Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko113
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Wiotq
Wiotq

Wiotq

Dołączył 6 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 494
  • Znaleziska 13
  • Mikroblog 481
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 3
Endr3w
Endr3w
25.06.2026, 20:56:02
  • 0
No powiem Wam, że drugiej tak s----------j elektroniki jak ma #cupra to chyba żaden inny producent nie oferuje xD #motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq przedwczoraj, 08:31:22 via Wykop
  • 1
@Endr3w: cała grupa vag ma te problemy, u nas na sluzbowkach superby 2025 tez maja problemy, od niewłączającego sie losowo ekranu, przez losowe wykrywanie przeszkod az po wpadajacy pedał hamulca losowo w podłoge. Ten ostatni problem wystepuje w 3 egzemplarzach z 10 w mojej lokalizacji.
  • Odpowiedz
ulegly
ulegly
ulegly
17.06.2026, 14:09:53
  • 0
Te aukcje co wystawiają auto z usa to do ceny w ofercie ile trzeba jeszcze doliczyć, 100%? Janusze na bank zachęcają dobra cena, a później pewnie jak przychodzi do podpisania umowy to tu ubezpieczenie to cło, VAT, transport itd
#motoryzacja #autazusa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 17.06.2026, 14:50:20 via Wykop
  • 0
@ulegly: zalezy od firmy ale przewaznie te atrakcyjne ceny to estymowana cena sprzedazy na aukcji i trzeba doliczyc z 20-30tys na wszystko. Przykład auto kupione za 11tys w kanadzie pod dom wyszlo 44tys.
  • Odpowiedz
Pepu323
Pepu323
13.06.2026, 09:33:09
  • 0
Przy jakiej wysokości bieżnika zmieniacie opony? Aktualnie mam na przodzie jakieś 3.5mm na bieżnikowanych oponach zimowych (opony z 2024 roku) i zastanawiam się czy już wymieniać, czy dojechać te opony do jesieni i wtedy kupić jakiś wielosezon #motoryzacja #samochody #opony
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 13.06.2026, 11:16:02 via Wykop
  • 1
3.5mm na bieżnikowanych oponach zimowych


@Pepu323: jak duzo jezdzisz to moga nie dojechac do jesieni biorac pod uwage jak one schodzą w lato. Ja bym sugerowal juz wymiane
  • Odpowiedz
elofrytki
elofrytki
08.06.2026, 09:27:26
  • 0
Jakiś wal?

Kto ma jeździ? Jak ceny
Ubezp
Czesci
Eskplotacji?
elofrytki - Jakiś wal?

Kto ma jeździ? Jak ceny
Ubezp
Czesci
Eskplotacji?

https://ww...

źródło: IMG_6325

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 08.06.2026, 09:48:21 via Wykop
  • 17
Jakiś wal?


@elofrytki: To na 99% jest estymowana cena za jaką auto pójdzie na aukcji, musisz doliczyć koszty transportu, cło, akcyze(18.6%), tlumaczenia dokumentów i konwersje na EU.
Dla przykładu, V60CC 2.5T kupione za 11tys w Kanadzie pod dom wyszło 44tys ze wszystkimi formalnościami.
  • Odpowiedz
wilkovski
wilkovski
wilkovski
06.06.2026, 19:04:59
  • 0
Cześć Mirki. Było trochę podobnych postów, ale w tym roku chyba taki nie wleciał.
Rozglądam się za samochodem w budżecie do 80 tysięcy złotych.
Profil kierowcy... cóż, pracuje z domu, jeżdżę zazwyczaj po mieście, ale nie chciałbym wstydu jak wyskoczę na weekendowy wypad autostrada.
Wiadomka, ze jakiego modelu bym nie researchowal, to znajda się wady, odradzanie itd. Zbieram ile mogę i staram się przefiltrować.

Obecnie w moje oko wpadły:
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 07.06.2026, 15:29:55 via Wykop
  • 0
Kia XCeed


@wilkovski: Jak patrzysz na XCeeda to moze Volvo V40CC lub lekko większe V60CC?
  • Odpowiedz
manieksdl
manieksdl
manieksdl
02.06.2026, 10:21:30
  • 0
Jakie według was są sensowne auta w przedziale 40 000 - 50 000? Segment C, kompakt. Chodzi oto żeby auto były z tych niepsujących się jakoś specjalnie i porządna blacharka w ocynku. Silnik benzyna turbo około 150 koni żeby to jechało bo współczesne kompakty widzę 1200-1300 ważą.

#samochody #motoryzacja #kierowcy
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 02.06.2026, 12:27:51 via Wykop
  • 0
@manieksdl: Volvo V40, bierzrsz 2.5t, nie psuje się i masz pod nogą odpowiednią ilość mocy
  • Odpowiedz
Wiotq
Wiotq
Wiotq 02.06.2026, 13:37:03 via Wykop
  • 0
@MercedesBenizPolska: Na co te remonty byly? 2.5T idealny nie jest bo lubi tuleja pęknąć ale jeżdżę tymi silnikami od jakis 9 lat, poznałem wiele aut i wszystkie, które skończyły na remoncie miały zrobione +300km. Moje byłe V70 dobija wlasnie do 600tys z czego ponad 300tys na LPG i od nowosci na chipie, aktualnie ujeżdżam V60CC z 2.5T z 2016.
  • Odpowiedz
Wiotq
Wiotq
Wiotq 02.06.2026, 14:24:24 via Wykop
  • 0
@MercedesBenizPolska: USA/Kanda szły, w EU ostatnie wychodzily chyba w 2014 i tylko tyczyło się XC60 w Polsce i V40/V40CC w Szwajcarii. W normalnej dystrybucji chyba były do 2010 albo 2011.

Przy masie V40 to naprawde wdzieczny silnik i mało kto je tak upala jak np. w focusach ST czy w S60R/V70R.
  • Odpowiedz
oficjalne_konto
oficjalne_konto
oficjalne_konto
01.06.2026, 14:11:47
  • 0
Mam budżet taki jaki trzeba mieć, ile złotych wyłożyć na samochód i jaki to konkretnie samochód miałby być (przebieg, rocznik, salon PL?).

Już tłumaczę wymagania.

- planowany przebieg 40 tysięcy w rok a potem sprzedaż tego auta
- tylko i wyłącznie na trasy Warszawa-Zakopane i Warszawa-Szwajcaria
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 02.06.2026, 07:47:39 via Wykop
  • 0
@oficjalne_konto: szukałbym jakieś toyoty, one nie traca na wartosci za duzo.
  • Odpowiedz
WIbracyjny
WIbracyjny
02.06.2026, 00:31:40
  • 0
Mam pytanie do kolegów kierowców. Mianowicie z jaką prędkością jeździcie na autostradach i jakie macie auto? Ja mam BMW X3 i dla mnie optymalna prędkość to ok 140 km/h. Jak jadę wolniej to mam wrażenie, że się ślimaczę, a jak jadę szybciej, to już nie czuję się zbyt pewnie, ale przy wyprzedzaniu to potrafię depnąć i pojechać trochę szybciej przez krótką chwilę, ale jakoś tak odruchowo wracam do 140 km/h. Pytam, bo
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 02.06.2026, 07:18:49 via Wykop
  • 1
@WIbracyjny: W zaleznosci od ruchu, jak jest ciasno to jade rowno z ruchem majac te 130 na ekspresowce, 150 na autostradzie na tempomacie, jak jest luzno np. srodek nocy to nastawiam 160 i jade
  • Odpowiedz
r5678
r5678
27.05.2026, 15:56:58
  • 0
W pełni automatyczna klima to jednak wygoda jest.
ustawiasz sobie temp i nic cię nie obchodzi, prędkości, nawiewy.

Nigdy mi to do szczęścia nie było potrzebne i ważne aby była sama klima. ale spoko jak jest.

półautomat to nie obchodzą cię wahania temperatur. jedynie prędkość i nawiewy musisz sobie ustawić sam.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 27.05.2026, 19:03:51 via Wykop
  • 0
@r5678: ja poza pierwszym autem zawsze miałem automatyczną klimę i jak zdarza mi się jechać z czymś z manualną klima to ustawienie tego mnie przeraża, albo za zimno albo za ciepło
  • Odpowiedz
czc007
czc007
czc007
25.05.2026, 13:22:12
  • 0
Mirki mam pytanie, rozważałem do zakupienia Toyotę corolle e21 z 2022 roku z wyposażeniem comfort+tech+ ewentualnie style....
Tylko że na oku miałem egzemplarz z benzynowcem 1,5 120KM. I niektórzy zaczęli mnie straszyć że 3 cylindry, że mul, że źle się jeździ, że słaby silnik. Ktośial doczynienia i wie jak to wygląda w praktyce? Jak wygląda jazda, jak wygląda ewentualne wyprzedzanie, praca itd. czy warto?

Dodam że przesiadka ze starej Astry J z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 25.05.2026, 14:41:12 via Wykop
  • 1
@czc007: Jak Corolla to tylko w hybrydzie, najlepiej się to sprawdza. Samo auto jest dosyc srednie, wyciszenie nie występuje a asystenci jazdy tez są średni
  • Odpowiedz
gokusan
gokusan
20.05.2026, 20:05:42
  • 1
Czy #toyota hybrydy są serio takie ekonomiczne do jazdy i mało awaryjne? Myślę nad takim autem ale dla mnie to temat egzotyczny. Czy użytkownicy hybryd mogą się wypowiedzieć?

#motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 20.05.2026, 20:51:23 via Wykop
  • 1
@gokusan: Te toyoty w hybrydzie to dosyć przyjemne auta w obcowaniu i serwisowaniu ale tylko do momentu jazdy po miescie/po krajówkach. Miałem okazje latać trochę corolla z 2020 i camry z 2022 w ramach tematów służbowych i wyciszenie tych aut jest po prostu tragiczne. Obie cierpiały trochę na ułomność asystentów, tempomat dosyć ospale reagował na możliwość przyspieszenia, w moim prywatnym volvo z 2016 działało to lepiej.
  • Odpowiedz

4

Cena z ogłoszenia to nie koszt końcowy. Sprawdziłem kalkulator importu aut z USA

Cena z ogłoszenia to nie koszt końcowy. Sprawdziłem kalkulator importu aut z USA

Mirki i Mirabelki, jeśli kiedykolwiek liczyliście auto z USA, UK albo Niemiec na szybko, to pewnie znacie ten moment: cena z ogłoszenia wygląda super, a potem dochodzą cło, VAT, akcyza, fracht, port i nagle okazja robi się dużo mniej okazjonalna. Przeklikałem publiczny kalkulator Auto Import Pro

kredolabs
z
wykop.pl
dodany: 18.05.2026, 21:08:55
  • 2
  • #
    samochody
  • #
    import
  • #
    autazusa
  • #
    auta
  • #
    akcyza
  • #
    motoryzacja
Wiotq
Wiotq
Wiotq 19.05.2026, 07:29:27 via Wykop
  • 0
Średni kalkulator i średnia reklama. Skąd laik szukając auta moze znac koszty obsługi portu i transportu lądowego, czemu akcyza jest liczona wartości zakupu, przecież US nawet z opinią rzecoznawcy odrazu odrzuci zanizoną cene.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

krzysiekGD
krzysiekGD
krzysiekGD
14.05.2026, 11:15:31
  • 2
Cześć i czołem, uprzedzając - konta przynajmniej w najbliższym czasie nie usunę.
Ale za to zapytam - czy internet, który znałem umarł?
Tak się złożyło, że w końcu przyszedł czas na kupienie nowego starego samochodu. Coś sobie upatrzyłem i pomyślałem, że poszukam jakiegoś forum co by się więcej dowiedzieć.
A tu kaplica - pustka, cisza. Wszędzie gdzie nie zajrzę to ostatnie posty z lat 2018, 2020... No o co chodzi?

Kiedyś to się wchodziło, człowiek mógł
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 14.05.2026, 12:53:54 via Wykop
  • 0
a po prześledzeniu historii postów użytkownika dokładnie znałeś cała historię auta :)


@krzysiekGD: Nadal można to zrobić na FB przeglądając posty danego uzytkownika ale reczywiscie fora juz umarły, od wielu lat jezdze volvami to na takim volvoforum.pl do mniej wiecej 2020 byl jeszcze ruch jako tako
  • Odpowiedz
Anonim5
Anonim5
13.05.2026, 10:53:58
  • 33
Ciekawe co się stanie jak podczas jazdy elektronika od kierownicy padnie

#motoryzacja #ciekawostki #przegryw #mercedes
Anonim5 - Ciekawe co się stanie jak podczas jazdy elektronika od kierownicy padnie

#...

źródło: temp_file2760528619347756316

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 13.05.2026, 12:52:17 via Wykop
  • 3
@Anonim5: No ale np. elektronicze przepustnice to juz standard dobrych 25 lat, pedal gazu nie ma fizycznego polaczenia z przepustnica, samochod w kazdej chwili moze stwierdzic ze zacznie przyspieszac :D
  • Odpowiedz
ATAT-2
ATAT-2
ATAT-2
11.05.2026, 09:19:01
  • 10
Już mnie chyba nic nie zaskoczy....

#zlodzieje #policja #polska #patologiazmiasta #motoryzacja #samochody
ATAT-2 - Już mnie chyba nic nie zaskoczy.... 

#zlodzieje #policja #polska #patologia...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 12.05.2026, 10:58:17 via Wykop
  • 0
@Pietter: Nie spotkalem sie z fabrycznymi czujnikami zeby nie mialy "koszyczkow" od wewnetrznej strony zderzaka, czegos takiego nie wyjmiesz a wyłamanie tego jest cięższa od wycięcia.
  • Odpowiedz
RichardRamirez
RichardRamirez
RichardRamirez
05.05.2026, 13:36:39
  • 0
#motoryzacja #samochody Cześć mam pytania o zakup pojazdu bez aktualnych badań technicznych:
- pojazd specjalny z zamontowanym urządzeniem znajduje się w innym mieście oddalonym ~400km
- pojazd nie ma aktualnych BT (przez brak dozoru UDT które jest potrzebny diagnoście)

Chcę zakupić pojazd i zarejestrować go na tymczasowe czerwone blachy, wrócić na kołach i po powrocie na miejscu ogarnąć UDT i BT.

I
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 06.05.2026, 13:18:49 via Wykop
  • 0
@RichardRamirez: Z tego co słyszałem to podobno można już rejestrować na czerwone blachy poza swoim miejscem zamieszkania ale wiadomo jak jest z interpretacjami niektorych WK/UM. W pazdzierniku jak mialem auto sprawodzane z Kanday do odebrania to po paru telefonach uznalem ze lepiej wziac lawete niz walczyc z blachami a jechac na marne ponad 500km byłoby bez sensu.
  • Odpowiedz
PABLO__ESCOBAR
PABLO__ESCOBAR
04.05.2026, 09:12:38
  • 0
Szukam sedana w okolicach 50,60k. Co polecacie? Najlepiej żeby to była benzyna. Nie musi być jakoś super oszczędna bo bardzo mało jeżdżę. Myślicie że warto pchać się w Alfa Romeo Giulia 2.0 benzynka? Bo z USA coś można znaleźć.
#motoryzacja #samochody #samochodyzusa
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 04.05.2026, 10:05:50 via Wykop
  • 1
@PABLO__ESCOBAR: Może S60 T6? za 50 znajdziesz 10 letnie auto.
  • Odpowiedz
Wiotq
Wiotq
Wiotq 05.05.2026, 07:24:38 via Wykop
  • 0
na czym polega to oszustwo skoro auto są uszkodzone?


@PABLO__ESCOBAR: Często też jest to cena bez opłat mimo, że pan sprzedający mówi, że wszystko jest, czasem też zdarzają się zaniżone wartości cła czy akcyzy i potem US wraca z odsetkami :D
  • Odpowiedz
Szybki_bill99
Szybki_bill99
29.04.2026, 06:25:50
  • 421
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiotq
Wiotq
Wiotq 29.04.2026, 09:28:32 via Wykop
  • 2
@Szybki_bill99: mityczna praca na etacie, pytanie gdzie i za ile. Mozna dymac na produckji w januszexie za 5k brutto ale mozna teraz robic na "produkcji" w jakims automotive za 10-12k.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 12.03.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking