Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Coś dla histonerdów i czołgofapów - ankieta w temacie najlepszego dźwięku czołgowego silnika z czasów II WŚ :)

Rolls Royce Meteor - przerobiony Merlin wyjęty ze Spitfire'a
https://www.youtube.com/watch?v=ZV-jzQRYaTo&feature=youtu.be&t=38

Rodzina W-2 - sklonowany i przerobiony milion razy klon silnika z amerykańskiego kutra

Najlepsza muza z czołga:

  • Rolls Royce Meteor 35.0% (7)
  • W-2(-IS) 20.0% (4)
  • A-57 10.0% (2)
  • Maybach HL-230 35.0% (7)

Oddanych głosów: 20

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MojHonorToWiernosc: ta merkava mk1 jest przyjemna ale to nie niemieckie :) z niemieckich lubie najbardziej pzkpfw 4 mam juz D i J a w kolejce stug na bazie czwórki i powoli sie rozgladam za pozniejszą wersja z dodatkowym pancerzem.
  • Odpowiedz
Czołg przygotowany do wysiłki na front wschodni, Anglia 1941 rok. Dym z komina lokomotywy ładnie komponuje i wymazuje część fotografii.

"A British tank is pulled by a train from a Midlands factory bound for the Eastern Front to aid the Soviet Union. 1941."

Ładna galeria czołgów i fabryk

#
myrmekochoria - Czołg przygotowany do wysiłki na front wschodni, Anglia 1941 rok. Dym...

źródło: comment_alN7kPow4SVQr0JT39OPN6piWGpceK8h.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a231: jakiś czas temu pozbyli się swoich czołgów ale żeby zachować rutynę szkolenia to leasingują od szwabów 18 sztuk i mają z nimi coś na kształt wspólnej jednostki/kompani/garnizonu czy jak to się tam w wojskach lądowych zwie
  • Odpowiedz
po prostu pominąłeś najciekawszy fragment historii 131


@wycz: Jest ciekawy, ale to można zrobić dłuższy i "inny" wpis na ten temat. Tu chciałem zaznaczyć istnienie tygryska, samego w sobie.
A sam Bovingtonowy egzemplarz to inna ciekawostka, tak z racji historii jak i jego aktualnej obsługi i konserwacji, w końcu lata mijają i coraz trudniej o oryginalność jego części. Także ten, kawałek naprawdę ciekawej sytuacji :)
  • Odpowiedz
@oskar-wojciech: 10 lat temu WITU dostało od Ukraińców Zasłona i zrobiło z niego Szerszenia.

A tak poza tym to i tak ich nie odróżniam dla mnie zawsze oba to zasłon


Wcześniej nazwa Zasłon i Szerszeń była stosowana zamiennie (gdyż Szerszeń był polską nazwą), lecz obecnie różnią się tym, jak przechodzą one do pozycji bojowej. Poniżej jest Zasłon dla odmiany.
piotr-zbies - @oskar-wojciech: 10 lat temu WITU dostało od Ukraińców Zasłona i zrobił...

źródło: comment_09HRQdTDYpMMyXw8KDd5NtGHIWXUxHPx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz