Zainstalowałem #debian testing z kde (plasma 5). Kde zawiesza sie po uruchomieniu pierwszego programu. Nowe konto użytkownika, bez żadnych starych ustawień. Działa tylko myszka, jak już się zawiesi, da się przejść do konsoli (tty) i zresetować menedżer logowania. Pomuszcie. Grafika intel i915. #linux #kde
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O, źle miałem wpisany adres jabbera w profilu Wykop, domena to ma być @dukgo.com a nie @duckgo jakieś.

Czyli rfree@dukgo.com z kluczem OTR (#kryptografia dająca szyfrowanie od usera do usera tak że nawet serwer nie widzi treści tego o czym piszecie) klucz publiczny: ACE9221E 960E287E 88C146A2 D59FAB67 F2844784

Mirki z #jabber zapraszam do testowania, jak ma ktoś pytania o krypto lub bezpieczeństwo to piszcie postaram się coś
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rfree: Kto mi wytlumaczy co to?


@Horvitz: komunikator tekstowy, "jak gadu-gadu", z tym iż istnieje wiele serwerów a każdy może i postawić swój własny serwer a userzy różnych serwerów się komunikują między sobą - czyli w tej kwestii jest "jak email".
  • Odpowiedz
#linux chce mi zabic laptopa. dziala szybciej niz win10, ale podczas korzystania grzeje sie do 80 st. sprawdzalem #debian i #manjaro procesor poczas uzywania przegladarki czesto ma 100%, ale na windowsie tez bo to stary apu - amd c-60
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirasek: Wpisz w konsoli sensors (jak nie to doinstaluj lm-sensors)
Tam będziesz miał informacje o ostrzeżeniach temperatur i do ilu możesz dojść
  • Odpowiedz
Mireczki pingwiniaste, mam za sobą dzisiaj udaną migrację VPSa z debianem jessie z 32 do 64bit w locie bez reinstalacji praktycznie bez przestojów
choć były problemy z gemsami i pythonem.
#linux #debian
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozszyfruje mi ktoś te parametry cp?

cp -avur

Studiuje mana i nie rozumiem,
-a , archiwizacja?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam #pytanie do użytkowników #debian . Czy opłaca się przesiadać z windowsa 10 na debiana? Gram dosyć dużo na kompie (chociaż po jego specyfikacji to bym go raczej nazwał kombajnem) w dosyć nowe gry ale słyszałem, że #linux jest coraz lepszy w te klocki. No i przynajmniej nie szpieguje użytkownika ( ͡° ͜ʖ ͡°). I jeszcze jedno - da się zainstalować tam
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drakalen: Bo te dwie dystrybucje możesz najbardziej dopasować pod siebie i swój sprzęt. Instalujesz tylko to, co uważasz za słuszne i potrzebne (i ew. zależności do tego :)
Poza tym bleeding edge, który ma dobre i złe strony,ale o tym możesz się przekonać tylko używając tych dystrybucji.
Poza tym Wiki Archa jest genialne, a Gentoo bardzo dobre
  • Odpowiedz
ma ktos #debian #archlinux #linux i wie cos nt sterownikow dla modemow USB TPLink?

Mam Internet vdsl 150mbit i karte sieciowa w formie sticka tplinka (300mbit, b/g/n). Problem jest taki, ze przelaczajac na routerze standard 802.11n stick nagle nie widzi mojego lanu, ale sprawa ma miejsce tylko na ubuntu. podlaczajac stick na mac os WLAN dziala i osiaga ok 130mbit. tymczasem na ubuntu moja siec widac
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam dwie aplikacje które robią to samo napisane w #python (liburl) oraz #bash (parallel+curl) które wysyłają wielowątkowo (100-150 watków) zapytania HEAD i sprawdzają status strony 200/301/404 itd.
Problem jest w wydajności bo za nic nie mogę tego odpowiednio rozpędzić >1Mb wysyłania, 1K/pakietow/s a testowałem to na VPSach w #digitalocean #ovh #ec2 #runabove na dystrybucjach #ubuntu #debian
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@breja: mam dwa samochody, które robią to samo, jeden V8 (biturbo) oraz V12 (kompresor) latają 0-100 i sprawdzają czy dojadą
Problem w wydajności bo za nie mogę tego odpowiednio rozpędzić <3s do setki a testowałem na różnych torach (F1, pólnocna pętla N) na oponach Pirelli, Firestone, Goodyear :) kombinowane z spoilerem i dyfuzorem nie pomaga. Jakieś pomysły?
  • Odpowiedz
#linux #samba #debian #jestemdebilem
Mam sobie folder /samba/filmy, i chcę go udostępnić jako udział w sambie.
Dodałem user'a, zrobiłem mu passwd, smbpaswwd -a, dodałem uprawnienia do folderu i oczywiście wpis w smb.conf.
http://wklej.to/HHgi2
Ktoś mi może powiedzieć o czym zapomniałem?
Przy próbie dostępu do danego zasobu, prosi o login/hasło i wysypuje, że brak dostępu.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateusza: Folder się nazywa Filmy z dużej litery, tak samo jak we wpisie. Wydaję mi się, że to problem po stronie tego użytkownika, ponieważ jak zmienie valid users na drag (czyli ten co działa z innymi udziałami) to dostęp jest normalny ofc za innymi poświadczeniami.
  • Odpowiedz
@Dymoslaw: Hm, fakt. To mogłoby zadziałać. Masz może jakiś gotowiec, bo przyznam się szczerze, że stanowczo za długo się z tym j---e dzisiaj już...

Co do fstabu to odpada dodatkowo, bo UUIDy będą się zmieniać, a chodzi o to, że nie chce za każdym razem sprawdzać i dodawać.
  • Odpowiedz
Mireczki, jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia czy Debian czy jakieś inne distro, to wyjaśnijmy sobie tę kwestię raz na zawszę.

TYLKO DEBIAN

Dlaczego? Bo ten system jest niezawodny i niezniszczalny. Od ponad półtora roku, do dzisiaj, miałem zainstalowanego Wheezy. Od wersji 7.1 o ile dobrze pamiętam. Wyszedł, pomyślałem że spróbuję i zakochałem się.

Parę
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach