#linux #debian #sysadmin
Znalazłem na Stack Overflow coś, co wygląda na rozwiązanie mojego problemu z iptables. Kłopot w tym, że dopiero zaczynam przygodę z Linuxem i nie bardzo tę poradę rozumiem. Napisali, żeby sprawdzić coś w configu kernela, ale jak googlałem, gdzie mogę ten config znaleźć, znalazłem tylko porady dotyczące jego samodzielnego kompilowania. Czy to znaczy, że muszę to zrobić? Ktoś może jest w
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wie ktos jak wyodrebnic squashfs z kali linuxa 2 i potem z powrotem zakodowac robiac to z windy ? ewentualnie jakis mini linux umiacy edytowac takie partycje squashfs na winde z cygwinem wywala bledy kompilujac :< ale rozpakowac moge 7zipem za to
#linux #hack #debian #penicylina
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kondominium-rosyjsko-niemieckie: Nie wiem. Generalnie kompilacja każdego możliwego programu na Linuksie zamiast używania gotowych paczek/binarek to działka #gentoo . Być może autorzy tych kursów chcieli zrobić jeden uniwersalny opis instalacji, bo różne dystrybucje mają różne aplikacje do instalacji pakietów (debian/ubuntu: apt, opensuse: zypper, arch: packman itd), a kompilacja jest wszędzie taka sama. Jeżeli nie montujesz kolejnego superkomputera złożonego z super drogich komponentów, który ma obsługiwać następce FB, to nie
  • Odpowiedz
Nie działa mi bezprzewodowa klawiatura Logitech w instalatorze #linux #debian testing. Może ktoś się z tym spotkał i wie jak zaradzić? Chwilowo nie mam nic przewodowego żeby sprawdzić.

@mati75, może Ty coś wiesz na ten temat?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki suchajcie mam problem z kodi na debianie 7.8 (bo tez chce miec #omv) i przy kroku 4. make mam komunikat:

root@NAS:~/kodi# make
make: *** No targets specified and no makefile found. Stop.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki,mam mały problem.
Otóż chciałem sobie postawić serwer www w sieci tor.
Skonfigurowałem Nginxa i TORa odpowiednio (chyba)
I teraz chciałbym wgrać tam phpmyadmin do obsługi bazy danych. Używam debiana,serwer również stoi na tym systemie. BTW. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć skąd i co wymazać aby serwer nie pluł informacjami o sobie ?
dzięki :)

#Tor #internet #serwer #torbrowser #debian #linux #
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: To podpucha. Zwyke repozytoria są najstabilniejsze. zwykłe > testing > staging. Wielu śniałków ginie w niewyjaśnionych okolicznościach po dodaniu repo staging. Ale na domowym serwerze chętnie używałbym Archa, kilka minut przerwy nie spowoduje milionowych strat.

Innymi słowy - dałeś się nabrać. Na serwery Debian, CentOS, *BSD, Slackware.
  • Odpowiedz
Ostatnio tak dużo mówi się o szpiegowaniu przez w w#windows10 i generalnie przez #microsoft, że zaczynam się powoli zastanawiać nad przesiadką na #linux. Linuxa zawsze miałem zainstalowanego obok windowsa, na innej partycji. Teraz mam pierwszy komputer od ponad pół roku, na którym nie instalowałem linucha, nawet partycji nie tworzyłem dla niego bo po co, myślałem. No i chyba przyszedł czas, żeby zacząć korzystać z wynalazku Torvalda.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zerthimon: To możesz mieć problem. Możesz niby katować Wine, ale lepiej jest się przenieść ...

Czcionki wynikają z tego, iż Windows i Linux mają inne czcionki. Można do Linuksa wgrać czcionki Windowsa, ale to jak zabicie Stallmana :P
  • Odpowiedz