Mireczki, tyle się słyszy o scanie na olx, że wolę zapytać i dopytać, bo trochę się boję stracić kasę czy rzecz do sprzedania, napisała babeczka, że kupi ode mnie, szybka gadka czy zgodne z opisem i nagle takie coś jak na zdjęciu.

Trochę czerwona lampka mi się włączyła, tym bardziej, że nie sprzedaje zbyt często, a jak już to wysyłka była przez paczkomat.

Jak to niby miałoby wyglądać? Ona wysyła kasę dpd, ja
sked - Mireczki, tyle się słyszy o scanie na olx, że wolę zapytać i dopytać, bo troch...

źródło: IMG_5343

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sked: raz na ruski rok może się rzeczywiście zdarzyć, że ktoś może kombinować z kurierem np. gdy firma płaci. Ale to się załatwia: wpłata z góry za przedmiot, a kuriera sobie podsyłaj którego chcesz.
Wszystkie inne wykręcanie się czy próby zamawiania własnego kuriera czy przesyłania etykiet i za pobraniem ---> wyp...
  • Odpowiedz
#kurier #dpd dwa dni temu kurier nie dowiózł do mnie paczki, a w aplikacji widnieje jako odebrana z odnotowanym moim nazwiskiem.... Kurier oczywiście nie odbiera od dwóch dni, do DPD zgłoszono ,,do wyjaśnienia'' bo od nich też nie odbiera. Ktoś podpowie co w takiej sytuacji zrobić i jak to może się zakończyć? Niby kurier zawsze ten sam był, miły chłopak, zawsze dzwonił jak nikogo nie było, albo biegał
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goronco: Po uja mi to? Wlasnie dlatego korzystam z paczkomatu zeby nie musiec byc w chacie jak kurier przywiezie paczke. Odbieram jak mi wygodnie.

A paczkomatow jest coraz wiecej. W promieniu moze 300m mam ze 4.
  • Odpowiedz
Pytanko mam. 14 grudnia zamówiłam paczkę za pobraniem z jakiegoś butiku na fb. Przesyłka miała być 15 grudnia (piątek), cały dzień byłam w domu. O godzinie 15:12 kurier w statusie śledzenia wpisał nieobecność mimo, że byłam w domu. O 15:19 już dzwoniłam na infolinię, że jestem w domu i o co chodzi. Babka z infolinii kazała czekać, żeby móc się dodzwonić do kuriera, bezskutecznie. Kazali czekać do następnego dnia roboczego (poniedziałku) na
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paniswiata: umowa jest zawarta w świetle prawa towar jest Twoją własnością. Powinnaś odstąpić od umowy, wówczas jedynym roszczeniem sklepu może być koszt przesyłki zwrotnej oraz różnica między najtańszym oferowanym kosztem dostawy a przesyłką którą wybrałaś.

Ale jak czytam, że to fb i pobranie to mam od razu niemal pewność, że ta umowa została wadliwie zawarta i se mogą ^^
  • Odpowiedz
  • 0
furgonetka


@wedrowycz: tiaa, korzystam i mam DPD za ok. 20 PLN, za pobraniem jakieś 22 PLN a Inpost - paczkomat z 13 PLN.
Strasznie drogo i nie wiem, czy tyle sobie liczy pośrednik bo jak tak to taniej mi wyjdzie zrobić własną konfiguracje po API.
Mam około 300 wysyłek miesięcznie.
  • Odpowiedz
Są opóźnienia w dostawach do paczkomatow albo kurierem dpd w tym tygodniu czy tak jak zazwyczaj paczki dochodzą następnego dnia?
#inpost #dpd
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Media_Expert: @Media_Expert: powiem, że robicie szum, niby PR, a i tak g*#@o zrobiliście ze sprawą, a dajecie tylko człowiekowi nadzieję, po kiego wuja kazaliscie mi napisać w pw jak i tak nie odpisujecie. Jutro to podejrzewam że kurier już będzie i wtedy na nic się nie zda waszą pomoc.
Następnym razem kupię w Euro lub w sklepie dla idiotów, bo tam lepiej traktują klienta, nie pierwszy raz się
  • Odpowiedz
#dpd #kurier #pickup

oddaje zwrot na allegro i jakbym kliknął zwrot to musiałbym opłacić kuriera (20zł) to umówiłem się ze sprzedawcą że mi wyśle numer, jak powiedział tak zrobił XXXX/2023 i to mam napisać na paczce i wystarczy? i jade do pickupa i to zostawiam tak?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kurier #dpd #pytanie
Czy będąc w #holandia mogę nadać paczkę online i zamówić kuriera pod mój adres? Myślałem,o przewoźniku DPD ale może być też inny, bo na dpd wczhtuje mi opcję z Polski do Polski
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viciu03 Tak, wymiarów i wagi (nawet z lekkim zapasem) się zawsze trzymam mocno - inaczej albo dopłata albo paczka potrafi wrócić z sortowni.

W przypadku wagi zazwyczaj nie ma różnicy w cenie np. 15 kg a maksymalnej wagi czyli 30/31 kg, więc warto nadawać maksa.

Chodzi o to żeby nie przekroczyć maksymalnych wymiarów i wagi.
  • Odpowiedz
Chciałbym serdecznie pozdrowić DPD Polska, z powodu niewykonania usługi i kradzieży pieniędzy.
Zamówiłem ja sobie kuriera na odbiór paczki, przedwczoraj, na wczoraj, między 11-13.
Zgadnijcie co? Tak, gdyby przyjechał, to nie pisałbym posta.

Ale czekajcie, rzecz się rozkręca, bo udało mi sie dodzwonić na infolinię (co samo w sobie jest wyczynem), gdzie bardzo "miły" pan zabookował mi kuriera na dzisiaj.
Który też nie przyjechał.
Cedrik - Chciałbym serdecznie pozdrowić DPD Polska, z powodu niewykonania usługi i kr...

źródło: dpd

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Paczka DPD, z Allegro, która miała trafić do Żabki pod moim domem została przekierowana do Żabki 3km dalej (choć koło mnie jest nasrane Żabek w okolicy). Bez mojej zgody.

Powód? Żaba pod domem odmówiła przyjęcia mojej paczki, bo mają już za dużo paczek.
Nie fajnie.

#dpd #kurier #allegro #zabka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macie może wzmożony problem z DPD w ostatnich dniach? Od paru dni moja paczka leży w oddziale NCS i cisza.
#dpd #kurier
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach