Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 8
@wytrzzeszcz: vim + mc + ranger
konto usunięte via iOS
- 1
Korzystał ktoś z Was z #clonezilla ? Jak zrobić obraz całego systemu oprócz zawartości /home ? (Wszystko na jednym dysku aktualnie).
#debian #linux #ubuntu
#debian #linux #ubuntu
- 1
Jak z komendy usunąć zawartość kosza w #debian #raspberrypi?
@ZidaneNS:
rm -rf ~/.local/share/Trash/*- 0
@ArpeggiaVibration: dziękuje bardzo ;)
- 0
@wytrzzeszcz: dzieki cumplu!
- 0
@wojjaskula: a nie da się tego przestawić w PHP na poziomie sesji, gdzieś na samym początku przestawiając/nadpisując jakąś zmienną systemową?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Bluetooth broadcoma bcm2045a + debian sid, wykrywa urządzenie, ale za cholerę nie można go podnieść (hcitool pokazuje go na liscie), wywala operation not supported, nie skanuje. KIEDYŚ działało z palca, ale teraz coś najwidoczniej z-----i. Ktoś, coś wie?
#debian #linux #informatyka
#debian #linux #informatyka
@PerfectEquilibrium:
Uroki używania sida.... Na Ubuntu i Debianie zgłoszone to jest jako Bug kernela który ma problem z jakąś wersją bluez'a. Na Ubuntu chyba nic z tym nie robią a na Debianie już rok ten bug wisi z tego co widzę
Możesz popróbować z innymi wersjami jajka lub klienta bluetoooth (lub bluez'a)
Uroki używania sida.... Na Ubuntu i Debianie zgłoszone to jest jako Bug kernela który ma problem z jakąś wersją bluez'a. Na Ubuntu chyba nic z tym nie robią a na Debianie już rok ten bug wisi z tego co widzę
Możesz popróbować z innymi wersjami jajka lub klienta bluetoooth (lub bluez'a)
- 0
@ygyfygy: Debian, tak zostałem wychowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na poważnie, to również mnóstwo użytkowników archa zgłaszało ten sam problem.
- 1
Mireczki mam na hyperv linuxa (debian) - brzmi to pięknie. Niestety a) maszyna już swoje przeszła b) jest już starusienka. Jako, że chciałbym a) nie utracić wszystkiego co na niej jest (bazy danych, sporo aplikacji z których korzysta około 500 osób) b) odświeżyć cały system - zwracam się do Was z pytaniem - jak najlepiej wykonać reinstalację systemu? Nie ukrywam chcę a) zainstalować nowy system b) nie stracić danych c) wywalić aplikacje
@Prezes_roku: stawiam że używałeś edytora z jakimś gówianym kodowaniem np LibreOffice Writer i Ci zapisał jakieś znaczki w pliku których nie widzisz :)
Użyj Gedit albo Kwriter bez kodowania (najlepiej stwórz plik od nowa)
Użyj Gedit albo Kwriter bez kodowania (najlepiej stwórz plik od nowa)
- 3
@Prezes_roku: podmień na to stosownie do wersji debiana i pełna aktualizacja: http://www.debian.pl/threads/1408-Repozytoria-Debiana-wpisy-w-pliku-etc-apt-sources-list
- 2
Zmagania z #linux Debian Mint cz.2
Po zainstalowaniu minta na drugi dysk podczas bootowania systemu nie ma go do wyboru @.@ a zainstalowany został poprawie bo już użytkowałem i problem pojawił się dopiero po restarcie.
Mogę dodać nowy boot ale nie wiem co wpisać w PATH ;x
Mirki #informatyka pomożcie(╯︵╰,)
#systemyoperacyjne #linuxmasterrace #debian #debiantonajlepszylinux
Po zainstalowaniu minta na drugi dysk podczas bootowania systemu nie ma go do wyboru @.@ a zainstalowany został poprawie bo już użytkowałem i problem pojawił się dopiero po restarcie.
Mogę dodać nowy boot ale nie wiem co wpisać w PATH ;x
Mirki #informatyka pomożcie(╯︵╰,)
#systemyoperacyjne #linuxmasterrace #debian #debiantonajlepszylinux
- 1
Mirky
Moge zainstalować za jednym dysku Debian KDE a na drugim mieć dalej Win7 i tylko swichować jak chce?
Mam teraz win7 przy instalacji Debiana jest problem z bootowaniem 0xc0000000d.
Nie znam się na tych ustawieniach biosu (╯︵╰,)
Edit: Może zmiana na linux mint debian edition
Moge zainstalować za jednym dysku Debian KDE a na drugim mieć dalej Win7 i tylko swichować jak chce?
Mam teraz win7 przy instalacji Debiana jest problem z bootowaniem 0xc0000000d.
Nie znam się na tych ustawieniach biosu (╯︵╰,)
Edit: Może zmiana na linux mint debian edition
- 0
@matth95: Może pomoże
http://community.acer.com/t5/E-and-M-Series/error-code-0xc0000000d-aspire-m5-581t/td-p/369769
Tutaj masz rozwiązanie dla Windowsa, ale zabije gruba. Będziesz musiał przeinstalować
http://community.acer.com/t5/E-and-M-Series/error-code-0xc0000000d-aspire-m5-581t/td-p/369769
Tutaj masz rozwiązanie dla Windowsa, ale zabije gruba. Będziesz musiał przeinstalować
- 1
Czy to normalne, że na sterowniku wl, karta BCM4313 nie widzę kanałów 12 i 13? Któryś sterownik ogranie tak, żebym widział (brcmsmac też nie ogarnia). Dodatkowe info:
# iw reg get
country PL: DFS-ETSI
(2402 - 2482 @ 40), (N/A, 20), (N/A)
(5170 - 5250 @ 80), (N/A, 20), (N/A)- 0
@wytrzzeszcz: ja tam siedzę na debianie głównie dlatego, że jest wersja stable, ale w niej są dość stare pakiety, nie wiem czy ci to będzie pasowało. Mint spoko system, ja bym jeszcze spróbował gdzieś zapytać o rozwiązanie.
@psi-nos: mint jest tylko dlatego ze instalowal sie chwile :D
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@leszkuuu: Do rozwiązania praktycznie problemów w Archu wystarczy Arch Wiki + ewentualnie forum Archa. Ja osobiście zaczynałem ogarniać Linuxa na Ubuntu na wirtualnej maszynie, potem po jakimś roku zainstalowałem prawilnego Archa obok windy, poradziłem sobie, da się to ogarnąć jak tylko masz jakieś samozaparcie. A wiedza jaka z tego wychodzi jest na wagę złota ;>
Aktualnie z otwartym firefoxem mam 650MB ramu zajętego także elo.
Aktualnie z otwartym firefoxem mam 650MB ramu zajętego także elo.
- 1
Robi się ciekawie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
źródło: comment_p1CwW06sThXYhsZyOAgrtcJDZLGj0tzP.gif
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@tymmej: Dzieki wielkie. Nic wiecej do szczescia mi nie jest potrzebne :)
Mirki, podpowiecie, jak zainstalować postgresa (koniecznie) 9.4 na debianie 3.10? Nie mogę tego ogarnąć. Dodaję jakieś źródła backportów (inne, niż 3.1), ale nic nie widzę.
#debian #linux #postgresql #administracja #devops #serwery
#debian #linux #postgresql #administracja #devops #serwery
@LOLWTF: dlaczego go trzymacie?
- 0
@dzbanek123: @paranoiddd: @wytrzzeszcz: Panowie, to nie ode mnie zależy. Nie wiem, czemu go trzymają, może dlatego, że "działa", ale ja nie mam żadnego wpływu na decyzje o ewentualnym upgrade. Więc źródła...
Czy to dobrze, że serwer produkcyjny hula na Debianie 3.10.11? On nie ma przez przypadek 10 lat?
Już wiem, czemu mam problem z instalacją gita...
#debian #linux #gorzkiezale
Już wiem, czemu mam problem z instalacją gita...
#debian #linux #gorzkiezale
Komentarz usunięty przez autora
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Siemanko mirasy z #debian !
Mam problem, jak sterowniki do grafik AMD 15.9 into Stretch z dżonderkiem 4.1? Zainstalowałem, sypnęło błędem i tyle miałem obraz. Dobrze ze ogarnąłem sytuację. Jak macie jakieś protipy to chętnie poczytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodam tag #linux , może pomogą, moze zczarnolistują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam problem, jak sterowniki do grafik AMD 15.9 into Stretch z dżonderkiem 4.1? Zainstalowałem, sypnęło błędem i tyle miałem obraz. Dobrze ze ogarnąłem sytuację. Jak macie jakieś protipy to chętnie poczytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodam tag #linux , może pomogą, moze zczarnolistują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
Mirki linuksiarze, pomocy.
aptitude update zwraca:
E: Typ "deb" jest nieznany w linii 1 listy źródeł /etc/apt/sources.list
Zawartość sources.list:
deb http://ftp.agh.edu.pl/debian/ testing main contrib non-free
deb-src
aptitude update zwraca:
E: Typ "deb" jest nieznany w linii 1 listy źródeł /etc/apt/sources.list
Zawartość sources.list:
deb http://ftp.agh.edu.pl/debian/ testing main contrib non-free
deb-src











znaczy dzialalo wczoraj, ale instalacja Xow z palca nie banglalo z GPU wiec "a co mi szkodzi szybko postawie instalatorem poprostu X bez srodowiska" i to byl blad bo teraz nie widzi klawiatury i myszy mimo parowan i wkladania antenki w inne