@Arado-Akbar: irygator jest spoko, bezpieczny, wygodny, używam od wielu lat i sobie chwalę. tylko właśnie lepiej mieć go na stałe w gniazdku niż podłączać za każdym razem bo jak tak rozwaliłem wtyczkę
  • Odpowiedz
Witam :)

W najbliższą sobotę mam zaplanowany zabieg ekstrakcji dolnej siódemki. Podczas wizyty w gabinecie spytałem się czy dostanę chociaż na 2-3 dni L4, ponieważ raczej nie wyobrażam sobie powrotu do pracy zaraz w poniedziałek, zwłaszcza, że w moim zawodzie w głównej mierze się mówi... #dentysta stwierdził, że nie wie czy ma uprawnienia do wystawienia takiego zwolnienia i że nigdy nikomu po ekstrakcji zęba takiego nie wystawiał, nie wiem co o
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znacie jakiś godny polecenia gabinet stomatologiczny w Lublinie gdzie można zrobić usuwanie kamienia, ale też udawać się na regularne kontrole uzębienia?

#lublin #dentysta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jutro idę do dentysty. aż się cały trzęsę co tym razem wymyślą. niby mam mocne zęby a co idę na kontrolę to jest pięć kanałowych do robienia. j--------e #dentysta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#dentysta #zarobki
Ogólnie to sprawa ma się tak ze w tym roku wybierałem studia no i oczywiście jak każdy patrzyłem na zarobki XD Fizyka w liceum zmiotła z planszy więc politechniki odpadły no i miałem jakiś tam plan B ale do głowy mi przyszła stomatologia. Zawsze lubiłem sobie podłubać i podziabać manualnie no i medycyna zawsze trochę mnie kręciła no ale wiadomo że o zarobki
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

exhusband82: moja rozowa (wkrotce ex-żona) jest dentystka - na czysto ma jakies 30k - 40k z prywaty i jakos sie nieprzepracowuje.
Normalnie bym tego ci nigdy nie powiedzial bo zarobki lekarzy to jakies pierdzielone tabu w Polsce, ale ze do konca roku nie bede mial juz z nia nic wspolnego to mi wszystko jedno.
BTW. Nie bierzcie nigdy sobie lekarzy za partnerki - sa wyprane z uczuc i zyją w j-----j
  • Odpowiedz
Chcę lepiej dbać o zęby, szczególnie, że mam już #implanty i myślę o zakupie #irygator Pewnie PANASONIC EW1411H lub jakiś no name za pół jego ceny. Dobrze jakby miał łatwe do zdobycia końcówki. Zastanawia mnie tylko kolejność czynności. Teraz robię tak:
nić dentystyczna --> szczotkowanie zębów --> płyn do płukania ust

Gdzie tu dać irygator? Wydaje mi się, że po nici, prawda? Bo nić usuwa takie największe resztki między zębami,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FrasierCrane: Ja robie tak:
1. Irygator (bo najlepiej wywala syf z zebow)
2. Nitka
3. Szczoteczka
4. Plynu nie trzeba uzywac, a jak uzywasz upewnij sie ze nie zadne listerine tylko o neutralnym lub zasadowym ph
I raz dziennie skrobaczka do jezyka, na ogol wieczorem na sam koniec
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#stomatologia

Mam zmiany okołowierzchołkowe po zepsutej kanałówce na NFZ i teraz tak boli że j--------e.
Niby można to robić jeszcze raz kanałówką ale kto mnie przyjmie w poniedziałek z mikroskopem, pewnie nikt, a ja sie zesram. Stoje przed domem i kontempluje dzwonienie na pogotowie stomatologiczne i wyrwanie.

Koszt ponownej kanalówki: dni k---------o bólu i około 1500zł
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gregory960: tak, powtórne leczenie kanałowe jest trudniejszy niż pierwsze. Poza tym bez mikroskopu dentysta pracuje dosłownie na ślepo. Kanały są jak szpilka, więc gołym okiem nic nie widzisz.

Wątpię żeby dobry specjalista miał terminy tego samego dnia. Ewentualnie może w jakimś miejscu zwolni się termin akurat tego dnia. Ale raczej nastawiałabym się na doraźną pomoc i potem szukanie kogoś kto przeprowadzi leczenie kanałowe.
  • Odpowiedz
#dentysta zalecił mi usunięcie ósemek. Czy da się to zrobić na NFZ? Na necie piszą że tak, ale nawet nie wiem gdzie się najpierw zwrócić. Iść do poradni chirurgii stomatologicznej i tam mnie pokierują, czy robić sobie zdjęcie ząbków i dzwonić gdzieś tylko na umawianie się? Taguje #lublin #pulawy #nfz #stomatologia
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kluskislaskie: Tak. Zrobić zdjęcie ząbków i ze skierowaniem zgłosić się do poradnii chirurgii stomatologicznej. Ewentualnie zadzwonić do poradni i powiedzieć ajajajaj mocno boli i wtedy powinni Cię przyjąć tego samego dnia.
  • Odpowiedz
Byłem dziś u dentysty wyrwać trzonowca 7 z lewej strony plus korzenie na 6 co mi zostały bo ostatniej wizycie u innego.
Ten dentysta do którego pojechałem był moim dentysta od zadań specjalnych, bo w #holandia dentysci jakoś nigdy nie umieją zrobić dobrze.

Dostałem dwa zastrzyki znieczulenia i zaczął mi te korzenie wyrywać z szóstki pierw. Bolało jak cholera i mnie trzęsło. Nie pomogło znieczulenie i dentysta zaczął mi nawijać ze zachowuje
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rób skrwielowi reklamę na necie i chyba rzecznik praw pacjenta tez się kłania. Ból jest subiektywny, czego ten konował chyba nie pamięta. Przez takie ich podejście, kiedyś mnie odrzuciło na jakiś czas od leczenia zębów, co potem oddałem z nawiązką w zdrowiu i w pieniądzach.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#dentysta #stomatolog #krakow
W wyniku urazu mam ograniczone rozwarcie żuchwy. Mój dentysta nie jest w stanie operować wiertłem na ósemce, byłem w innym gabinecie i usłyszałem to samo. Jakie mam opcje w tej chwili? Czy są gabinety, które używają jakichś mniejszych urządzeń do wiercenia albo coś innego niż tradycyjne wiertła? Nawet nie wiem, czy w sytuacji kryzysowej będzie się dało usunąć tę ósemkę...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OP: @SkrytyZolw: Nie miałem takiej rehabilitacji, teraz się dowiedziałem że taka opcja istnieje. Ani lekarze dentyści ani inni lekarze na chirurgii szczękowo-twarzowej nie zasugerowali rehabilitacji, słyszałem jedynie narzekania na trudny dostęp.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Jako że ban to napiszę z anonimowych.
Na moim przykładzie dentystycznym pokaże wam jak często to co piszą ludzie jest oderwane od rzeczywistości i jak trzeba brać dużą poprawkę na to co wypisują inni na wykopie jak i ogólnie w Internecie. Od dawna trwa tutaj licytacja ile to kosztuje teraz leczenie zębów i kwoty podawane to wręcz często absurd. Sam się naczytałem i byłem dosyć przerażony bo po wielu
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Spoko, nowotwory też badaj i lecz raz na 10 lat, po co częściej, najwyżej se umrzesz. To jest tak złe co piszesz, że trudno nawet z tym dyskutować. Już samo podejście „nie boli = wszystko spoko” jest katastrofalne
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie, nie w Warszawie. Tak jest dla ludzi, którzy troszczą się o swoje zdrowie, a nie są ignorantami.

Poza tym wykazuje kompletny brak logiki w twoim myśleniu. Zadaj sobie pytanie co ma więcej sensu - profilaktyka czy leczenie jak się kompletnie wszystko posypie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
taka jedna rzecz w stomatologii, której mój chłopski rozum nie ogarnia to jak to jest, że jak mamy wypełnienie, i to wypełnienie się rozszczelnia i mamy cukry proste w diecie to te cukry proste zmieszane z naszą śliną dostaną się do bakterii pod wypełnieniem i te bakterie będą miały z nich pożywkę produkując kwasy i niszcząc dalej zęba...

...ale jak używamy preparatów remineralizujących - fluoru i hap, to te preparaty już nie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#poznan #dentysta #stomatologia

Polecicie jakąś klinikę/gabinet, w której zrobię zdjęcie paszczały i inne bajery, dentysta przejrzy stan uzębienia i wyleczy to, co trzeba? Moja dentystka ma urlop, a zaczynam czuć coś niepokojącego i trzech tygodni mogę nie wytrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prywatnie raczej, wiadomo jak jest na NFZ.

Super śmieszny #humorobrazkowy dla zasięgu.
peanut_whu - #poznan #dentysta #stomatologia

Polecicie jakąś klinikę/gabinet, w kt...

źródło: comment_1663240159Kc4e5Rl0mMax95dp4cTwIJ.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peanut_whu: przede wszystkim jest profesjonalnie, jasne, ze mozesz sobie pogadać z uroczą recepcjonistką, możesz też zawsze poprosić o znieczulenie, ale to już kosztuje, a tak umawiasz się na wizytę z przeglądem za stówkę, siadasz na fotelu, doktor Ci wszystko sprawdza i oznacza na monitorze co jest do zrobienia i w jakiej kolejności, później Ty decydujesz co i jak, bo przecież nie wszystko zrobisz od razu, a niektorych rzeczy pewnie w
  • Odpowiedz