Zainstalowałem #debian testing z kde (plasma 5). Kde zawiesza sie po uruchomieniu pierwszego programu. Nowe konto użytkownika, bez żadnych starych ustawień. Działa tylko myszka, jak już się zawiesi, da się przejść do konsoli (tty) i zresetować menedżer logowania. Pomuszcie. Grafika intel i915. #linux #kde
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
psi-nos
- 2
psi-nos
- 3
@janoosh: kde jest wg mnie najlepiej dopracowanym środowiskiem i w porównaniu do np. gnoma da się je sensownie konfigurować

fervi
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
O, źle miałem wpisany adres jabbera w profilu Wykop, domena to ma być @dukgo.com a nie @duckgo jakieś.
Czyli rfree@dukgo.com z kluczem OTR (#kryptografia dająca szyfrowanie od usera do usera tak że nawet serwer nie widzi treści tego o czym piszecie) klucz publiczny: ACE9221E 960E287E 88C146A2 D59FAB67 F2844784
Mirki z #jabber zapraszam do testowania, jak ma ktoś pytania o krypto lub bezpieczeństwo to piszcie postaram się coś
Czyli rfree@dukgo.com z kluczem OTR (#kryptografia dająca szyfrowanie od usera do usera tak że nawet serwer nie widzi treści tego o czym piszecie) klucz publiczny: ACE9221E 960E287E 88C146A2 D59FAB67 F2844784
Mirki z #jabber zapraszam do testowania, jak ma ktoś pytania o krypto lub bezpieczeństwo to piszcie postaram się coś
- 2
- 1
@rfree: Jak chcesz to klepnę później, jak nie to nie :P
Masz OTR?
Masz OTR?
- 1
- 1
@mirasek: Wpisz w konsoli sensors (jak nie to doinstaluj lm-sensors)
Tam będziesz miał informacje o ostrzeżeniach temperatur i do ilu możesz dojść
Tam będziesz miał informacje o ostrzeżeniach temperatur i do ilu możesz dojść
Komentarz usunięty przez autora
- 2
Rozszyfruje mi ktoś te parametry cp?
cp -avur
Studiuje mana i nie rozumiem,
-a , archiwizacja?
cp -avur
Studiuje mana i nie rozumiem,
-a , archiwizacja?
Mam #pytanie do użytkowników #debian . Czy opłaca się przesiadać z windowsa 10 na debiana? Gram dosyć dużo na kompie (chociaż po jego specyfikacji to bym go raczej nazwał kombajnem) w dosyć nowe gry ale słyszałem, że #linux jest coraz lepszy w te klocki. No i przynajmniej nie szpieguje użytkownika ( ͡° ͜ʖ ͡°). I jeszcze jedno - da się zainstalować tam
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
@Drakalen: ad. 1 - instaluj
infinality; ad. 2 - jak masz systemd to sobie zrób systemd-analyze blame i będziesz wiedział więcej co i jak- 2
@Drakalen: Bo te dwie dystrybucje możesz najbardziej dopasować pod siebie i swój sprzęt. Instalujesz tylko to, co uważasz za słuszne i potrzebne (i ew. zależności do tego :)
Poza tym bleeding edge, który ma dobre i złe strony,ale o tym możesz się przekonać tylko używając tych dystrybucji.
Poza tym Wiki Archa jest genialne, a Gentoo bardzo dobre
Poza tym bleeding edge, który ma dobre i złe strony,ale o tym możesz się przekonać tylko używając tych dystrybucji.
Poza tym Wiki Archa jest genialne, a Gentoo bardzo dobre
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 12
- 1
ma ktos #debian #archlinux #linux i wie cos nt sterownikow dla modemow USB TPLink?
Mam Internet vdsl 150mbit i karte sieciowa w formie sticka tplinka (300mbit, b/g/n). Problem jest taki, ze przelaczajac na routerze standard 802.11n stick nagle nie widzi mojego lanu, ale sprawa ma miejsce tylko na ubuntu. podlaczajac stick na mac os WLAN dziala i osiaga ok 130mbit. tymczasem na ubuntu moja siec widac
Mam Internet vdsl 150mbit i karte sieciowa w formie sticka tplinka (300mbit, b/g/n). Problem jest taki, ze przelaczajac na routerze standard 802.11n stick nagle nie widzi mojego lanu, ale sprawa ma miejsce tylko na ubuntu. podlaczajac stick na mac os WLAN dziala i osiaga ok 130mbit. tymczasem na ubuntu moja siec widac
- 1
@mentosh: ubuntu jest p------e, zainteresuj się debianem, arch linuxem albo EWENTUALNIE opensuse
- 1
@plastyczny: wczytało! o dziwo, dalej 54mbit/s..
@cruc: czo te ubuntu to ja nawet nie.. zainstalowalem debiana, skompilowałem ath9k z backports i prosze bardzo, na laptopie 117mbit/s down i 91mbit/s up. :D
@cruc: czo te ubuntu to ja nawet nie.. zainstalowalem debiana, skompilowałem ath9k z backports i prosze bardzo, na laptopie 117mbit/s down i 91mbit/s up. :D
źródło: comment_DeohfidOmn2miJroMqRtOvAtOBxLxBfU.jpg
Pobierz- 2
Mireczki, szukam sposobu na podglądanie w czasie rzeczywistym obciążenia karty sieciowej (up i down stream w Mbps), najlepiej coś konsolowego.
#raspberrypi #linux #raspbian #debian
#raspberrypi #linux #raspbian #debian
- 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Mam dwie aplikacje które robią to samo napisane w #python (liburl) oraz #bash (parallel+curl) które wysyłają wielowątkowo (100-150 watków) zapytania HEAD i sprawdzają status strony 200/301/404 itd.
Problem jest w wydajności bo za nic nie mogę tego odpowiednio rozpędzić >1Mb wysyłania, 1K/pakietow/s a testowałem to na VPSach w #digitalocean #ovh #ec2 #runabove na dystrybucjach #ubuntu #debian
Problem jest w wydajności bo za nic nie mogę tego odpowiednio rozpędzić >1Mb wysyłania, 1K/pakietow/s a testowałem to na VPSach w #digitalocean #ovh #ec2 #runabove na dystrybucjach #ubuntu #debian
- 1
@breja: mam dwa samochody, które robią to samo, jeden V8 (biturbo) oraz V12 (kompresor) latają 0-100 i sprawdzają czy dojadą
Problem w wydajności bo za nie mogę tego odpowiednio rozpędzić <3s do setki a testowałem na różnych torach (F1, pólnocna pętla N) na oponach Pirelli, Firestone, Goodyear :) kombinowane z spoilerem i dyfuzorem nie pomaga. Jakieś pomysły?
Problem w wydajności bo za nie mogę tego odpowiednio rozpędzić <3s do setki a testowałem na różnych torach (F1, pólnocna pętla N) na oponach Pirelli, Firestone, Goodyear :) kombinowane z spoilerem i dyfuzorem nie pomaga. Jakieś pomysły?
- 0
- 1
#linux #samba #debian #jestemdebilem
Mam sobie folder /samba/filmy, i chcę go udostępnić jako udział w sambie.
Dodałem user'a, zrobiłem mu passwd, smbpaswwd -a, dodałem uprawnienia do folderu i oczywiście wpis w smb.conf.
http://wklej.to/HHgi2
Ktoś mi może powiedzieć o czym zapomniałem?
Przy próbie dostępu do danego zasobu, prosi o login/hasło i wysypuje, że brak dostępu.
Mam sobie folder /samba/filmy, i chcę go udostępnić jako udział w sambie.
Dodałem user'a, zrobiłem mu passwd, smbpaswwd -a, dodałem uprawnienia do folderu i oczywiście wpis w smb.conf.
http://wklej.to/HHgi2
Ktoś mi może powiedzieć o czym zapomniałem?
Przy próbie dostępu do danego zasobu, prosi o login/hasło i wysypuje, że brak dostępu.
- 0
@mateusza: Folder się nazywa Filmy z dużej litery, tak samo jak we wpisie. Wydaję mi się, że to problem po stronie tego użytkownika, ponieważ jak zmienie valid users na drag (czyli ten co działa z innymi udziałami) to dostęp jest normalny ofc za innymi poświadczeniami.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Mirki w jaki sposób połączyć się z siecią bezprzewodową na #linux #debian?
#informatyka #pcmasterrace
#informatyka #pcmasterrace
- 0
@fadeimageone: to jest laptop, a raczej pseudo acer aspire one d257 :D
- 0
@Dymoslaw: Hm, fakt. To mogłoby zadziałać. Masz może jakiś gotowiec, bo przyznam się szczerze, że stanowczo za długo się z tym j---e dzisiaj już...
Co do fstabu to odpada dodatkowo, bo UUIDy będą się zmieniać, a chodzi o to, że nie chce za każdym razem sprawdzać i dodawać.
Co do fstabu to odpada dodatkowo, bo UUIDy będą się zmieniać, a chodzi o to, że nie chce za każdym razem sprawdzać i dodawać.
- 0
@calaprawdaprostowoczy: udisksctl(1) jest w pakiecie udisks2 (
jessie wzwyż). W wheezy masz udisks(1) w udisks.- 2
@chciwykrasnolud: linuxowy /home na NTFS? ostro
- 1
od czego zależy?
@wytrzzeszcz: głównie od tego, co będziesz na tych systemach robił i z którego będziesz częściej korzystał.
- 87
@fadeimageone: bezbek roku
- 11
Mireczki, jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia czy Debian czy jakieś inne distro, to wyjaśnijmy sobie tę kwestię raz na zawszę.
TYLKO DEBIAN
Dlaczego? Bo ten system jest niezawodny i niezniszczalny. Od ponad półtora roku, do dzisiaj, miałem zainstalowanego Wheezy. Od wersji 7.1 o ile dobrze pamiętam. Wyszedł, pomyślałem że spróbuję i zakochałem się.
Parę
TYLKO DEBIAN
Dlaczego? Bo ten system jest niezawodny i niezniszczalny. Od ponad półtora roku, do dzisiaj, miałem zainstalowanego Wheezy. Od wersji 7.1 o ile dobrze pamiętam. Wyszedł, pomyślałem że spróbuję i zakochałem się.
Parę
@CamelCase: Na laptopie mam Fedorę prawie 2 lata, regularnie upgradowaną F19->F20->F21->F22 i też żadnych problemów.
konto usunięte via Android
- 1


























