Wpis z mikrobloga

Mirki. Na każdej dystrybucji jakiej używałem (Debian, Ubuntu, Fedora) mam dwa problemy, który mnie zniechęcają do używania Linuxa.
Po 1. Obojętnie jaką czcionkę pobiorę, jaką ustawię w opcjach systemu i w opcjach przeglądarki - zawsze wygląda do dupy. Jest ostra i pikselowata w przeglądarce.
Po 2. Zawsze system ładuje mi się dłużej niż bym chciał. Nawet jak jest czysto zainstalowany, z wgranymi sterownikami itd. to zwiesza mi się na 3 sekundy przy logowaniu i w niektórych przypadkach (jak np. w Debianie) ma black screen przez 10 sekund jakby się całe GUI ładowało dopiero. Jakieś pomysły Mirki?
#linux #debian
  • 30
  • Odpowiedz
@bloo90: Arch nie próbowałem jeszcze. Ogółem to przyzwyczaiłem się strasznie do apt-get i do gnome. Będę musiał ogarnąć, czy jest taki wybór w Arch bez zbędnego pier##lenia się.
  • Odpowiedz
@bloo90 @Mhrok: Hmm... Myślę, że dałbym radę się odzwyczaić. Powiedzcie mi może jeszcze dlaczego Gentoo/Arch? Bo na ich stronie to wiadomo - taki sam bełkot jak na stronie każdej dystrybucji. "Fast, flexible" itd.
  • Odpowiedz
  • 1
@Drakalen: Jest wygodny, szybki i prosty. Gentoo jest dokładnie przeciwne pod dwoma z tych względów - bo jak dobrze ustawisz to jest szybkie.
Na dobre wsparcie społeczności.
A ja nie lubię czegokolwiek co używa RPMów...
  • Odpowiedz
@Drakalen: @Drakalen: Ja mam Archa, właśnie go używam. Ten system ma charakterystyczną ideę, nie można tak po prostu go porównywać z Gentoo.
Tutaj dominują pakiety binarne, ma być szybko, prosto i łatwo. Arch ma największą bibliotekę pakietów, a jeśli nie ma oficjalnego, istnieje jeszcze AUR, gdzie są skrypty do kompilacji i stworzenia pakietu.
Wszystko JEST i JEST najnowsze, niekiedy nieco niestabilne, ale nigdy nie miałem problemów (może nie jestem jeszcze
  • Odpowiedz
@Drakalen: Bo te dwie dystrybucje możesz najbardziej dopasować pod siebie i swój sprzęt. Instalujesz tylko to, co uważasz za słuszne i potrzebne (i ew. zależności do tego :)
Poza tym bleeding edge, który ma dobre i złe strony,ale o tym możesz się przekonać tylko używając tych dystrybucji.
Poza tym Wiki Archa jest genialne, a Gentoo bardzo dobre
  • Odpowiedz
@bloo90: @Antyradek: @janoosh: Dzięki wielkie. Jutro ogarnę Archa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że wypali. Bo coś tam niby wiem o Linuxach, ale jakiś pro w tym nie jestem. Któryś z was pozwoli na ewentualne zawracanie głowy jutro na PW w razie jakichś problemów/pytań?
  • Odpowiedz
@Drakalen: Ja tam takich problemów nie miałem z Debianem nigdy, pobierałem minimal CD/netinst, odznaczałem środowiska graficzne wszystkie w instalatorze i miałem czyściutki system bez dupereli zbędnych. A ryzykownie bo Archa opłaca się tylko w piątek aktualizować


Nie no, w sumie Arch jest całkiem spoko. Ale mi by się nie chciało jednak ryzykować.
  • Odpowiedz