• 2
Siemano, mam problem z lapkiem. Był na nim #debian, jednak po otworzeniu klapy miałem czarny ekran. Po hibernacji. Stwierdziłem, że sobie go zrebootuje. Dalej nic. Aktualnie sprawdzając czy mi bootuje z różnych dystrybucji dostałem buga związanego z kernelem. Aktualnie jedyne co to po przyciśnięciu power podświetla się klawiatura i siema. Nie mam jak do biosu wejść. Ktoś coś poradzi?
Na lapku był kernel 4.19.03

#linux #informatyka
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@msichal: No więc przeszedłem do trybu pełnego ekranu CTRL+F a tam były już opcje "Urządzenia" (zamiast ikon takie wyjeżdżające menu). Tam zaznaczyłem które urządzenia USB mają być widoczne. Swój filtr wywaliłem, zostawiłem ogólny. Problem rozwiązany.
Jak te ikonki pokazać - dalej nie wiem.
  • Odpowiedz
Tak się zastanawiam, kiedy się doczekamy kernela 4.20 w repo debian sid (nie experimental)
Co apdejt aktualizacja 4.19... XD
#linux #debian
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #debian #mate

Czy jest ktoś używający środowiska Mate? Łączę się przez Caja z ftp i po pewnym czasie bezczynności zaczyna wisieć. Nic nie zrobisz, trzeba odmontować i ponownie łączyć. Problem w sumie daje mi się we znaki na nazwa.pl właśnie testuje czy występuje na innych serwerach. Inne komputery z Mate też mają identyczny problem. Też tak macie?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jxlhc: no w końcu zainstalowałem texlive-full zajmujący 5gb i tam to jest
chciałem przyoszczędzić miejsca i leciałem na base i gdy mi czegoś brakowało to instalowałem, ale noXD
  • Odpowiedz
Tex-live full z zależnościami zajmuje aż 5gb miejsca? (°°
Chyba jeszcze ani razu tyle nie instalowałem na raz
#latex #linux #debian
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zorin #ubuntu #debian #linux
Używał ktoś tego distro? Jakieś opinie, bolączki? Jestem daily-windows-peasant boi ale linuxa czasem po używam i teraz głównie chce czegoś do pracy.
Myslę nad centosem albo coś debian-based. Myślałem też nad archem ale nie mam siły XD
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zaraz po wyborze w Grubie.


@MemoryStick: no to GRUBO! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyne wyjście jakie widzę, to zalogowanie się przez chroot do tego systemu i instalacja starszej wersji kernela. Ale nie wiem, czy będziesz chciał się w to bawić.

Próbowałem chyba 3 rożnych pendrive i unetbootina oraz Rufusa. Z każdym razem włączał się tryb grub-rescue.


Co ty masz za kompa, że ci tak nie lubi
  • Odpowiedz
#komputery #internet #technologia #freebsd #debian #linux #unix

Mirki, mam w domu mikrotika i serwer działający na FreeBSD + wirtualny Debian (VMWare jeśli to jest jakoś istotne). Chcę, by logi z mikrotika były zbierane na FreeBSD lub Debianie (aczkolwiek lepiej, by było to BSD). Na windowsa znalazłem "Kiwi Syslog server free", ale to nie rozwiązuje mojego problemu, bo nie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam problem z #vps od #webh
Jakiś czas temu kupiłem u nich VPSa, niby ta zniżka studencka i te sprawy. Zabawa zaczyna się, jeżeli chodzi o łącze.
Próbuję zahostować serwer Garry's Moda, przy każdym kolejnym kliencie podłączonym do serwera ping wszystkich graczy strasznie mocno rośnie. Gdy jestem sam, ew. w 3 osoby to waha się od 50 do 80 (na światełku). Gdy dodałem boty, albo na testy wbiło z
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pewkek: Też hostowałem serwery gier dla znajomych, testowałem sporo dostawców i powiem jedno - steal na procku (spowodowany oversellingiem) wpływał bardzo negatywnie na jakość rozgrywki. Zacząłem więc szukać z czegoś dedykowanym vCPU Core i znalazłem https://www.netcup.eu/vserver/
Jak na tą cenę, to jest ok. Minus jest taki, że mają niemieckie podejście do sprawy XD Po złożeniu zamówienia dzwonią do ciebie w celu weryfikacji, na szczęście szprychają po angielsku ( ͡°
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lolen W sensie hosting, gdzie płacę za sloty? Nie, dzięki, długo hostuję serwery na VPSach/dedykach i imo najlepsza opcja, robię co mi się podoba, chcę wrzucić plugin dll - no problemo, nie mam dziwnych ograniczeń. No i mam przy okazji mail, www i wydajnego Linuxa jak coś muszę zrobić.
  • Odpowiedz
Siemano, mam problem z #tor
Za każdym razem gdy odpalam tora- albo jako tor, albo przy użyciu systemctl to nie działa proxy. Po odpaleniu z palca jako tor i nawet z roota tora podczas nawiązywania połączenia z przeglądarki dostaje taki komunikat

[warn] socks5: parsing failed - invalid user/pass authentication message.
[warn] Fetching socks handshake failed. Closing.

Ktoś miał podobny problem? Jest to czysta instalka tora
#linux #informatyka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #debian

używam dużo linuksa na serwerach i nie sprawia on mi żadnych problemów ale gdy przychodzi mi zainstalować linuksa na desktopie to zawsze to konczy sie problemami tak jak tym razem...

Chciałem sobie zainstalować debiana 9 na swoim kompie, wszystko pięknie się zainstalowało i następnie restart, wybieram Debiana i... czarny ekran i na monitorze "Sygnał nieprawidłowy".. Oczywiście obstawiam sterowniki od karty ale nie mam jak ich zainstalować bo nawet
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ska87: ufw, czy iptables nie ma dla mnie dużego znaczenia :p
po prostu openvpn jest baaardzo znany, cieszy się dużym uznaniem i zdziwiło mnie, że w sumie to nie ma takiego killswitcha. Nie musi być defaultowy, ale jednak ustawienie jakiejś flagi/edycja configu i byłbym zadowolony
  • Odpowiedz
Siema mirki, otóż firefox od jakiegoś czasu nie radzi sobie ze zbyt wieloma kartami- więc szukam jakiegoś zamiennika. Firefox powyżej 50 kart dostaje zawiechy, natomiast qutebrowser sobie dosyć ładnie radzi, jednak chciałbym się dowiedzieć, czy jest coś lepszego? Oczywiście sterowanie jak w vimie jak najbardziej jest super.
inb4 w3m, lynx odpada. Ma to być przeglądarka na codzień.
#linux #informatyka #debian #archlinux
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach