🎈 "Balon podczas VII Mazowieckiego Pikniku Krótkofalarskiego w Celestynowie 22 września 2024

22 września 2024 roku o godz. 13:00 (11:00UTC) czasu lokalnego z Celestynowa dzięki zbiórce na klik założonej przez klub SP5POT i wielu darczyńcom wystartuje duży balon stratosferyczny 2000g.

Transmiter pod balonem będzie nadawał cyfrowe zdjęcia wykonane w stratosferze (live) w mod. COFDMTV.
Do odbioru wystarczy każde radio z zakresem 70cm.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie, bo oczywiście patrząc po elektrodzie to tylko różne kłótnie widzę - mam lampę stojącą, z wtyczką bez uziemienia i na metalowych rurkach tej lampy czuć mrowienie, czy jest to niebezpieczne? Podobne mrowienie czułem też na tak dobrej jakości sprzęcie jak MacBook i jego metalowa obudowa (bo dołączona ładowarka miała tylko 2 bolce dopóki nie dokupiłem takiej z uziemieniem) więc to chyba nie wynika z tego że coś jest tandetne i
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

każda lampa z metalową obudową powinna mieć uziemienie i


@rybeczka: nie, jeśli ma podwójną izolację. Przypomnij sobie ile sprzętu RTV ma metalowe pokrywy i wtyczkę dwubolcową.
  • Odpowiedz
Co sądzicie o kupnie takiego urządzenia u Chińczyka?
https://tradingshenzhen.com/en/oppo-find-n3-series/oppo-find-n3-12gb512gb

OPPO FIND N3 Fold za około 5500zł z chińskim ROMem? Bliźniaczy One Plus Open 2 różniący się tylko nazwą i ROMem kosztuje około 2000-2500 zł więcej. Gra warta świeczki? Składaki generalnie tanie nie są, a 5500 zł za telefon to jest absolutny max ile mogę wysupłać. No i widzę na stronie że o cło nie trzeba się martwić.

Tanią alternatywą może być nowy Samsung FOLD 4
Widur - Co sądzicie o kupnie takiego urządzenia u Chińczyka?
https://tradingshenzhen....

źródło: oppo-find-n3-12gb512gb

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Widur: 5 koła za telefon, który za góra rok ze względu na składany ekran będzie się nadawał do śmieci to nie jest najlepszy pomysł. Ta technologia potrzebuje jeszcze kilku lat- zakładając, że wcześniej sami producenci nie stwierdzą, że to bez sensu. Ani ekrany ani zawiasy w tych telefonach nie są w stanie wytrzymać codziennego wielokrotnego składania i rozkładania.
  • Odpowiedz
  • 0
@8slawek8: Siema, jestem zadowolony z samego telefonu, z jego jakości wykonania, naprawdę materiały są TOP. Programowo też jest nieźle, nakłądka Color OS mi pasuje i jest bardziej funkcjonalna od zwykłego Androida na Pixelach. Jutro właśnie ma wyjść major update na ColorOS 15 dla N3 Fold. Telefon pracuje mega płynnie i bateria wytrzymuje nawet 2 dni na normalnum użytkowaniu co dla mnie jest szokiem bo wczesniej miałem S22 na Exynosie. Snap
  • Odpowiedz
@Trotglober: https://www.amazon.com/s?k=portable+monitor&rh=n%3A172282%2Cp_n_feature_twenty_browse-bin%3A72511694011&dc&ds=v1%3A2zGNx30MvYLl9BB%2FNVvOoOuelvfaKcLRdYCOmYIQgHA&crid=1GJIDYNTJNAMB&qid=1726850043&rnid=72511690011&sprefix=portable+monitor%2Caps%2C221&ref=sr_nr_p_n_feature_twenty_browse-bin_2

Szukaj czegoś z 2K w górę, bo macki mają duże ppi i fajnie by było, żeby twój wyświetlacz nie odstawał mocno. Ma to szczególne znaczenie przy czytaniu tekstu, które jest dla ciebie ważne jako, że #pracait
  • Odpowiedz
Co polecacie jako wifi extender? Chciałbym by działał w dwóch zakresach (2.4 i 5.0Ghz), byłoby fajnie gdyby umożliwiał roaming wifi. Nie musi działać w najnowszym standardzie, choć też byłoby spoko. Niekoniecznie za milion monet - to raczej dla średnio zamożnej rodzinki.
Jeśli chodzi o zasilanie to raczej z gniazdka, czyli z zasilaczem, bo PoE nie ma.

#pytanie #programowanie #programista15k #elektronika #siecikomputerowe #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oo-oO:
GL.iNet GL-SFT1200 (Opal)
zepsuł mi się router to kupiłem sobie taki a nawet dwa na amazonie bo tanie jak barszcz jeden na górze drugi na dole.
Router, repeater co chcesz to zrobi
  • Odpowiedz
@Oo-oO pełno tego jest do 100zl Ja mam 2 tp-link RE-200 tylko jeden dziala w trybie accespointa a drugi zamieniał WiFi na kabel do PC ale słabo to działało gdy xhcialo sie miec jedną sieć a podeojny NAT nie wchodził w gre i wymieniłem na karte wi-fi na USB
  • Odpowiedz
Mireczko szukam informacji na temat uszkodzeń modułów mocowych w napedach elektrycznych.

Chodzi mi na przykład o sytuację, gdzie mam napęd jakiegoś silnika, który pracuje i zostaje nagle odcięte napięcie zasilania w wyniku czego dochodzi do uszkodzenia tranzystorów w napędzie.

Szukam informacji co się dokładnie dzieje w momencie odcięcia zasilania, jaki jest mechanizm powstawania takiej usterki, czy można się przed tym zabezpieczyć.

#elektronika #elektrotechnika
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@biauekWladcaJajek: nie deklu nie lutuje się tych ledów i tyle w temacie! Prowadzę własny serwis i jakbym klientowi zaproponował wymianę jednego leda to bym stracił opinie porządnego fachowca. To, że w Twoim przypadku wymiana zadziałała, nie oznacza, że w innym będzie tak samo. Nie naprawia się pasków tylko wymienia na nowe. Temat zamykam.
  • Odpowiedz
Mircy, na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofali? Jest w ogóle sens kupowania innej niż najtańsza? Ktoś ma droższą/lepsza i może się wypowiedzieć?

#elektronika
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofali?


@parposz: na to, żeby była ładna i żeby miała przyjazne dla użytkownika sterowanie, najlepiej odpalane jednym kliknięciem, z prostą regulacją czasu. Może niekoniecznie aż z mechanicznym minutnikiem, ale jednogałkowy enkoder do ustawiania czasu jest znacznie wygodniejszy od guziczków. Bajery, specjalne programy spokojnie można olać, bo nikt z nich nigdy i tak nie skorzysta. Grill też olej, te w mikrofalkach są beznadziejne.

I
  • Odpowiedz
W psychiatryku mam takie coś w suficie. Mam pewną teorię że to czujka ruchu/ czujka obecności ponieważ kiedyś jak poszedłem o 23 do łazienki to pielęgniarka wparowała do pokoju niby przez przypadek. Kojarzycie co to może być? Nie wiem jakie tagi dać więc przepraszam za spam #elektronika ( #nieelektronika ) #alarmy #alarm #pytaniedoeksperta #pytanie
Turkotka - W psychiatryku mam takie coś w suficie. Mam pewną teorię że to czujka ruch...

źródło: IMG_1581

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale to oddział psychiatryczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj połowa pacjentów ma pocięte łapy


@Turkotka: tak, rozumiem i wiem, jak jest. Ale jak sam piszesz, może spokojnie walić i jarać i nikogo to nie obchodzi, a jednocześnie ma ci wpadać na kontrolę pielęgniarka, bo czujka ruchu zareagowała? To przecież ona by nic innego nie robiła, tylko biegała od pokoju do pokoju. Taka czujka nie rozróżni, czy
  • Odpowiedz
po prostu "zauważy", że się ruszasz.


@Jarek_P: a wbrew pozorom - to są (mogą być) czujki inteligentne, które wykrywają nie tyle ruch, co OBECNOŚĆ.
Radarowe czujniki - obecnie są fajne takie taniutkie czipy, które dają naprawdę dobry obraz otoczenia - i potrafią wykrywać samą obecność człowieka oraz odległość od niego.
Np rodzina LD2410 i pochodne, koszt 2$ w porywach, dane po magistrali gotowe.
Mam takie z ESP spięte i elegancko raportują
  • Odpowiedz
Chcę zrobić "adapter" do akumulatora parkside 12v, żeby podłączyć światełko/pompę wody itp.

Z czego zrobić te blaszki które będą stykały się z terminalami na baterii? Są jakieś gotowe terminale, czy to się jakoś docina?
Może jakieś sprężynki po prostu daje się w takich projektach DIY?

#elektronika #elektroda #elektrodacontent #elektryka i #druk3d też, bo wy tam lubicie kombinować i często też drukujecie adaptery
anonim1133 - Chcę zrobić "adapter" do akumulatora parkside 12v, żeby podłączyć świate...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ukradzione z Facebooka - podobno autentyczny podsłuch z PRLu :)
Wygląda na fabryczną produkcję, ale mam powiedzmy wątpliwości. Gniazdko bez funkcji podawania napięcia AC, jeden z bolców uziemiających podobno pełni rolę przycisku (po co???). No i ta wkładka telefoniczna - tak, ona się świetnie sprawdzała w roli mikrofonu, ale pod jednym drobnym warunkiem: że się mówiło w jej pobliżu.

No chyba, że to o tym była mowa w serialu "Alternatywy 4", gdy ubek
Jarek_P - Ukradzione z Facebooka  - podobno autentyczny podsłuch z PRLu :)
Wygląda na...

źródło: chrome_sNnMtppr1L

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
takie zasilanie telefoniczne odpali taką żarówkę?


@MrPerfetc: spokojnie, Zresztą nawet były modele telefonów wyposażone w lampkę zapalającą się razem z dzwonkiem.

Znalazłem wątek na Elektrodzie sprzed kilku lat na ten
  • Odpowiedz
Siema. Wymieniłem synowi silniki w autku z słabych 6v na mocne 12v - 40.000rpm w związku tym akumulatory jak z zdjęcia poniżej połączyłem szeregowo aby otrzymać 12v.
Problem taki że auto ma problem z startem jak ruszy to jest szybkie - jednak nie jest w stanie się rozpędzić bez popchnięcia... Czemu?

#mechanika
#elektronika
#prad
TenOdMirabelek - Siema. Wymieniłem synowi silniki w autku z słabych 6v na mocne 12v -...

źródło: temp_file7401899452733871513

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

poprzednie były 6v i 10.000rpm.


@TenOdMirabelek: no to kiepsko, nowy silnik jest wysokoobrotowy, a ma mniejszy moment i to niestety na tych silnikach nie będzie działac lepiej. Cała reszta jest ok i nawet nie masz co kombinować.
  • Odpowiedz
w momencie gdy syn wciska pedał gazu światła przygasają... :/ ale czy inny Aku może pomóc?


@TenOdMirabelek: To musiałbyś multimetrem sprawdzić czy jak wciska gaz to spada napięcie na akumulatorze czy na przewodach.
Sterownik z tego co jest na jego tabliczce znamionowej powinien takie prądy ogarniać bez problemu.

Nie widzę maksymalnego prądu dla takiej baterii, ale moim zdaniem nie powinno być problemów z tym żeby dać przynajmniej
  • Odpowiedz