#linux #deepin #debian #ubuntu #linuxmint #kiciochpyta

Hey :)
Mam od jakiego roku Deepina i jeden jedyny problem z LibreOfficem, który jedynie oczy wkurza... no ale ;)
Czy da radę jakoś zmienić wygląd LO, żeby nie wyglądał jak stary GTK.. tylko żeby wszedł w skórę Deepinową?
Screen jak to obecnie u mnie wygląda...
Gippo86 - #linux #deepin #debian #ubuntu #linuxmint #kiciochpyta

Hey :)
Mam od ja...

źródło: comment_JUKTjxigyXG7JxgTyexXVSfOzV4hHR5K.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Formbi: dałem radę inaczej.. synapticiem doinstalowałem libreoffice-style, który wymusił dorzucenie libreoffice-gtk3
po instalacji z marszu wszedł styl deepina :)
  • Odpowiedz
Jestem zielony w używanie terminala, a potrzebuje ściągnąć folder z instancji google na komputer, do pobierania używałem wget a teraz chce w drugą stronę, próbowałem filezillą, znalazłem jakiś tutorial jak się podłączyć pod to SSH ale jakiś błąd mi wywala, jest na to jakaś komenda?
#linux #debian
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#debian #linux #debian10

Poszła aktualizacja systemu, choć miałem problem techniczny i musiałem kontynuować po restarcie.
Teraz jaja następujące;

- loguję się w konsoli (nie że z okien, normalna konsola) jako root działa dpkg, natomiast su potem hasło mam komunikaty:
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Może nie znam się na Linuxie, ale jaki sens jest wypuszczać stabilne wydanie dystrybucji, która na starcie posiada przestarzałe i niewspierane już środowisko graficzne. Mówię o KDE Plasma w wersji 5.14. Wsparcie posiadają teraz wyłącznie wersje 5.12 LTS oraz 5.16.x
#linux #debian
M.....5 - Może nie znam się na Linuxie, ale jaki sens jest wypuszczać stabilne wydani...

źródło: comment_3jJLGJaTXi1uzIcNdV4iwtxLtmkq9CvR.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Miedzyzdroje2005: bo ma być stabilnie. Jak wiesz nowsze oprogramowanie zawsze zawiera więcej błędów a w stabilnym Debianie chodzi tylko i wyłącznie o stabilność. Zawsze są wydania testowe i backporty
  • Odpowiedz
[Debian 10 "buster" released](https://www.debian.org/News/2019/20190706?)

After 25 months of development the Debian project is proud to present its new stable version 10 (code name "buster"), which will be supported for the next 5 years thanks to the combined work of the Debian Security team and of the Debian Long Term Support team.

#linux #debian
konik_polanowy - Debian 10 "buster" released

After 25 months of development the De...

źródło: comment_ucLLW0FQZABeERubLDPcw2498Bq5gWyc.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I cyk, pierwszy do bustera zaktualizowany...

# uname -a
Linux dns 4.19.0-5-amd64 #1 SMP Debian 4.19.37-5 (2019-06-19) x8664 GNU/Linux
# cat /etc/debian
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do czego służy to drugie repozytorium? Pierwsze nie zawiera już wszystkiego? Chcę to drugie wywalić.

cat /etc/apt/sources.list
deb [http://raspbian.raspberrypi.org/raspbian/](http://raspbian.raspberrypi.org/raspbian/) stretch main contrib non-free rpi

cat /etc/apt/sources.list.d/raspi.list
deb [http://archive.raspberrypi.org/debian/](http://archive.raspberrypi.org/debian/) stretch main ui

#linux #raspberrypi #debian #raspbian
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam listę wszystkich pakietów zainstalowanych na urządzeniu poprzez to repozytorium. Także, jest jednak ważne.

bluez 5.43-2+rpt2+deb9u2 [http://archive.raspberrypi.org/debian](http://archive.raspberrypi.org/debian) stretch/main
bluez-firmware 1.2-3+rpt7 [http://archive.raspberrypi.org/debian](http://archive.raspberrypi.org/debian) stretch/main
device-tree-compiler 1.4.4-1 [http://archive.raspberrypi.org/debian](http://archive.raspberrypi.org/debian) stretch/main
dhcpcd5 1:6.11.5-1+rpt7 [http://archive.raspberrypi.org/debian](http://archive.raspberrypi.org/debian) stretch/main
  • Odpowiedz
@Godid1951:

1. Jak chcesz poznać podejście deklaratywnie do całego systemu to nixOS. Funkcjonalne, z wersjonowaniem, stan tworzony od nowa przy każdym boocie, wiele wersji systemu z możliwością robienia rollbacków w GRUBie, masz swój własny system ogarnięty tak dobrze jak serwery przez devopsów, infrastructure (cały configuration.nix trzymasz w gicie) as code i te sprawy ;)

2. Do tego jakiś tiling-manager jak i3 albo Xmonad jeśli dotychczas korzystałeś z okienek. I pisz własne pluginy
  • Odpowiedz
Hej,
od ponad dekady używam dystrybucji opartych o debiana, głownie ubuntu ostatnie kilka lat siedzę na minitcie. Myślę o przesiadce na centosa albo openSuse tylko zastanawia mnie czy to ogarnę? Ogólnie chodzi mi o to czy na tych systemach będę mógł bezproblemowo korzystać z gimpa, vs code z apletami do unity i c# i czy samo unity mi będzie śmigać. Nie jestem jakimś zaawansowanym użytkownikiem linuxa, w ubuntu lubię to,
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fat_Mo: centos na desktopie nie ma sensu moim zdaniem. To się nadaje do korpo, a nie do użytku domowego. Weź sobie Fedorę, w dzisiejszych czasach jest na tyle stabilną że robię upgrade od razu zamiast czekać 2 miesiące zanim się będzie nadawać do użytku.
  • Odpowiedz
raczkuje w #linux a dokładniej #debian

uczę się administrowania na wykupionym VPS i poszukuję wyzwań!

Co zrobiłem?
-skonfigurowałem klucze w SSH
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym zrobić własne repozytorium w debianie. Jak to zrobić by całość jak najbardziej zautomatyzować? Są jakies gotowe narzędzia?

Ogólnie co mam na myśli? Chciałbym, żeby np repo automatycznie zaciągało mi zmiany z gita i na podstawie tego budowało nową wersję paczki z zaciągniętym już changelogiem z githuba przerobiony na changelog dch. Albo, żeby np jak pojawi się nowa paczka w repo debianowym, to żebym pobrał je źródła i przebudował ją z własnymi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: Wiesz, ciezko okreslic czyjs poziom na podstawie paru zdan ;)
Jenkins jest stary i ma swoje mankamenty (gdy chcesz uzywac pluginow itp). TeamCity jest podobno duzo lepsze, ale wiadomo - wszystko zalezy od tego jak bedziesz tego uzywac. Jezeli chcesz miec monitorowane jedno repo i miec prosty build pipeline to duzo szybciej zrobisz prosty skrypt w bashu i wrzucisz go do crona niz nauka czegos specjalnie do tego utworzonego.
  • Odpowiedz