#linux #debian szlag mnie zaraz trafi (w sumie z innego powodu) ale nie dziala mi klawiatura i mysz na BT #logitech #mx5500
znaczy dzialalo wczoraj, ale instalacja Xow z palca nie banglalo z GPU wiec "a co mi szkodzi szybko postawie instalatorem poprostu X bez srodowiska" i to byl blad bo teraz nie widzi klawiatury i myszy mimo parowan i wkladania antenki w inne
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski, mam 1 serwer DNS (master) i dwie domeny, jak zrobić aby drugą domene przypisać do wpisów NS pierwszej domeny? Tj. w konfiguracji domeny były te same wpisy NS przy obu domenach.

#debian #linux #ubuntu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy Kochane !! #serwery #linux #debian

Jak mogę skonfigurować apache albo php ? tak aby pobierał konfigurację z pliku php.ini wewnątrz aplikacji ?

tzn. Mam globalne php.ini i globalnie mam postmaxsize na 8M
ale mam aplikację w /var/www/turbomirko i tam chcę mieć postMax
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę w #debian załadować moduł nvidia:

modprobe nvidia
Po załadowaniu nie ma go w lsmod. Modprobe nie wyświetla żadnych błędów. Może jest jakiś log, w którym mogę ich szukać? W dmesg i kernel.log nic nie ma. Lapop z nvidia optimus, karta jest widoczna w lspci. #linux #nvidia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bluetooth broadcoma bcm2045a + debian sid, wykrywa urządzenie, ale za cholerę nie można go podnieść (hcitool pokazuje go na liscie), wywala operation not supported, nie skanuje. KIEDYŚ działało z palca, ale teraz coś najwidoczniej z-----i. Ktoś, coś wie?
#debian #linux #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PerfectEquilibrium:
Uroki używania sida.... Na Ubuntu i Debianie zgłoszone to jest jako Bug kernela który ma problem z jakąś wersją bluez'a. Na Ubuntu chyba nic z tym nie robią a na Debianie już rok ten bug wisi z tego co widzę

Możesz popróbować z innymi wersjami jajka lub klienta bluetoooth (lub bluez'a)
  • Odpowiedz
Mireczki mam na hyperv linuxa (debian) - brzmi to pięknie. Niestety a) maszyna już swoje przeszła b) jest już starusienka. Jako, że chciałbym a) nie utracić wszystkiego co na niej jest (bazy danych, sporo aplikacji z których korzysta około 500 osób) b) odświeżyć cały system - zwracam się do Was z pytaniem - jak najlepiej wykonać reinstalację systemu? Nie ukrywam chcę a) zainstalować nowy system b) nie stracić danych c) wywalić aplikacje
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki #linux - owe i #debian - owe, ratujcie, bo zaraz w---w mnie weźmie taki, że coś rozwalę:

apt - get update
wywala błąd

Typ "" jest nieznany w linii 1 listy źródeł /etc/apt/sources.list

E:
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zmagania z #linux Debian Mint cz.2
Po zainstalowaniu minta na drugi dysk podczas bootowania systemu nie ma go do wyboru @.@ a zainstalowany został poprawie bo już użytkowałem i problem pojawił się dopiero po restarcie.

Mogę dodać nowy boot ale nie wiem co wpisać w PATH ;x

Mirki #informatyka pomożcie(,)
#systemyoperacyjne #linuxmasterrace #debian #debiantonajlepszylinux
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirky
Moge zainstalować za jednym dysku Debian KDE a na drugim mieć dalej Win7 i tylko swichować jak chce?
Mam teraz win7 przy instalacji Debiana jest problem z bootowaniem 0xc0000000d.
Nie znam się na tych ustawieniach biosu (,)

Edit: Może zmiana na linux mint debian edition
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to normalne, że na sterowniku wl, karta BCM4313 nie widzę kanałów 12 i 13? Któryś sterownik ogranie tak, żebym widział (brcmsmac też nie ogarnia). Dodatkowe info:

# iw reg get
country PL: DFS-ETSI
(2402 - 2482 @ 40), (N/A, 20), (N/A)
(5170 - 5250 @ 80), (N/A, 20), (N/A)
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: ja tam siedzę na debianie głównie dlatego, że jest wersja stable, ale w niej są dość stare pakiety, nie wiem czy ci to będzie pasowało. Mint spoko system, ja bym jeszcze spróbował gdzieś zapytać o rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@leszkuuu: Do rozwiązania praktycznie problemów w Archu wystarczy Arch Wiki + ewentualnie forum Archa. Ja osobiście zaczynałem ogarniać Linuxa na Ubuntu na wirtualnej maszynie, potem po jakimś roku zainstalowałem prawilnego Archa obok windy, poradziłem sobie, da się to ogarnąć jak tylko masz jakieś samozaparcie. A wiedza jaka z tego wychodzi jest na wagę złota ;>
Aktualnie z otwartym firefoxem mam 650MB ramu zajętego także elo.
  • Odpowiedz
Siemanko mirasy z #debian !

Mam problem, jak sterowniki do grafik AMD 15.9 into Stretch z dżonderkiem 4.1? Zainstalowałem, sypnęło błędem i tyle miałem obraz. Dobrze ze ogarnąłem sytuację. Jak macie jakieś protipy to chętnie poczytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodam tag #linux , może pomogą, moze zczarnolistują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki linuksiarze, pomocy.
aptitude update zwraca:
E: Typ "deb" jest nieznany w linii 1 listy źródeł /etc/apt/sources.list

Zawartość sources.list:
deb http://ftp.agh.edu.pl/debian/ testing main contrib non-free
deb-src
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robs: U mnie w tym pliku jest biały znak przed deb w 1 linijce.
Ale żaden edytor tego nie widzi :D
zrobiłem
unix2dos
  • Odpowiedz