Wpis z mikrobloga

Mam dwie aplikacje które robią to samo napisane w #python (liburl) oraz #bash (parallel+curl) które wysyłają wielowątkowo (100-150 watków) zapytania HEAD i sprawdzają status strony 200/301/404 itd.
Problem jest w wydajności bo za nic nie mogę tego odpowiednio rozpędzić >1Mb wysyłania, 1K/pakietow/s a testowałem to na VPSach w #digitalocean #ovh #ec2 #runabove na dystrybucjach #ubuntu #debian #freebsd :) kombinowanie z ulimit i sysctl.conf nic nie pomaga. Jakieś pomysły?

  • 9
@breja: mam dwa samochody, które robią to samo, jeden V8 (biturbo) oraz V12 (kompresor) latają 0-100 i sprawdzają czy dojadą
Problem w wydajności bo za nie mogę tego odpowiednio rozpędzić <3s do setki a testowałem na różnych torach (F1, pólnocna pętla N) na oponach Pirelli, Firestone, Goodyear :) kombinowane z spoilerem i dyfuzorem nie pomaga. Jakieś pomysły?
@Pipcieo: może zabrakło info ze CPU jedzie na 30% ale na EC2 kupywałem i kilkurdzeniowe i nie jest tez problemem. Użycie łącza podane, serwerownie na różnych kontynentach więc też nie to. Ramu pobiera znikomą ilość więc vps 512RAM robi takie same wyniki jak 4GB na EC2. Ilość wątków zmieniałem i nie ma to większego znaczenia od ok 120. Wychodzi na to że wszystkie testowane VPSy miały podobne limity pakietów/s albo o