Wpis z mikrobloga

Zanim zacznę ausf G z RFM spróbuję zapoznać się z łatwiejszą pancerką. Dzisiaj skończyłem ausf A Tamiyi - pierwszy mój model, który nie jest samolotem. Robiłem na szybko (malowanie + weathering zajęły mi tylko 5h) więc fajerwerków nie ma, ale nie jest też tragicznie.
takie ogólne wnioski jakie mi się wyklarowały po skończeniu:
- gumowe gąsienice to straszny crap i będę ich unikał
- muszę ogarnąć czym malować wylot lufy, bo tutaj wygląda jakbym ją wyciągnął ze smoły(słuszna uwaga @Zrobiony_bobr)
- brakuje mi szablonów do malowania ogumienia. można gdzieś to dostać?

#modelarstwo #czolgi
źródło: comment_aUfjGm8vYVxWex44GmJ7Y4YCZI0WVNrt.jpg
  • 23
@michelney: no bandaże są gumowe, ale ty pomalowałeś stalowe ranty również na czarno :P
popatrz jak jest w innych modelach, w monografiach albo na zdjęciach oryginałów :P
do malowania możesz sobie sprawić coś takiego: http://www.szal-art.pl/images/product_images/original_images/4933_0.jpg
najpierw malujesz na czarno bandaże, potem przykładasz kółko do odpowiedniego otworu i psikasz resztę na dunkelgelb
kalki też ci za dobrze nie siadły.. się błyszczą
lufę maluj jak całość czołgu, na końcu możesz zeskrobać trochę czarnej
@FAZZY_bez_humoru: no można skrócić ale trzeba o tym pomyśleć wczesniej albo zrobić to poźniej a mi już się ewidentnie nie chciało :)
@michelney: ten model ma jeszcze tragiczne szpary miedzy wanną a górną płyta po bokach od stron gąsienic z tyłu uzupełniłeś to jakos?
@michelney: kleilem to i malowalem. Stary typ gumowych gasienic skleisz tylko w kombinacji alpejskiej. Cyjanoakrylany w wersji kropelka przy odrobinie xierpliwosci skleja to.
Lufe pokryj czarnym pigmentem
Kola mozna owinac folia aluminiowa, sam tak robie i jest ok. W niecie znalazlem tez opinie, ze w ksiegarniach i papierniczych sa takie linijki z okregami wycietymi roznych srednic, i podobno pasuja do wiekszosci czolgowych kol jezdnych w wiekszosci dostenych skal.