Wszystko
Najnowsze
Archiwum
7
Debian GNU/Hurd 2019 – po 29 latach można już bezpiecznie wyłączyć system

Czysty system GNU (GNU Not Unix) doczekał się kolejnego wydania swojej jedynej realnej implementacji – Debiana GNU/Hurd. Tylko że z każdym kolejnym rokiem coraz mniej wiemy, po co to komu.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
@mateuszh443: scp, rsync
@mateuszh443: jak ściągałeś wget'em to pewnie masz to wystawione po http.
Żeby przesłać potrzebujesz raczej działające ssh i potem:
scp PLIK user@host:/PATH
Żeby przesłać potrzebujesz raczej działające ssh i potem:
scp PLIK user@host:/PATH
- 0
- 1
@secondreality: albo ślepy jestem albo tak było... ¯\_(ツ)_/¯ Najwyraźniej ślepy jestem.
@Kosiek30: a gdzie konfiguracja? jeszcze /etc/*
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@Miedzyzdroje2005: "twoja stara jest tak stara, że dostała się do stabilnego repozytorium debiana"
@Miedzyzdroje2005: bo ma być stabilnie. Jak wiesz nowsze oprogramowanie zawsze zawiera więcej błędów a w stabilnym Debianie chodzi tylko i wyłącznie o stabilność. Zawsze są wydania testowe i backporty
6
Debian 10 „Buster” dostępny! Liczne nowości w nowej wersji systemu

Nowa wersja Debiana to dla tej ważnej dystrybucji potężny zastrzyk świeżości.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
[Debian 10 "buster" released](https://www.debian.org/News/2019/20190706?)
After 25 months of development the Debian project is proud to present its new stable version 10 (code name "buster"), which will be supported for the next 5 years thanks to the combined work of the Debian Security team and of the Debian Long Term Support team.
#linux #debian
After 25 months of development the Debian project is proud to present its new stable version 10 (code name "buster"), which will be supported for the next 5 years thanks to the combined work of the Debian Security team and of the Debian Long Term Support team.
#linux #debian
źródło: comment_ucLLW0FQZABeERubLDPcw2498Bq5gWyc.jpg
Pobierzdebian <3
469
Debian 10.0 wydany!

Linux 4.19, GNOME + Wayland
z- 280
- #
- #
- #
- #
- #
33
Niech żyje Debian 10 „Buster” | przystajnik

Dystrybucja o której przeciętny użytkownik wie niewiele, ale od której zależy los wielu milionów takich użytkowników. Tak, proszę państwa, oto Debian 10
z- 12
- #
- #
- #
I cyk, pierwszy do bustera zaktualizowany...
# uname -a
Linux dns 4.19.0-5-amd64 #1 SMP Debian 4.19.37-5 (2019-06-19) x8664 GNU/Linux
# cat /etc/debian
# uname -a
Linux dns 4.19.0-5-amd64 #1 SMP Debian 4.19.37-5 (2019-06-19) x8664 GNU/Linux
# cat /etc/debian
15
Linux Mint porzuci 32-bitową architekturę i386 wraz z premierą wersji 20

Po zamieszaniu wokół Ubuntu przyszedł czas na Minta...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Do czego służy to drugie repozytorium? Pierwsze nie zawiera już wszystkiego? Chcę to drugie wywalić.
#linux #raspberrypi #debian #raspbian
cat /etc/apt/sources.list
deb [http://raspbian.raspberrypi.org/raspbian/](http://raspbian.raspberrypi.org/raspbian/) stretch main contrib non-free rpicat /etc/apt/sources.list.d/raspi.list
deb [http://archive.raspberrypi.org/debian/](http://archive.raspberrypi.org/debian/) stretch main ui#linux #raspberrypi #debian #raspbian
- 0
UI prawdopodobnie User Interface
- 0
Mam listę wszystkich pakietów zainstalowanych na urządzeniu poprzez to repozytorium. Także, jest jednak ważne.
bluez 5.43-2+rpt2+deb9u2 [http://archive.raspberrypi.org/debian](http://archive.raspberrypi.org/debian) stretch/main
bluez-firmware 1.2-3+rpt7 [http://archive.raspberrypi.org/debian](http://archive.raspberrypi.org/debian) stretch/main
device-tree-compiler 1.4.4-1 [http://archive.raspberrypi.org/debian](http://archive.raspberrypi.org/debian) stretch/main
dhcpcd5 1:6.11.5-1+rpt7 [http://archive.raspberrypi.org/debian](http://archive.raspberrypi.org/debian) stretch/mainDebian 10 Buster - testowe obrazy udostępnione publicznie! Prośba o testy przedpremierowe!
Link do informacji: BFVeteran
Link do obrazów: https://cdimage.debian.org/images/weekly-builds/amd64/iso-cd/
#debian #linux #komputery
Link do informacji: BFVeteran
Link do obrazów: https://cdimage.debian.org/images/weekly-builds/amd64/iso-cd/
#debian #linux #komputery
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Godid1951:
1. Jak chcesz poznać podejście deklaratywnie do całego systemu to nixOS. Funkcjonalne, z wersjonowaniem, stan tworzony od nowa przy każdym boocie, wiele wersji systemu z możliwością robienia rollbacków w GRUBie, masz swój własny system ogarnięty tak dobrze jak serwery przez devopsów, infrastructure (cały configuration.nix trzymasz w gicie) as code i te sprawy ;)
2. Do tego jakiś tiling-manager jak i3 albo Xmonad jeśli dotychczas korzystałeś z okienek. I pisz własne pluginy
1. Jak chcesz poznać podejście deklaratywnie do całego systemu to nixOS. Funkcjonalne, z wersjonowaniem, stan tworzony od nowa przy każdym boocie, wiele wersji systemu z możliwością robienia rollbacków w GRUBie, masz swój własny system ogarnięty tak dobrze jak serwery przez devopsów, infrastructure (cały configuration.nix trzymasz w gicie) as code i te sprawy ;)
2. Do tego jakiś tiling-manager jak i3 albo Xmonad jeśli dotychczas korzystałeś z okienek. I pisz własne pluginy
- 2
Hej,
od ponad dekady używam dystrybucji opartych o debiana, głownie ubuntu ostatnie kilka lat siedzę na minit
od ponad dekady używam dystrybucji opartych o debiana, głownie ubuntu ostatnie kilka lat siedzę na minit
cie. Myślę o przesiadce na centosa albo openSuse tylko zastanawia mnie czy to ogarnę? Ogólnie chodzi mi o to czy na tych systemach będę mógł bezproblemowo korzystać z gimpa, vs code z apletami do unity i c# i czy samo unity mi będzie śmigać. Nie jestem jakimś zaawansowanym użytkownikiem linuxa, w ubuntu lubię to,- 5
Od dłuższego czasu po prostu męczy mnie to, że wszystko oparte o ubuntu zaczyna mulić.
@Fat_Mo: może to czas na nowy komputer?
@Fat_Mo: centos na desktopie nie ma sensu moim zdaniem. To się nadaje do korpo, a nie do użytku domowego. Weź sobie Fedorę, w dzisiejszych czasach jest na tyle stabilną że robię upgrade od razu zamiast czekać 2 miesiące zanim się będzie nadawać do użytku.
3
Wsparcie Ubuntu 19.10 i 20.04 LTS dla i386 – Canonical ucina spekulacje

W całej sprawie sporo było zamieszania. Oficjalne stanowisko Canonicala rozwiewa wątpliwości.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
@carryON_: Zhakuj pentagon emacsem przez sendmail.
@carryON_:
Postaw serwer email zgodnie z tutorialem tutaj:
https://workaround.org/ispmail
Czemu akurat tym? Poza samymi komendami tłumaczy co, gdzie, jak i
Postaw serwer email zgodnie z tutorialem tutaj:
https://workaround.org/ispmail
Czemu akurat tym? Poza samymi komendami tłumaczy co, gdzie, jak i
Chciałbym zrobić własne repozytorium w debianie. Jak to zrobić by całość jak najbardziej zautomatyzować? Są jakies gotowe narzędzia?
Ogólnie co mam na myśli? Chciałbym, żeby np repo automatycznie zaciągało mi zmiany z gita i na podstawie tego budowało nową wersję paczki z zaciągniętym już changelogiem z githuba przerobiony na changelog dch. Albo, żeby np jak pojawi się nowa paczka w repo debianowym, to żebym pobrał je źródła i przebudował ją z własnymi
Ogólnie co mam na myśli? Chciałbym, żeby np repo automatycznie zaciągało mi zmiany z gita i na podstawie tego budowało nową wersję paczki z zaciągniętym już changelogiem z githuba przerobiony na changelog dch. Albo, żeby np jak pojawi się nowa paczka w repo debianowym, to żebym pobrał je źródła i przebudował ją z własnymi
@Kryspin013: Wiesz, ciezko okreslic czyjs poziom na podstawie paru zdan ;)
Jenkins jest stary i ma swoje mankamenty (gdy chcesz uzywac pluginow itp). TeamCity jest podobno duzo lepsze, ale wiadomo - wszystko zalezy od tego jak bedziesz tego uzywac. Jezeli chcesz miec monitorowane jedno repo i miec prosty build pipeline to duzo szybciej zrobisz prosty skrypt w bashu i wrzucisz go do crona niz nauka czegos specjalnie do tego utworzonego.
Jenkins jest stary i ma swoje mankamenty (gdy chcesz uzywac pluginow itp). TeamCity jest podobno duzo lepsze, ale wiadomo - wszystko zalezy od tego jak bedziesz tego uzywac. Jezeli chcesz miec monitorowane jedno repo i miec prosty build pipeline to duzo szybciej zrobisz prosty skrypt w bashu i wrzucisz go do crona niz nauka czegos specjalnie do tego utworzonego.
- 0
Wiesz, ciezko okreslic czyjs poziom na podstawie paru zdan ;)
@c8241070679095affe257f6c6f695c34: Wiem,
miec prosty build pipeline to duzo szybciej zrobisz prosty skrypt w
O mój bobrze!
yadm to cudowne narzędzie, dlaczego tak długo zwlekałem z jego zastosowaniem (╯°□°)╯︵ ┻━┻
https://yadm.io/
#linux #debian #archlinux #ubuntu
yadm to cudowne narzędzie, dlaczego tak długo zwlekałem z jego zastosowaniem (╯°□°)╯︵ ┻━┻
https://yadm.io/
#linux #debian #archlinux #ubuntu
- 1
@account_deleted: Robisz repo z wybranych plików z $HOME bez srania się z ręcznym kopiowaniem plikow czy ręcznym ustawianiem symlinków. Do tego wszystko na gicie:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Dotfiles
https://wiki.archlinux.org/index.php/Dotfiles
konto usunięte via Android
- 0
@juzjuzjuz dzięki!















Hey :)
Mam od jakiego roku Deepina i jeden jedyny problem z LibreOfficem, który jedynie oczy wkurza... no ale ;)
Czy da radę jakoś zmienić wygląd LO, żeby nie wyglądał jak stary GTK.. tylko żeby wszedł w skórę Deepinową?
Screen jak to obecnie u mnie wygląda...
źródło: comment_JUKTjxigyXG7JxgTyexXVSfOzV4hHR5K.jpg
Pobierzpo instalacji z marszu wszedł styl deepina :)