Wpis z mikrobloga

Mirki, bardzo dziwna sprawa. Mam w pliku .profile komendę

setxkbmap -option ctrl:nocaps
I ona mi się nie wykonuje, chociaż przed aktualizacją Debiana do Jessie się wykonywała. Wykonana ręcznie po zalogowaniu działa. Ogólnie .profile się wykonuje, dodałem echo "dupa" > dupa dla absolutnej pewności i wszystko jest ok, tylko to mapowanie Capsa mi nie działa. O co może chodzić?

#linux #debian
  • 15
@nnogi: Być może lepiej. Tej wpis do .profile dodałem lata temu (nie przesadzam) kiedy zaczynałem uczyć się Vima i tak sobie był od tego czasu. Dopiero teraz przestał działać i w sumie chciałbym się dowiedzieć jak to jest możliwe.
@nnogi: No robiąc full-upgrade do Jessie zaktualizowałem ponad tysiąc pakietów, więc nie bardzo mi to pomoże. :D
Doszedłem już do wniosku, że system odpala jakiś inny skrypt już po odpaleniu .profile i mi nadpisuje moje ustawienia. Muszę poszukać co dokładnie.
@nnogi: U mnie tam są tylko logi z upgradów, mniejsza z tym. W .profile zrobiłem

setxkbmap -print > log
setxkbmap -option ctrl:nocaps
echo '<--->' >> log
setxkbmap -print >> log

a oto wynik:

xkbkeymap {
xkb
keycodes { include "evdev+aliases(qwerty)" };
xkbtypes { include "complete" };
xkb
compat { include "complete" };
xkbsymbols { include "pc+pl+us:2+pl:3+inet(evdev)" };
xkb
geometry { include "pc(pc105)" };
};
<--->
xkbkeymap {
@CamelCase: Zobacz w /etc/X11/xorg.conf.d, czy nie masz tam jakich dodatkowych ustawień. Poza tym, taka luźna myśl... skoro nie masz tego w logach, to może oznaczać, że w momencie odpalenia setxkbmap x-ów z jakiegoś powodu nie ma.
@CamelCase: a jakiego masz shella? .profile jest plikiem dla powłoki sh, dla innych niekoniecznie.
Dla basha jest .bashrc oraz .bash_profile

I pytanie o którym pliku mówisz, o pliku użytkownika czy o pliku systemowych w /etc?
Bo ten w /etc jest bez kropki na początku.