FV4005 Stage I


@groovyK: Napisałeś "magazynek" w cudzysłowie, więc zgaduję, że wiesz, że to nie był żaden magazynek. Dla tych co nie wiedzą, w pojeździe tym obok zamka armaty był bęben z 4 pociskami (bez ładunku miotającego), dzięki któremu pierwsze 4 strzały było można oddać 0 40% szybciej, czyli co 15, czy 17 sekund (w grze czas przeładowania jest niehistorycznie wydłużony).

a w stage II już go nie ma (
  • Odpowiedz
@konik_polanowy: Dużo z tego kanału nie zostało. Parę lat temu najciekawsze filmy z tego kanału powrzucałem na swoją listę i z biegiem czasu obserwowałem jak ta lista topnieje. Z około 20 może max 30 filmów jakie zapisałem zostało do dziś 9 (,)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vuko____: @DoktorVincent: @BionicA: @orkako:
T-rex to projekt ludzi związanych z Batalionem Azow. Mają swój mały zakład w którym klepią czołgi i inny sprzęt, ale nie są w stanie produkować na masową skalę ani też nie mają zaplecza badawczego, bo nie współpracują z Ukroboronprom. Natomiast Ukroboron przygotowuje się do wydania kolejnej modernizacji Opłota

@BionicA: To co wrzuciłeś to jeden z pierwszych prototypów bazujący
Aryo - @Vuko____: @DoktorVincent: @BionicA: @orkako: 
T-rex to projekt ludzi związan...

źródło: comment_KsU5Ogxs47pa82ol7znqxORZe6uFfFXy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Niemcy po ataku na ZSRR zdobyli spore ilości sprzętu. Jednym z przykładów adaptacji zdobycznych czołgów był określany przez Niemców jako PzKpfw KV-1B 756(r) rosyjski KW-1 z z działem 75mm KwK40 L.43. Na zdjęciu z 22nd PanzerDivision 204th Panzer Regiment 1943 rok
#czolgi #iiwojnaswiatowa #militaria #ciekawostkioczolgach
bijotai - Niemcy po ataku na ZSRR zdobyli spore ilości sprzętu. Jednym z przykładów a...

źródło: comment_bdb4n5RCtzalX4gRampI6zMCRsml9YV3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki spod tagów #czolgi i #ciekawostkioczolgach - Wiadomo coś o tym czy trwa jeszcze rekonstrukcja M10 Achilles w Poznaniu? Jak skończyli, to gdzie można go zobaczyć? Chodzi mi o tego z linku poniżej. Taka sama sprawa tyczy się M4 Firefly wspomnianego w artykule. Będzie w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, czy trafi gdzie indziej? Oglądałem parę miesięcy temu program "Było, nie minęło... - Kronika Zwiadowców Historii" w TVP
johnkashtan - Mirki spod tagów #czolgi i #ciekawostkioczolgach - Wiadomo coś o tym cz...

źródło: comment_ScapMLiICXuDGVocoKlriCh2EFuMarx2.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@orkako: Szczerze? Zdjęcie w dobrej jakości i z bliska, a ja byłem pewny że to jakaś ciężarówka na gąsienicach i kliknąłem spojler by dowiedzieć się jaka. Oczywiście jak przeczytałem to "łooo kruca jak ja tego mogłem nie widzieć"
  • Odpowiedz
Zaczynam powoli robić sobie Brytyjczyków i widzę, że Brytyjscy inżynierowie musieli pić zbyt mocną herbatkę podczas konstruktowania/planowania różnych maszyn:

- Silnik umieścimy z tyłu, ale wydech poprowadzimy do PRZODU (Valentine)
- Ej dawajcie wsadzimy 17 funtówkę do Shermana. Nie wejdzie? Wsadzimy bokiem! (Sherman Firefly)
- Zamontujmy MEGA WIELKIE DZIAŁO na podwoziu Centuriona! Ale wieżę zróbmy taką, żeby tylko się trzymało, tak max 14mm (FV 4005)
- Haha popatrzcie, jeździ normalnie, ale działo ma z tyłu BOŻE
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cock_Inside: Bo to Brytyjczycy. Oni mają swoje gniazdka, swoje krany i czajniki w czołgach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale czołgi, które wymieniłeś to szanuj, bo są świetne (z Archerem włącznie).
  • Odpowiedz
Wpis z przedwczoraj usunąłem z racji podejrzeń o to, że to może być fejk. Okazuje się jednak, że to nie jest fejk, dlatego wrzucam jeszcze raz. Fakt ujawnienia tych danych wynika z tego, że w Szwecji klauzula "ściśle tajne" obowiązuje tylko przez 25 lat.

Więc w skrócie - opancerzenie M1A1 Abrams z EAP (czyli wersja eksportowa).

#czolgi #militaria #militaryboners #technologia #ciekawostki #
piotr-zbies - Wpis z przedwczoraj usunąłem z racji podejrzeń o to, że to może być fej...

źródło: comment_IvTXIoMhilz1q3nBMB74trvLA1yTTyQk.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@echelon_: Przepraszam, że tak późno. Mały błąd - na grafice jest M1A2, a nie M1A1. W skrócie wygląda to tak - jest gorzej opancerzony od Strv 122, T-90A, T-80U, ale lepiej od T-64, T-72, Leclerca i Leoparda 2A4.

W porównaniu do innych M1 to ma identyczne opancerzenie jak pierwotny M1A1 oraz chyba M1IP i jest gorzej opancerzony od M1A1HA i M1A2 dla armii amerykańskiej.

Więcej informacji będzie za niedługo na
  • Odpowiedz