Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
@tatarysh: słyszałeś o czymś takim jak PermitRootLogin ?
@zakowskijan72: really? starczy włączyć PermitRootLogin.
- 0
@FunkYoSelf: bym szukał na stronie głównej, wersja neinstall zajmuje coś z 200 MB chyba z tego co pamiętam https://www.debian.org/CD/netinst/
- 1
#debian
Gdzie znajdę listę skryptów w bashu typu autoinstall aplikacji?
Czyli jedna komenda i cały proces instalacji usług jest automatycznie wykonywany w oknie.
Gdzie znajdę listę skryptów w bashu typu autoinstall aplikacji?
Czyli jedna komenda i cały proces instalacji usług jest automatycznie wykonywany w oknie.
Cofam swoje gorzkie żale i obelgi skierowane w kierunku AMD i Radeonów. Na otwartych sterownikach jednak da się osiągnąć przyzwoitą wydajność. Wystarczy dodać klika opcji do xorg.conf, jednak nie przechodzę na stronę zielonych.
#linux #debian #amd #radeon #gorzkiezale
#linux #debian #amd #radeon #gorzkiezale
- 1
@FunkYoSelf: też mam radeona i na zamknietych jadę a jakież to tipsy tam w tym xorgu zrobiłeś z ciekawości pytam
- 2
@cruc: W sekcji Device:
Option "ColorTiling" "True"
Option "RenderAccel" "True"
Option "AccelMethod" "EXA"
Option "EXAVSync" "True"
Option "EXAPixmaps" "True"Mireczki czy na otwartych sterownikach "radeon" działa komuś emulator androida?
#linux #debian #android #programowanie
emulator: ERROR: x86 emulation currently requires hardware acceleration!
Please ensure KVM is properly installed and usable.
CPU acceleration status: This user doesn't have permissions to use KVM (/dev/kvm).#linux #debian #android #programowanie
- 1
@FunkYoSelf: Teoretycznie wszystko jest możliwe, ale to są 2 niezwiązane ze sobą sprawy
Zobacz czy w BIOS masz włączone wsparcie dla wirtualizacji i jak masz inny kernel, to sprawdź na tamtym
Zobacz czy w BIOS masz włączone wsparcie dla wirtualizacji i jak masz inny kernel, to sprawdź na tamtym
- 5
@SenJestDlaSlabych: Lol, nie ma takiej opcji
@FunkYoSelf: Tylko HDD, SSD jak padnie to zeskrobujesz go z ziemi + mniejsza pojemność + SSD szybciej uruchomi programy
@FunkYoSelf: Tylko HDD, SSD jak padnie to zeskrobujesz go z ziemi + mniejsza pojemność + SSD szybciej uruchomi programy
@FunkYoSelf: Ja mam home na ssd, ale co więcej zajmujące katalogi (muzyka, filmy, itp.) są to linki symboliczne do miejsca montowanego na hdd. Polecam to rozwiązanie, bo wiele programów trzyma pliki konfiguracyjne w /home, więc dobrze go mieć na ssd, ale za to ssd nie pomieści wszystkich filmów i tym podobnych rzeczy.
- 1
@juz_tu-bylem: wicd-curses polecam o ile uda ci się zainstalować
@juz_tu-bylem: sam używam na eeepc 701 bo to lekkie jest a mało wolnego miejsca tam jest więc się sprawdza :)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: Dokładnie, ja mam nVidia 250GTS i nawet wieśka łyka, nie mówiąc o ociężałym Bioshock Infinity na High =D (20~53 fps)
- 3
@FunkYoSelf: Problemy są dwa
Masz kartę AMD
Masz kartę AMD
Niestety, te karty dają raka, dlatego nie są zalecane wśród użytkowników Linuksa (głównie), ale nawet i Windowsa
Masz kartę AMD
Masz kartę AMD
Niestety, te karty dają raka, dlatego nie są zalecane wśród użytkowników Linuksa (głównie), ale nawet i Windowsa
@FunkYoSelf: https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=784903
Tu masz odpowiedź czemu wyleciał
Tu masz odpowiedź czemu wyleciał
- 11
@wytrzzeszcz: tak
@wytrzzeszcz: tylko arch :)
Mirki, chcę zaktualizować Debian Wheezy do Jessie i mam dylemat. Otóż w oficjalnej instrukcji zaleca się użycie apt-get. Na forach debiana zaleca się używania cały czas tego samego programu aktualizującego. W moim przypadku jest to aptitude i teraz nie wiem czy użyć tego co zawsze, czyli aptitude, czy tego co zaleca oficjalna instrukcja czyli apt-get.
#linux #debian
#linux #debian
- 1
@FunkYoSelf: da dokładnie ten sam efekt. Mało tego czasami aptitude widzi dziwne zależności i chce pół systemu aktualizować gdzie apt get ładnie pokazuje tylko to co potrzeba :)
@CamelCase: nie ma problemów, przy zamianie aptitude → apt
- 1
#debian ja nazywają się te okienka?
źródło: comment_Line1hvGnX8HVFI357LkyjgZnJqoS3PT.jpg
Pobierz- 2
@i_natala_ciemnosc: GNOME
@i_natala_ciemnosc: ja z debiana uciekłem ostatecznie, nawet serwer na ubuntu stoi
- 1
#debian troche #ubuntu no i troche #linux wiec #unixlike Więc... Jest jakaś możliwość pełnego zadowolenia mnie? Konkrety - jak uruchamiam aplikację i przełączę się na inny workspace w trakcie gdy aplikacja się jeszcze nie włączyła... to chciałbym, żeby okna pojawiły się na workspace'sie na którym uruchomiłem aplikację.
@mab122: to nie wiem, kiedyś XFCE korzystał z bilbiotek KDE i coś takiego było, potem przestałem używac i przeszedłem na kde.
Komentarz usunięty przez autora
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@noelo_cohelo: Jak chcesz być linuksiarą to przestań sie ciamkać ze srodowiskami graficznymi :) Bo idac tym tropem to bedziesz unitką gnomką czy inną kdedką :) I dystrybucja tu niewiele zmienia.
@noelo_cohelo: oczywiście! I używać go jako blokady ekranu :)
- 1
@cbreaker: a gdzie to pokonfigurować, bo już mi się pomysły kończą?
- 1
@pneumokok: Są 2 możliwości
Ogólnie to systemd jest rakotwórczy jak wykop, więc lepiej go nie używać
Możesz wgrać stary dobry sysvinit
sudo apt-get -y purge systemd-sysv
sudo apt-get -y install sysvinit-core systemd-shim
systemd-shim to warstwa kompatybilności systemd z
Ogólnie to systemd jest rakotwórczy jak wykop, więc lepiej go nie używać
Możesz wgrać stary dobry sysvinit
sudo apt-get -y purge systemd-sysv
sudo apt-get -y install sysvinit-core systemd-shim
systemd-shim to warstwa kompatybilności systemd z
- 1
Cześć. Ponowny wpis o pomoc w próbie odpalenia internetu z routera/modemu Huawei E587 z sieci Orange.
Wcześniejszy wpis bazował na Ubuntu - z którym to się pożegnałem...
Do czego aktualnie doszedłem ze sprzętem, to fakt, że działa pod Windowsami...
Ale jest to jak by nie patrzeć router, więc bezpośrednio z niego wydzwonić się chyba nie da?
Wcześniejszy wpis bazował na Ubuntu - z którym to się pożegnałem...
Do czego aktualnie doszedłem ze sprzętem, to fakt, że działa pod Windowsami...
Ale jest to jak by nie patrzeć router, więc bezpośrednio z niego wydzwonić się chyba nie da?
a postanowiłem uaktualnić VM'ke
#debian 8
Pech chciał, że nie sprawdziłem ile mam miejsca.. i zapchałem dysk :D
#tyleprzegrac #pomyslzanimklikasz ( ͡° ͜
#debian 8
Pech chciał, że nie sprawdziłem ile mam miejsca.. i zapchałem dysk :D
#tyleprzegrac #pomyslzanimklikasz ( ͡° ͜
źródło: comment_WPMEBEACwBEEQMJCy5m2H462d8b720zE.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
- 0
Aktualnie kombinuję metodykę tego eksperymentu. Tryb tekstowy to podstawa, bo nie mam myszki na PS/2 i trochę szkoda życia marnować na oglądanie pulpitu. Sprawdzę starego starego kompa w jakiś prostych programach obliczeniowych i porównam z czym bardziej dzisiejszym. Mam też P200MMX. Będzie eksperyment na skalę światową (ʘ‿ʘ)


















I mimo kilku rdzeni i 8GB ramu działa bardzo średnio.