Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam czy polecacie irygator? W sensie czy jest to czysty marketing czy faktycznie poprawia zdrowie zębów i nie macie problemów na wizycie u dentysty?
Problemu z kupieniem nie mam. Tylko zastanawiam się czy to nie jest jedno z urządzeń które bez różnicy czy korzystamy czy nie bo i tak nie widać różnicy.

Obecnie używam pasta -> nić dentystyczna -> płyn.

#irygator #stomatologia #zeby #dentysta #medycyna #zdrowie
  • 20
  • Odpowiedz
@Gorthin: Nić

"A water pick, also known as an oral pulsating irrigator, is a device that aims a stream of water at your teeth. A water pick can help remove food particles from your teeth and might help reduce bleeding and gum disease — but it isn't generally considered a substitute for brushing and flossing. It doesn't generally remove visible film and plaque on your teeth, but can aid in reduction
  • Odpowiedz
@n1c3: no dobra tutaj wynika że zwykła nić dentystyczna jest wystarczająco dobra. To w takim razie czemuż tyle tutaj osób szuka czy kupić irygator?
  • Odpowiedz
@Gorthin: Nie, że jest wystarczająco dobra, ale lepsza - usuwa więcej syfu. Ale dlaczego ludzie kupują irygator? Powodów może być dużo - nie chce im się kupować co jakiś czas nowej nici, noszą aparat, łatwiej się go używa... Ale ogólnie jeżeli nie ma się przeciwskazań, to nić jest lepsza od irygatora.

Na Reddicie kiedyś widziałem dobre podsumowanie w stylu, że płytka nazębna jest, jak tłusta patelnia. Możesz użyć strumienia wody i
  • Odpowiedz
@Gorthin: U mnie najlepiej sprawdza się ta "Satin Oral-B" - fajna, woskowana, możesz ją dostać prawie wszędzie i nie powinieneś mieć problemów z używaniem jej.

Co do metody czyszczenia, to po prostu wygoogluj i obejrzyj jakiś filmik - pewnie będzie łatwiejszy do zrozumienia, a widząc dokładnie, co się robi - szybciej wejdzie do głowy.

Ja osobiście nie korzystam z płynu. Imo bezsensu wydawany hajs. Na nic tak naprawdę nie wpływa, a
  • Odpowiedz
@Gorthin: Irygator lepiej usuwa resztki jedzenia z zębów niż nić, poprawia zdrowie dziąseł, ja jak jestem w domu używam irygatora po każdym posiłku, nić jest mniej przyjemnym zabiegiem, ale znacznie lepiej usuwa płytkę więc skuteczniej chroni przed próchnicą, jak masz opcję polecam to i to
  • Odpowiedz
@Gorthin: Irygator to nie zastępstwo nici. To jest uzupełnienie higieny jamy ustnej. Pomoże wypłukać to co się nazbierało między zębami ale przede wszystkim pomaga oczyścić kieszonki, oraz masaż dziąseł.

Płyn możesz sobie odpuścić. Kolejność: irygator strumień, nić, irygator stożek, szczoteczka, po szczotkowaniu nie płukaj wodą, przynajmiej nie od razu.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: @affairz: @forest23: tak rozumiem właśnie irygator. Nie jako zastępstwo nici a jako uzupełnienie. Tak to rozumiem. Bardziej zastanawiam się nad skutecznością działania, czy to nie czysty marketing.

Mam akurat w miarę wrażliwe dziąsła. Irygator będzie ok?
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: mimo wizyt u dentysty. To jednak potrafię czuć jak jest coś zimnego zwłaszcza.

@forest23: domyślam się że działa jak Karcher.
Kwestia czy np nie uszkadza dziąseł, w sensie tych szczelin między dziąsłem a zębami.
  • Odpowiedz
@Gorthin: ale co czuć, ból? To nadwrażliwość zębów, nie dziąseł. Nie, nie uszkodzi dziąseł jeśli będzie prawidłowo stosowany.

Warto wybrać jakiś model waterpika lub panasonica.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: mimo wszystko jest to niesamowite że co przeczytam artykuł to inaczej ta kolejność wygląda.
Najczęściej właśnie jest pasta, nić, płyn.

A z drugiej strony właśnie wydaje mi się że irygator/płyn, nić i pasta na koniec żeby fluor został na zębach wydaje się najlepsza.
  • Odpowiedz