery
@Windasiedem: vantrue s1 pro
Short z odcinka z naprawy flagowego Samsunga S pierwszej generacji. https://www.youtube.com/shorts/CpxCmJjlu9s #samsung #galaxy #naprawa #android #ciekawostki #elektronika #naprawa

@ElektroKocur a gdzie filmik z naprawy najnowszego s24?
- 0
@uefaman: S24 nigdy się nie psuje
- 0
Mam wypalarkę do drewna parkside 30w, maks temperatura robocza to 550 stopni C. Nada sie to lutowania?
#elektronika
#elektronika
@Morthgar: za wysoka temperatura i zbyt mała moc. Do tego materiał grota pewnie niedostosowany do cyny.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@stary_grat: Ja mam OLED Philipps 34M2C8600. Używam Linuksa z KDE i ostrość tekstu jest dobra pod warunkiem, że ustawię hinting typu BGR (bo takie ułożenie kolorów dla piksela ma ten monitor).
@stary_grat: Jesli Twoj aktualny monitor ma kilka lat, to jaki teraz bys nie kupil topowy to i tak przeskok bedzie gigantyczny w jakosci.
Do pracy chyba będzie ok, ale do gamingu za słaby moim zdaniem, tylko 120 hz odswiezanie, slaby czas reakcji. No i w tej cenie brak ladowania power delivery na type-c. Pytanie czy chcesz wydac tyle na monitor. To jest monitor bardziej dla architektów/designerów/grafików gdzie wierne odwzorowywanie kolorów/kontrast
Do pracy chyba będzie ok, ale do gamingu za słaby moim zdaniem, tylko 120 hz odswiezanie, slaby czas reakcji. No i w tej cenie brak ladowania power delivery na type-c. Pytanie czy chcesz wydac tyle na monitor. To jest monitor bardziej dla architektów/designerów/grafików gdzie wierne odwzorowywanie kolorów/kontrast
Złącza PCB-PCB FINEPITCH Phoenix Contact
#elektronika
#elektronika

- 0
Dobre sprężone powietrze w puszce z Allegro?
Ostatnie dwa które kupiłem dmuchały jak stara wdowa z gruźlicą.
#komputery #elektronika #serwispc
Ostatnie dwa które kupiłem dmuchały jak stara wdowa z gruźlicą.
#komputery #elektronika #serwispc
powietrze w puszce
@Reevo: to nie powietrze, tylko bardziej gaz do zapalniczek. Chcesz coś dobrze przedmuchać to kup kompresor.
- 0
@loginniezajety: Odkurzacza to jednak elektrostatyka. Klawiaturę bym jeszcze przedmuchał, gdyby nie była aluminiowa (Magic Keyboard).
Jak zrobić mini lutownice z zapalniczki na kilka sposobów.
https://www.youtube.com/results?search_query=lutownica+z+zapalniczki
Ja znam z metalowym wkładem od długopisu i dmuchaniem przezeń na ogień.
#elektronika #ciekawostki #diy #lifehack #protip
https://www.youtube.com/results?search_query=lutownica+z+zapalniczki
Ja znam z metalowym wkładem od długopisu i dmuchaniem przezeń na ogień.
#elektronika #ciekawostki #diy #lifehack #protip
źródło: maxresdefault
Pobierz@POPCORN-KERNAL a kiedy ja nie chce
#alarm #pytanie #elektronika
Siema, mam pytanie, które może być wybitnie głupie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Otóż mam alarm + centralkę Satel w której jest karta SIM, gdzieś czytałem, albo ktoś mi powiedział że generalnie operatorzy komórkowi blokują karty w takich urządzeniach z jakiegoś powodu.
Czy jest szansa żebym sobie kupił jakiś pakiet sms / internet i raz na rok to opłacił? Nie
Siema, mam pytanie, które może być wybitnie głupie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Otóż mam alarm + centralkę Satel w której jest karta SIM, gdzieś czytałem, albo ktoś mi powiedział że generalnie operatorzy komórkowi blokują karty w takich urządzeniach z jakiegoś powodu.
Czy jest szansa żebym sobie kupił jakiś pakiet sms / internet i raz na rok to opłacił? Nie
@Teoriawojny: sim na kartę+ pakiet konto ważne przez rok
@Teoriawojny: jeszcze Nam się nie zdarzyło, żeby ktoś coś zablokował w alarmie :)
5
Nietypowa lodówka - kiedyś to było.

Lodówka z lat 50. ubiegłego wieku.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Mireczki którzy znają się na światłowodach mam ważne pytanie - dom piętrowy, aktualnie kładziona elektryka - wystarczy sam router na parterze czy lepiej zamontować wyjście pod światłowod (kabel) w pomieszczeniu na piętrze gdzie będzie stał komputer stacjonarny?
Jak to z utratą pingu itp - ktoś coś doradzi? Warto czy olać? Czy wystarczy sam wzmacniacz sygnału?
#pytanie #elektronika #internet #swiatlowody #komputer
Jak to z utratą pingu itp - ktoś coś doradzi? Warto czy olać? Czy wystarczy sam wzmacniacz sygnału?
#pytanie #elektronika #internet #swiatlowody #komputer
@Reinspired: robiąc od zera wyciągnij dodatkowe kable w inne miejsca domu, aby ewentualnie zamocować tam AP.
@Reinspired: kabel ethernet. nie kładź światłowodu w domu
wzmacnaicz sygnału nie
ogólnie połóż kabel ethernet do każdego pokoju
wzmacnaicz sygnału nie
ogólnie połóż kabel ethernet do każdego pokoju
Mirki ostatnio zastanawiałem się na zmiana tv. Obecnie mam jakiegoś budżetowego oleda philipsa sprzed paru lat.
Nie chodzi mi o poradę jaki model wybrać bo jest masę for, rankingów z telewizorami do konkretnej kwoty itp.
Chodzi mi o coś innego, spacerując po media expert zaczepił gość odpowiedzialny za dział z tv i troszkę zryl bańkę tym, że te wszystkie polskie strony z testami tv są przekupione. Jak nie przez nich to przez
Nie chodzi mi o poradę jaki model wybrać bo jest masę for, rankingów z telewizorami do konkretnej kwoty itp.
Chodzi mi o coś innego, spacerując po media expert zaczepił gość odpowiedzialny za dział z tv i troszkę zryl bańkę tym, że te wszystkie polskie strony z testami tv są przekupione. Jak nie przez nich to przez
@GraveDancer why not both?
- 1
@Kryspin013: Oni tam nie robią na minimalnej. Ja nie oczekuje, że on mi pomoze wybrać model tv tylko mam wrażenie, że wprowadza mnie w błąd mówiąc, że wszystko w polskim necie siedzi w kieszeni media expert albo konkurencji. Ale pewny nie jestem dlatego pytam co inni sądzą na ten temat.
- 0
Mirasy, jak mam ładowarkę 1,2A (tak jest napisane) i mam baterie składająca się z 4 aku li-on to wystarczy pomnożyć prąd ładowania razy czas, żeby wyszło jaka jest faktyczna pojemność, czy to nie takie proste?
#elektronika
#elektronika
@Morthgar: No mógłbyś estymować, ale musiałbyś wziąć jakiś pakiet wzorcowy, lub taki którego pojemność znasz bo zmierzyłeś w sposób właściwy, naładować go mierzyć czas i zestawić iloczyn czasu i prądu z pojemnością. Wtedy ta pojemność rzeczywista będzie niższa niż ta z obliczeń procesu ładowania. No i teoretycznie mógłbyś tak szacować kolejne.
Mowa tu oczywiście o prostych ładowarkach, a nie żadnych inteligentniejszych urządzeniach, które robią jakieś wygibasy.
Generalnie pomiar pojemności, robi
Mowa tu oczywiście o prostych ładowarkach, a nie żadnych inteligentniejszych urządzeniach, które robią jakieś wygibasy.
Generalnie pomiar pojemności, robi
@Morthgar: Jeśli masz multimetr, to zmierz prąd ładowania. Zamknij obwód ładujący z amperomierzem w szeregu. Porównaj ze specyfikacją. Trudno się odnieść , bo nie piszesz co to za ładowarka, co to za akumulator składający się z 4 ogniw, one są szeregowo, równolegle? Jakie parametry ma ładowarka prąd i napięcie, albo jej moc.
Li-ion przykłady
- jest 1 ogniwo i ma pojemność np. 2500 mAh, to jest przy napięciu ~3,6V. Co z kolei
Li-ion przykłady
- jest 1 ogniwo i ma pojemność np. 2500 mAh, to jest przy napięciu ~3,6V. Co z kolei
Czy ktoś z was bawił się w modyfikowanie softu hulajnogi Xiaomi? Chciałem zrobić downgrade wersji BLE żeby móc obniżyć moment startu silnika z 5km/h na 2 lub 3. Zamówiłem na aliexpresie ST-Lin k v2 bo tak wyczytałem na jakichś forach i na appce SHU ale średnio wiem co dalej #elektronika #hulajnogaelektryczna #xiaomi
- 0
@rybeczka próbowałem. Wywala błąd że BLE w wersji 1.5.8 blokuje możliwość wszelkich modyfikacji i sugeruje skorzystania z st-linka
@GajowyKapota ble to siedzi w górnej płytce z tego co kojarzę e
Zauważyłem, że przednia kamera iphona w podczerwieni skanuje z różną regularnością naszą twarz.
Flesh w podczerwieni.
#iphone #elektronika #informatyka
Flesh w podczerwieni.
#iphone #elektronika #informatyka
@Vanguard1990: tak. Dzięki temu ci ekran po chwili nie gaśnie, gdy na niego patrzysz.
@Vanguard1990: to ciekawe, chyba odkryłeś amerykę. Dot projector.
#agd #elektronika #elektronika cześć, pralko suszarka mi zdechła, wszędzie pył z paska, jak ręcznie obracam bębnem to coś w środku chacZy, bezpieczniki w-----a a pod spodem takie coś. Czy to element rdzenia silnika elektrycznego?
źródło: temp_file1595636143698426900
Pobierz@opiateterrorist wygląda jak część komutatora z silnika, chyba nie do uratowania bo te części są przymocowane na stałe w silniku. Trzeba dużej siły, żeby to wyrwać z miejsca w którym jest zamocowane.
źródło: 1000008165
Pobierz@opiateterrorist: jeszcze bym dodał, że jak to jest to co myślę, czyli komutator w częściach, to po takim zwarciu nie liczyłbym na to, że programator przeżył: a to już przekreśla ekonomiczny sens naprawy...
- 0
#pytanie #elektronika #audio
jak to jest ze mam 3.5mm Jack 3 pinowy i 4 zyly kabla do tego? Nie mam mikrofonu. Wiec skad i do czego ta 4 zyla?
jak to jest ze mam 3.5mm Jack 3 pinowy i 4 zyly kabla do tego? Nie mam mikrofonu. Wiec skad i do czego ta 4 zyla?



























