Chciałbym poeksperymentować z linuxem - zawsze tylko windows więc chce zainstalować sobie jakiegoś linuxa na maszynie wirtualnej. Teraz mam pytanie odnośnie tego.
Zainstaluje sobie ubuntu na maszynie wirtualnej czy w tym przypadku jest możliwość zrobienia takiego breakpointa/milestona gdzie mam już poinstalowane całe potrzebne środowisko programistyczne. Albo może są jakieś gotowe skrypty które po zainstalowaniu systemu automatycznie wgrywały eclipsa i inne potrzebne mi programy?



















#linux #debian
apt-get updateapt-get upgradejako root.
Zależy jak świeże paczki są w repozytoriach i czy są utrzymane.